Máme rádi zvířata.

Publikováno 3. dubna 2022 v kategorii MŠ Pohádka.

Konec února a celý březen jsme si v Sovičkách povídali o zvířátkách. Nejdříve o těch v lese, jak jim můžeme v zimě pomoci. Potom o ptáčcích, ukázali jsme si, které jsou u nás k vidění nejčastěji. O zvířatech chovaných na statku s pohádkou ,,O třech prasátkách" - pojmenovali jsme "holku", "kluka" i mláďátka různých zvířat chovaných na statku nebo doma v chlívku. Také jsme si uvědomovali, jaký užitek z takových zvířátek máme a jaký je rozdíl mezi užitkovým zvířátkem a domácím mazlíčkem. V logopedické chvilce jsme rozhýbali jazýčky a pusinky při nápodobě jejich řeči 😃. Závěrem našeho povídání jsme se byli podívat s myslivcem v lese u krmelce.

Také v centrech aktivit děti pracovaly na téma zvířátek.

Školáci mimo jiné skládali názvy zvířat a jejich mláďat z písmen, plnili úkoly v grafologických listech, stavěli dřevěnou farmu se zvířátky. Mladší děti využily dřevěné vkládačky, zkoušely hrát na xylofon podle barevných notiček, společně vytvářely koláž ovečky s jarními motivy.

Všichni jsme si se zvířátky zacvičili. Sice jen s plyšovými, ale i to bylo prima. Děti se naučily písničku Když jsem já sloužil, na které si potrénovaly paměť, aby věděly, jak správně řadit zvířátka za sebou.