Nastavení cookies

Pro zlepšení služeb používáme cookies.

Přečtěte si více o tom, jak cookies používáme a jak je můžete případně odmítnout.

MŠ Pohádka

Pohádkové povídání o zoubcích.

Publikováno 9. září 2022 v kategorii MŠ Pohádka.

Myslíte si, že čištění zoubků a starání se o ústní hygienu nelze dětem přiblížit pohádkami? Tak to byste se divili!

Studenti zubního lékařství Magdaléna Klusáková a Martin Gajdošík, kteří za námi do školky přijeli, měli povídání na toto téma tak úžasně pro děti zpracované, že zoubky přirovnávali např. k rytíři, kterého chrání brnění, stejně jako zuby sklovina. Zub že v podstatě vypadá jako strom, protože má korunku jako strom korunu, krk jako má strom kmen a stejně tak i kořeny. Studenti s sebou přivezli i malý plyšový kaz, který se sice dětem moc líbil, ale jenom do té doby, dokud jim studenti neprozradili, co takový kaz na zoubkách napáchá za lumpárny😱. Proto se děti rády zapojily do nácviku správného čištění zoubků, aby je žádný kaz na zoubkách nezlobil.