MŠ Srdíčko

Setkání se solární energií

Publikováno 19. září 2021 v kategorii MŠ Srdíčko.

Nahlédnutí do solárních technologií se dětem z "Koťátka" naskytlo při výstavě před žďárskou poliklinikou a průmyslovou školou, která se uskutečnila v pátek 17.9. pod názvem ENERGETICKÝ DEN ŽĎÁRU. A i když by mohl někdo namítat, že toto téma nezaujme malé děti, tak opak je pravdou, neboť děti z naší školky jsou od útlého věku seznamovány nejen s enviromentální výchovou, ale i s ekologií, která jde ruku v ruce se solární energií. Ta se dětem zhmotnila do podoby připraveného popcornu, který nám nabídla paní Muchová se studentkou z průmyslové školy a na kterém si děti náramně pochutnaly. Také jsme viděli různé modely a 3D tiskárnu při práci, která umí vyrobit nejen malou ještěrku, ale třeba i kostru dinosaura. Velkým zážitkem byl ovšem tančící elektromobil, který zaujal nejen naše malé diváky, ale i nás dospělé. Tečkou za  zajímavou výstavou byl pro naše děti malý dáreček v podobě balónku na rozloučenou. 

Děkujeme a těšíme se na příští shledání.