Nastavení cookies

Pro zlepšení služeb používáme cookies.

Přečtěte si více o tom, jak cookies používáme a jak je můžete případně odmítnout.

MŠ Pohádka

VRABČÁCI NA CESTĚ DO GRÓNSKA.

Publikováno 14. února 2023 v kategorii MŠ Pohádka.

Vrabčáci vyrazili na sever do Grónska. Pomocí knih se dozvěděli o největším ostrově spoustu nového. Seznámili se s životem jeho obyvatel, se státním znakem a vlajkou (porovnávali s našimi st. symboly), na glóbusu určovali polohu země. Severská zvířata poznávali na obrázcích a v encyklopediích, získali o nich nové poznatky (zbarvení, potrava, význam pro člověka…). Písnička ,,Daleko na severu" nás provázela celý týden, při cvičení i hrách. Společně jsme si na koberci postavili iglú. Místo teplých kožešinových kabátů nám posloužily šátky a malí Eskymáci mohli cestovat psím spřežením, lovit ryby a hospodařit v iglú. Hráli jsme honičku Na mráz, chodili po ledových krách, cvičili se záclonkami, předškoláci rýmovali slova, určovali velikosti a tvořili slova na hlásku G. Při hře ,,Mrzne a mrzne a mrzne“ děti vymýšlely, co nás zahřeje a našly toho spoustu – mimo jiné třeba čaj, topení, sluníčko, svetr. V komunitním kruhu jsme si teplíčko i posílali stisknutím ruky nebo pohlazením. Krásné mrazivé a slunečné počasí děti využily ke kutání dřevěnými lopatkami a dlabání ledových ker. Pokus, zda opravdu venku mrzne se vydařil, jedna z více barevných ztuhlých ručiček nás pohladila . Teď jsou zavěšené na stromě a pozorujeme, zda je pod nulou nebo nad    .

ESKYMÁČKŮM TĚM JE PRIMA, NEVADÍ JIM VELKÁ ZIMA.

ESKYMÁČEK NEŽ JDE SPÁT, S TULENĚM SI MŮŽE HRÁT.

V centru BARVIČKA - mladší děti vykreslovaly barevnou tuší rybičky.

                                   - starší děti vyráběly Eskymáčky, iglú, lední medvědy na krách.

                   

V centru KUTÍLEK – mladší děti cvičily zatloukání hřebíčků a starší pracovaly s Aku šroubovákem( cesty psího spřežení).

                 

V centru ZKOUMÁLEK – se děti pokoušely postavit dráhu pro sněhovou kouli (korálku, polyst. nebo dřevěnou kuličku).

                                                       

V centru ŠKOLIČKA – předškoláci řešili sudoku a určovali počáteční hlásky u obrázků.

V centru FIGURKA – si děti procvičovaly koordinaci ruky a oka(pěst-dlaň-hrana ), ve dvojicích popisovaly obrázky(Co dělá – používání sloves) a skládaly velké puzzle severských zvířat.

V centru Sportík – zdolávaly různými druhy chůze ledovou kru.

                                                   

V centru KOSTIČKA – zpevňovaly kry kostkami –obkládáním.

                                                   

V centru KAPIČKA – pouštěly ledové kry na vodě.

V novém centru HLAVOLÁMEK – programovaly cesty k Eskymákovi, k iglú, k mrožovi, k lišce.