Nastavení cookies

Pro zlepšení služeb používáme cookies.

Přečtěte si více o tom, jak cookies používáme a jak je můžete případně odmítnout.

MŠ Vysočánek

Já jsem brambor šišatý

Publikováno 5. října 2022 v kategorii MŠ Vysočánek.

V minulém týdnu se děti seznamovaly s polními plodinami, rytmizovaly slova, určovaly hlásky na začátku slov. Naučily se říkanku "Brambor", zpívaly "Šla Nanynka do zelí, Šel zahradník do zahrady"+ hra na tělo.

Procvičovaly jemnou motoriku při aktivitě s kolíčkem, grafomotoriku (uvolňování zápěstí). S dětmi jsme vyšli do polí, pozorovat přírodu. V centrech aktivit si vyzkoušely např. vytvořit pytel brambor, vytvořily pokus Pan Brambora - dlouhodobé pozorování, řadily brambory na obrázku dle velikosti, skládaly kaštany na předlohu tvarů, krájely a umývaly brambory, hrály prstové divadýlko, z dřevěných kostek stavěly traktor a cestu na pole.