Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

MŠ Pohádka

Čáp je velký pták, dělá klapy klap.

Publikováno 13. března 2023 v kategorii MŠ Pohádka.

Pranostika říká, že ,, na svatého Řehoře čáp letí za moře“. A tak Vrabčáci vyhlíželi! Nejen čápi, ale i ostatní ptáčky, kteří k nám zase přilétají. Sice jsme žádné ještě nezahlédli, ale o to víc jsme si o nich povídali. Děti hledaly v encyklopediích zajímavosti a již víme, jak, z čeho a kde si čápi staví hnízda, čím se živí, že velkým nepřítelem čápů je orel mořský, že se namlouvají klapáním zobáku a že pár spolu zůstává celý život. Děti pohybově vyjadřovaly čápi, žáby a ryby, hrou na hnízda procvičovaly i určování počtu, barvy pilovaly při známé hře Čáp ztratil čepičku. Vysvětlili jsme si pranostiky – ,,na svatého Řehoře čáp letí za moře, žába hubu nezavře a líný sedlák, který neoře. Smích se ozval, když jsme narazili na to, co se říká - že čáp nosí kluky a vrána holky   . Prstohrátky děti moc bavily, říkanky o čápovi a žížale se rychle naučily.

                       U RYBNÍKA V RÁKOSÍ, ČAPÍ ZOBÁK KLÁBOSÍ.

                             KLAPY, KLAPY, KLAP, OZÝVÁ SE ČÁP.

Předškoláčci si procvičovali pravou, levou stranu, hledali opaky slov, tvořili slova na hlásku T+R, spojovali správné stíny. A hlavně celý týden jsme si užili vycházek s pozorováním oblohy, stromů a prvních vylézajících kytiček ze záhonků.

PODÍVEJTE SE NA PRÁCI V NĚKTERÝCH CENTRECH.

BARVIČKA - mladší děti tupovaly žabky, některé vystřihovaly.

                  - starší tvořily obrázek čápů na komíně.

               

KUTÍLEK – děti pracovaly s pilkou, mladší nařezávaly ruličky, napichovaly na špejle – vznikl strom.

                - starší vyráběly housenku - také z částí nařezaných ruliček.

                               

FIGURKA – s kamarádem procvičovaly barvy, skládaly tvary jako do kytek, starší hrály pexeso.

                                                 

SPORTÍK – hra na barevném koberci – skoky na danou barvu, vedeny ke spolupráci a dodržení pravidla.

                                                 

KAPIČKA – kolíčkem( zobákem) lovily žáby a ryby.

                                                 


ZKOUMÁLEK – s kamarádem cvičily paměť – Kde byl strom? Kde byl ježek?