Nastavení cookies

Pro zlepšení služeb používáme cookies.

Přečtěte si více o tom, jak cookies používáme a jak je můžete případně odmítnout.

MŠ Vysočánek

Co dělají zvířátka na podzim

Publikováno 18. listopadu 2022 v kategorii MŠ Vysočánek.

Děti v Kuřátkách zahájily tento týden příběhem Myška a myši. Odpovídaly na kontrolní otázky k textu, vysvětlily si pojmy strniště a sýpka. Vyrobily si pohádkovou myšku, snažily se o krásně vzorované oblečení. Pro plyšovou myší rodinu vytvořily pelíšek v košíku a pohupováním a uspávací písní Halí belí zvířátka je uspaly. V centrech aktivit malovaly ježka v ateliéru a lepily lupení jako pelíšek, v manipulačních a stolních hrách obkreslovaly, stříhaly a lepily bodlinky ježkovi a hrály myší pexeso. V pokusech a objevech hledaly myší stíny, stavěly obrázek (obrázkové kostky) ježků, skládaly puzzle lesních zvířat, v knihách a písmenách hledaly zvířata v podzimním lese a grafomotoricky si hrály hru Myšičko, myš, pojď ke mně blíž, v hudbě hrály píseň Halí belí, v dramatice stavěly myškám pelíšek a hrály si s nimi, v kostkách stavěly doupátka a domky pro zvířátka. V pátek jsme v menším složení dětí vytvořili dřevěného strážce lesa a všech zvířat v něm.