Nastavení cookies

Pro zlepšení služeb používáme cookies.

Přečtěte si více o tom, jak cookies používáme a jak je můžete případně odmítnout.

MŠ Pohádka

Teď, teď, teď, strašidýlko leť……

Publikováno 6. listopadu 2022 v kategorii MŠ Pohádka.

Děti milují pohádky   . V pohádkách jsou také občas tajemní duchové a strašidýlka, tak si s nimi Vrabčáci celý týden hráli, ale i něčemu novému se naučili. Děti si vyrobily malého ducha a ten hned zalétl do velkého hradu postaveného s kostek. Cvičily orientaci při honičkách, potlačovaly strach při tanci a poslechu pochmurné hudby. Procvičovaly mluvidla a protáhly se při józe. Pokreslily balónky strašidelnými obličeji a pak s nimi spolu s ,,bílými duchy" létaly na zahradě. Nejvíce se ale vyřádily na trampolíně, kde při rozpočitadle vždy určovaly dalšího skákajícího.

Teď, teď, teď, strašidýlko leť !                       

Na hradě tě čekají, svačinu ti dělají.

Dej si kousek sýru, ať máš velkou sílu.


V Barvičce – malování dýní a kreslení hradu a jeho dotváření, výroba malého ducha.

         

Ve Zkoumálkovi - práce s magnetem- rozpohybuj strašidýlko.

                         

Ve Sportíku - skákání na trampolíně s rozpočitadlem + válení medicimbálu.

                                           

V Kutílkovi- válení placky z plastelíny, vyrývání různých předmětů - strašidýlko.

                         

V Domečku - předškoláci určovali více, méně, stejně.

                                           

Ve Školičce – předškoláci luštili sudoku, spojovali tečky do obrázků, počítali pavouky, dýně….

                                           

V Kostičce - stavění hradu a hra s ním.

                       

V den Památky zesnulých jsme si při svíčce citlivě povídali o našich blízkých, kteří už s námi nejsou. Děti nezapomněly ani na pejsky a kočičky    . Na zahradě pro vzpomínku vznikly z kamínků krásná srdíčka.