Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

MŠ Vláček

Ptačí týden v Žirafě

Publikováno 31. ledna 2024 v kategorii MŠ Vláček.

S dětmi ze třídy Žirafa jsme si celý týden povídali o ptáčcích, kteří tu s námi zůstávají přes zimu. Seznámili jsme se se základními druhy ptáčků. Zjistili jsme, jak je důležité se o ptáčky starat  a chránit je. Děti například stavěly krmítka z různých druhů kostek a pet víček, třídily  luštěniny, zahrály si “ptačí” domino, přiřazovaly stíny k ptáčkům…Naučily se novou  písničku “Vrabčáci”, “ptačí” taneček a básničku. Děti společně vyrobily plakát s krmítkem a ptáčky. Starší děti si vyzkoušely výtvarnou techniku - malování krepovým papírem. Nechyběly ani pohybové hry, kdy si zahrály “Na sýkorky” nebo “Na hnízdečka”. Abychom přiložili ruku k dílu a pomohli ptáčkům v zimě, vyrobili jsme jednoduchá krmítka z papírových ruliček, medu a semínek, která jsme pak zavěsili na stromy školní zahrady.  Poté jsme průběžně pozorovali, jestli neuvidíme nějaké ptáčky u krmítek. A skutečně nejprve jsme uviděli hrdličky a pak i sýkorky a kosy.