Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Vláček

MŠ Vláček

MŠ Haškova – Výlet do Nového Města na Moravě

Třída Zajíček se 13.6.2019 vydala do Nového Města na Moravě. Navštívila Horácké muzeum, mlýnek z Víru, strašidelné podzemí.a samozřejmě nechyběla ani návštěva cukrárny.

Děkujeme mamince z naší třídy pracující v Horáckém muzeu, za vlídné přijetí a krásný prožitek.

 


MŠ Haškova – Za poznáním rodného města

Dne 4.6.2019 jsme se s dětmi vydali na komentovanou prohlídku města Žďáru nad Sázavou.Začátek cesty byl zahájen paní Kamilou Dvořákovou z regionálního muzea, postupně děti obešly všechny historicky významné památky města. Mohly vyzkoušet dobové čepičky, dozvěděly se i legrační historky. Naše putování končilo v Moučkově domě, kde jsme si společně zazpívali.Děti si odnesly pěkný zážitek.


MŠ Haškova – Fotbal nás baví

Dne 29.5.2019 jsem přijali pozvání na fotbalový stadion, kde pro nás připravili spoustu soutěží a aktivit členové FC Žďas.

Děkujeme tímto za perfektní zajištění a organizaci  této akce.

 


MŠ Haškova Celé Česko čte dětem – návštěva na ZŠ Palachova

V rámci celorepublikového projektu Celé Česko čte dětem jsme 3. 6. 2019 s předškoláky navštívili starší kamarády na Základní škole Palachova. Děti ze čtvrtých a pátých ročníků nám představili úryvky ze svých oblíbených knížek, zahráli  pohádku O koblížkovi a připravili si spoustu zajímavých a zábavných úkolů pro své mladší kamarády. Děti si hezky zasoutěžily, zazpívaly a dozvěděly se spoustu nových informací. Na závěr obdržely i drobné dárečky. Děkujeme školákům i paním učitelkám za velmi příjemně strávené dopoledne, s jehož přípravou měli jistě hodně práce.


MŠ Haškova Prvňáčci v MŠ – Celé Česko čte dětem

Ve středu 5. 6. 2019 nás ve školce navštívili naši kamarádi prvňáčci, aby nám ukázali, jak se za první rok ve “velké škole” naučili číst. Přinesli si svoje slabikáře a šlo jim to opravdu náramně. Děti ze školky jim na oplátku řekli několik básniček. Potom jsme si všichni společně zazpívali, zatančili i zacvičili. Na závěr si školáčci připomněli chvíle ve školce společným pobytem na školní zahradě, kde si mohli hrát na písku, malovat křídou na chodník nebo skotačit na prolézačkách. Společné chvíle jsme si všichni moc užili.


MŠ Haškova, třída Veverky na výletě v Sazomíně

Ve středu 19. 6. 2019 jsme s  dětmi podnikli autobusem výlet do Sazomína, odkud k nám do školky dojíždí několik našich kamarádů. Na zastávce nás všechny mile přivítala paní starostka (Tobíkova maminka), která se nám po celou dobu velmi věnovala. Zavedla nás na návštěvu do místního teletníku, v přístřešku u restaurace jsme si snědli svačinky, které dětem připravily jejich maminky. Pohráli jsme si na místním dětském hřišti, jehož dominantou je socha kavky, kterou má Sazomín ve svém znaku. Dostali jsme od obce Sazomín krásné dárečky, za které moc děkujeme. V bydlišti našich kamarádů se nám velmi líbilo.


MŠ Haškova KOUZELNÝ VLAK MILANA ŘEZNÍČKA

12. 6. 2019 navštívil naši školku se svým kouzelnickým vystoupením moderátor Hit rádia Vysočina Milan Řezníček se svým kolegou Tomem. Děti  i paní učitelky si užily jízdu kouzelným vlakem plnou kouzel, písniček a legrácek.


MŠ Haškova Jelen – mizející král Vysočiny

V pátek 21. 6. 2019 jsme s dětmi navštívili Regionální muzeum – Tvrz, kde nyní probíhá výstava Jelen – mizející král Vysočiny. Děti mohly zblízka vidět opravdového vycpaného jelena a dozvěděly se spoustu nových informací ze života jelenů. Také už ví, čím se jelen živí, co je laň, jak myslivci nazývají jednotlivé části jeleního těla a jak jsou těžké jelení parohy.


MŠ Haškova -SVĚT NEKONČÍ ZA VRÁTKY – CVIČÍME SE ZVÍŘÁTKY – ANEB SPORTUJE CELÁ RODINA

Celoroční plnění úkolů a cvičení v rámci projektu České obce sokolské “Svět nekončí za vrátky – cvičíme se zvířátky” jsme završili 13. 6. 2019 sportovním dnem pro děti a jejich rodiče, prarodiče, ale i ostatní příbuzné na sportovním hřišti ZŠ Palachova. Soutěžili jsme v několika kategoriích: běh, skok do dálky, přetahování lanem, slalom a skákání v pytli. Všechny sportovní disciplíny si vyzkoušely nejen děti, ale i dospělí, kteří se nezalekli ani velmi teplého počasí a podali výborné sportovní výkony. K dispozici bylo pro všechny sportovce pití, a také sladké překvapení od našich paní kuchařek, které napekly plnou krabici lineckých srdíček. Tímto jim velmi děkujeme.Všichni malí sportovci na závěr dostali krásnou medaili, diplom a přívěsek od České obce sokolské. Díky krásnému počasí a dobré náladě všech zúčastněných jsme si sportovní odpoledne všichni moc užili.


MŠ Haškova – Papoušci ve školce

Nadcházející Mezinárodní den dětí jsme v naší školce oslavili netradičně. Ve čtvrtek 30.5.  nás navštívili  piráti se svými papoušky Ara. Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí ze života papoušků a s nadšením sledovaly, co všechno dokážou. Papoušci Arášek a Šmudla se sice styděli mluvit, ale na požádání roztáhli k řídla, ukázali jazyk, házeli míček do basketbalového koše, peníze do pokladničky atd. Dětem se ale nejvíce líbilo, když jezdili na opravdovém papouščím kole.