Nastavení cookies

Pro zlepšení služeb používáme cookies.

Přečtěte si více o tom, jak cookies používáme a jak je můžete případně odmítnout.

MŠ Vláček

V čekárně u pana doktora

Publikováno 30. ledna 2023 v kategorii MŠ Vláček.

Přestože děti ze Zajíčka přečkaly týden zimních sportů bez nehody, strávili jsme pár uplynulých dní hrou na čekárnu u pana doktora. Děti si procvičily části lidského těla v průběhu několika pohybových her, ale zjistily také různé zajímavosti o kostech, důležitých vnitřních orgánech a svalech. Sestavily si kostru člověka, prozkoumaly kůstky v lidské ruce a proti světlu určovaly rentgenové snímky. Také si vyzkoušely, jak lze cvičením zrychlit srdeční tep a pomalým dýcháním jej naopak uklidnit. V čekárně u pana doktora si zahrály na ošetřování pacientů s různými nemocemi, vyzkoušely jak dobrý mají zrak i sluch, ale neobešlo se to bez ošetření vážnějších zranění, jako například zlomení končetin, úrazu hlavy nebo prochladnutí. Vše samozřejmě pouze v rámci námětové hry.