Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

MŠ Pohádka

Huboval vrabčák na zimu

Publikováno 28. ledna 2024 v kategorii MŠ Pohádka.

Děti z Vrabčáků celý týden provázela básnička ,,Jak vrabčák huboval na zimu“. Škoda, že nemám peřinu, stěžuje si. A tak jsme přemýšleli, proč mají ptáci těžší život v zimě a čím jim přispět do krmítek. My se můžeme obléci, ale ptáci skáčou bosí, vrabčákovi by se hodily sněhule ( většina dětí nezná   ). Ptáčky jsme pozorovali, poznávali podle barvy a velikosti, sypali jim do krmítek, lojové koule zavěsili, poslouchali jsme jejich zpěv. Kavky, které jsou naši spolubydlící, poznáme bezpečně. Z encyklopedií se děti dozvěděly spoustu nových zajímavostí, předškoláčci při hrách určovali počet ( více, méně), cvičili prostorovou orientaci a počáteční hlásky ve slovech. Společně jsme hráli na ptáčky v hnízdě, cvičili jógu, tancovali a zpívali písničky.

Legrace byla při hře s pírky (dechové cvičení, šimrání, zkouška lehčí -těžší ).

V centrech děti plnily různorodé úkoly, vybírají si samy podle obtížnosti.

BARVIČKA - děti tvořily zimní obrázky s využitím dýhy, předškoláci krmítka z kartónu a polystyrenu.

ŠKOLIČKA - děti doplňovaly správný počet ptáčků, jedním tahem obtahovaly obrázky.

ZKOUMÁLEK - děti cvičily práci s pinzetou, poslouchaly hlasy ptáků ze zvukové knihy.

KOSTIČKA - děti sestavovaly ptáky z kroužků a různých kostiček a PET víček.