Nastavení cookies

Pro zlepšení služeb používáme cookies.

Přečtěte si více o tom, jak cookies používáme a jak je můžete případně odmítnout.

MŠ Sluníčko

Čtvrt, půl, tři čtvrtě, celá ...

Publikováno 22. ledna 2022 v kategorii MŠ Sluníčko.

I když děti ze "Stonožky" zatím nevědí, kolik je hodin, už poznaly, čím a jak se měří čas! 


Pochopení časové orientace patří v předškolním období mezi nejtěžší.  Nemáme na to však žádný smyslový orgán, potřebujeme k tomu vlastní zkušenosti.


Předškolák si ještě nedovede představit, kolik času je hodina, dva dny, měsíc, nepozná, kolik je na hodinách hodin, jak dlouho trvá, než začne jeho oblíbená pohádka. Měl by se ale naučit rozumět pojmům dnes, zítra, ráno, večer... a vědět, jaké činnosti se k těmto časovým úsekům vztahují.V uplynulých týdnech si "Stonožky" s časem a hodinami hrály, prožily spoustu dobrodružství, zábavy, bádaly, tvořily ...

a my doufáme, že jsou zase o krůček blíž k pochopení něčeho, co je pro nás, dospěláky samozřejmostí.