Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Vysočánek

MŠ Vysocká – prázdniny

AHOJ PRÁZDNINY !!!

Milé děti, milí rodiče,

děkujeme vám za krásné a dojemné loučení – nejedna slza ukápla při loučení s našimi předškoláky – a přejeme vám krásné léto, hodně sluníčka, zážitků, koupání a dalších příjemných aktivit strávených společně s rodinou.

To vám přeje celý kolektiv MŠ Vysočánek.

MŠ Vysocká – Výlet dětí z Veverek

Vyšli jsme si do přírody

V úterý 23. června se Veverky díky slunečnému počasí vypravily na turistický výšlap do přírody. Plán cesty, který si připravily, splnily.

Přes louky nad městskou částí Vysočany šlapaly směrem k Zelené Hoře k nejznámější místní historické památce, kde se posílily a načerpaly nové síly. Koukly na pasoucí se ovečky, přešly most u Konventského rybníku a dostaly se k areálu Zámek Zďár. Svižným krokem doputovaly po cyklostezce k Pilské nádrži, kde využily sladké výbavy v batůžku, a mlsaly. Čas odjezdu autobusu MHD se kvapně blížil, a tak Veverky nemeškaly, naskákaly do autobusu a zpáteční cestu si užily rychlou jízdou. Čas strávený v přírodě vyplnily povídáním, sdílením zážitků a zpíváním pochodových písniček.

Cesta šťastně končila u vrátek Vysočánku. Ve třídě čekala odměna v podobě medaile a diplomu od Sokolíka Pepíka a také barevná stopa s datem výletu. To byl dárek od paní učitelky Součkové.

Děti byly velmi šikovné, statečně pochodovaly a výlet si, myslíme, užily. Bylo to moc fajn. Krásný zážitek.

Děkujeme všem rodičům za přípravu dětí na výlet, je to velká pomoc pro všechny.

Hezké dny, paní učitelky Veverušek

MŠ Vysocká – turistický výlet

V úterý 23.6. jsme se vypravili s dětmi z Kuřátek na turistický výlet. Děti se osvěžily ve vodě ze studánky Přečíst celé →

MŠ Vysocká – dopravní prostředky

O čem si povídat s dětmi před prázdninami? Nejraději si povídáme o cestování a o tom, Přečíst celé →

MŠ Vysocká – MDD

V tomto týdnu jsme s dětmi oslavili Den dětí a to ve sportovním duchu. Nejprve si každá třída měla vymyslet pokřik, poté jednu pohybovou hru, Přečíst celé →

MŠ Vysocká – dopravní hřiště

V pátek 29.5. jsme se s dětmi vypravili na dopravní hřiště. Děti se učily Přečíst celé →

MŠ Vysocká – broučci

V posledním květnovém týdnu jsme se s dětmi z kuřátek Přečíst celé →

MŠ Vysocká – Jaro je tu

V květnu, po příchodu dětí, jsme si začali povídat o jaru. Přečíst celé →

MŠ Vysocká – Novověk – objevy

Malé ohlédnutí za posledním tématem, které jsme z historie začali. Bohužel, tím také náš Přečíst celé →

MŠ Vysocká – dopravní hřiště

V pátek 29.5. jdeme s dětmi na dopravní hřiště. Prosíme, aby si děti vzaly s sebou batůžek s pitím, roušku a helmu na kolo. Děkujeme.