MŠ Vysočánek

Inspirujeme se knihou

Publikováno 13. září 2021 v kategorii MŠ Vysočánek.

Milí velcí i malí.

Tvoříme pro radost

Naše malé veverky jsou lačné po knihách. Nosí ostatním ukazovat své oblíbené knihy, se kterými by chtěly kamarády seznámit a obohatit jejich rozhled. jsou to knihy pohádkové, knihy se zvířecími i dětskými hrdiny. Nejčastěji se ale na čtecím křesle ( místo paní učitelky určené k četbě ) objevují encyklopedie -  vládnou u nás dinosauři. 

Snažíme se díky nim nahlédnout do doby dávno minulé, kdy obdivuhodní tvorové obývali jednotlivé kontinenty naší planety. Obdivujeme jejich velikost, sílu, pohyb, dozvídáme se o jejich potravě, podmínkách života, jejich pozůstatcích . 


Dnes se děti inspirovaly návodem v knize -  pokus s kostmi.

POTŘEBY: menší krabice, roličky od toaletního papíru (slouží jako kosti dinosaurů), kuchyňské utěrky, zemina, lopatka


NÁVOD: Roličky si rozdělíme na 2 hromádky. 1. hromádka budou roličky naplněné zmačkanými kuchyňskými utěrkami, 2. hromádka budou roličky duté (prázdné). 

Na dno prázdné krabice vložíme duté i prázdné roličky přes sebe, zasypeme je zeminou až po horní okraj krabice. Krabice výrazně ztěžkne, váha zeminy působí na papírové roličky.

 Po odstranění zeminy z krabice dojdeme ke zjištění a o to šlo, že kosti duté (roličky prázdné) se zdeformují kosti plné (roličky plněné kuchyňskými utěrkami) zůstanou v původním stavu.

 

uložení kostí

u

 

čekání na odhalenízjištění a vysvětlení


Četbou knihy pokračujeme každý den, proto se můžeme společně těšit na nové objevy.

Učte se s námi a objevujte.Hezké slunné dny všem

s pozdravem paní učitelky