Zvířátka ze statku

Publikováno 22. dubna 2022 v kategorii MŠ Vysočánek.

Tento týden jsme si s dětmi v Kuřátkách povídali o zvířátkách a jejich mláďatech. Na základě pohádky "Schovávaná na statku" jsme se dozvěděli, která zvířata na statku bydlí, poznávali jsme a pojmenovávali jsme je podle obrázků, učili jsme se pojmenovávat celé zvířecí rodinky. V rámci hry jsme hledali ztracená mláďata, hledali jsme se ve dvojicích také podle typických zvuků určitých zvířat, proměňovali jsme se ve zvířata při hře na Kouzelníka. Vytleskávali jsme názvy zvířat a učili jsme se poznávat začáteční a konečné písmeno ve slově. Stavěli jsme příbytky pro vybrané zvíře ze statku s omezeným časem na stavbu a přesně daným typem kostek, následně si děti počítaly, z kolika kostek se jejich příbytek skládá. Nezapomněli jsme ani na procvičení grafomotoriky při hledání oblíbeného jídla pro určité zvíře a mladší děti si proběhly cestu s králíčkem do domečku. Ve čtvrtek jsme si kvůli překvapení na zahradě, udělali malá centra již ráno, abychom mohli jít po svačině ven a radovat se z dárku, které jsme dostali, ale to již v jiném článku. Děti si vyrobily podle návodu hlavu pejska, kreslily tuší zvíře ze statku, hledaly části těl zvířat, stavěly statek, hrály podle not "Kočka leze dírou". Venku jsme si zahráli hru Na ovečky, vlky a ovčáckého psa. Částečně jsme se stihli naučit novou písničku "Tři slepice".