Nastavení cookies

Pro zlepšení služeb používáme cookies.

Přečtěte si více o tom, jak cookies používáme a jak je můžete případně odmítnout.

MŠ Sluníčko

Třída Motýlků na dopravním hřišti a v knihovně

Publikováno 24. května 2022 v kategorii MŠ Sluníčko.

Ve čtvrtek 19.5. se děti ze třídy Motýlek vydaly na dopravní hřiště, kde na ně čekala paní policistka a pan policista.

 

Ti dětem připomněli, že při jízdě na odrážedle /kole/ koloběžce musí mít helmu. 

Poté si děti rozdělili na dvě skupiny. Starší děti se učily správně ukázat změnu směru jízdy, seznámily se s dopravními značkami a jejich významem. Malé děti se učily jezdit při pravé straně vozovky a dodržovat mezi sebou bezpečný rozestup.V pondělí 23.5. jsme se vydali do Knihovny ve Žďáře n. Sázavou na výstavu ilustrací Vojtěcha Šedy ke knížce Rok ve školní zahradě, jejíž autorkou je Klára Smolíková.

Děti měly možnost si prohlédnout velkoformátové ilustrace každého měsíce v roce. U každého obrázku jsme se zastavili a popovídali jsme si o něm. Po zhlédnutí ilustrací jsme se rozdělili na dvě skupiny, a to předškoláci a menší děti. Pro předškoláky byly připraveny pracovní listy s tématem vycházejícího z knížky Rok ve školní zahradě a malé děti si šly prohlížet do dětského oddělení knížky dle svého výběru.