Nastavení cookies

Pro zlepšení služeb používáme cookies.

Přečtěte si více o tom, jak cookies používáme a jak je můžete případně odmítnout.

MŠ Vysočánek

Hola, hola, školka už nás volá

Publikováno 9. září 2022 v kategorii MŠ Vysočánek.

Již v pondělí 5. září jsme se sešli skoro v plném počtu ve třídě Kuřátek. Seznámili jsme se s dalšími novými kamarády, postupně se "oťukáváme" a zjišťujeme, kdo si s čím a kým rád hraje, kdo je průbojnější a kdo naopak méně a potřebuje trošku pomoci v různých sociálních interakcích.

Děti během týdne při volné hře prozkoumaly různé hračky a stavebnice, výtvarný prostor, neboli ateliér při volné kresbě i při výrobě kuřátek, centrum knih a písmen při prohlížení obrázků, centrum hudby při zpěvu a hře na Orffovy hudební nástroje, centrum domácnosti při výrobě sirupu z Aronie, centrum pohybu při pohybové chvilce. Společně jsme vytvořili dvě důležitá pravidla pro třídu - ručičkové a pusinkové. Na zahrádce se děti podílely na sklizni Aronie, malin, ostružin a rajčat. Hrály hry i s dětmi ze třídy Veverek. Učily se chodit na procházce ve dvojicích, hlídat mladšího kamaráda. Také jsme společně prošli budovu MŠ - navštívili jsme třídu Veverek, paní kuchařku v kuchyni, paní vedoucí školní jídelny v kanceláři, nakoukli jsme do prádelny a kotelny.