Nastavení cookies

Pro zlepšení služeb používáme cookies.

Přečtěte si více o tom, jak cookies používáme a jak je můžete případně odmítnout.

MŠ Pohádka

KRÁLOVSTVÍ LEDU A SNĚHU.

Publikováno 14. února 2023 v kategorii MŠ Pohádka.

Děti ze třídy SÝKORKY minulý týden „letěly letadlem“ za polární kruh. Navštívily Arktidu a Antarktidu, potkaly zvířata a místní obyvatele, objevovaly polární krajinu a život v okolních mořích. Stavěly iglú, chytaly ryby, společně zpívaly píseň o Eskymačce a Eskymákovi, vyhledávaly informace v atlasech a encyklopediích, dělaly pokusy se sněhem a vodou, zažily sněhovou bouři, labyrint- zdolání cesty pomocí „mapy“. Hrály pohybové hry na Mrazíka, tučňáky na ledové kře, napodobovaly chůzi pol. zvířat. Procvičovaly grafomotoriku, kolíčkohraní, prosvětlovačky, hama korálky. Kreslily tučňáky a vyráběly lední medvědy. Výpravu zakončily malováním vodovými barvami na sníh.