Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

MŠ Pohádka

TÝDEN S PTÁČKY.

Publikováno 16. ledna 2023 v kategorii MŠ Pohádka.

Děti z Vrabčáků si osvěžily své znalosti o ptácích, kteří na zimu neodlétají. Poznávaly je podle vzhledu a zabarvení, sledovaly jejich stavbu těla, dozvěděly se o nich nové poznatky ( líhnutí, hnízda, potrava, velikost…). ,,Ty máš hejla na nose?“- to se říká, když máš červený nos. Hýla jsme si ukázali, ale jenom na obrázku. Děti bavilo  prohlížet encyklopedie a určovat ptáčky. Při procházkách pozorně sledovaly a upozorňovaly kamarády. ,,Tamhle sedí vrabec, vidím sýkorku, letí kavka!“ Lojové koule plné semínek, co jsme viděli, nejvíc chutnaly vrabčákům. Nasypali jsme do krmítek na zahradě a vyhlíželi. V okolí školičky nejčastěji potkáváme vrabce, sýkorky, hrdličky a samozřejmě kavky, které u nás pod střechou bydlí   . Při společných hrách děti mimo jiné procvičovaly sluch při hře Ptáčku, jak zpíváš, jemnou motoriku při sběru semínek kolíčkem –zobáčkem, zpívaly o ptáčcích.                                                                      Hlavně se ale učíme mít vztah k přírodě a pomáhat jí.

               

               

V centru Školička předškoláci cvičili smyčky, cesty ptáčků ke krmítku a sestavovali z písmen svá jména.

                               

Ve Zkoumálkovi děti zjišťovaly, jak létají pírka a nafukovaly igelitové rukavice – ptáčky.

                                                 

                 Ve Sportíku děti procvičovaly skoky snožmo –hra na ptáčky.

                                               

V Barvičce mladší děti tupovaly sníh a dolepovaly ptáčky, semínka a sníh. Starší děti sestavovaly krmítka , obkreslovaly šablonu ptáčka a dotvářely pírky a semínky. Vedeny k čistotě lepení.

                                             


                     V Kutílkovi si děti vyrobily krmítka z ruliček.