Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Vláček

MŠ Vláček

MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ – koronavirus

Momentálně to vypadá, že Mateřská škola Žďár nad Sázavou bude zajišťovat od pondělí 16.3.2020 běžný provoz na všech pracovištích.

Z preventivních důvodů bude probíhat od 16.3. měření teploty vstupujících lidí do MŠ bezdotykovým teploměrem.

Opět žádáme rodiče o ohleduplnost a v případě pobytu dětí o jarních prázdninách mimo území ČR, zvážit karanténu dítěte.

Mgr. Iveta Klusáková, ředitelka p.o.

Mimořádné opatření – uzavření ZŠ, SŠ a VŠ

Mimořádné opatření – zákaz konání akcí

Mimořádné opatření – hraniční kontroly

MŠ Haškova – spolupráce s 5.ZŠ Palachova

Kam budou děti chodit v 1. třídě po vyučování a po obědě? Domů nebo do družiny. A jak to v družině na 5. ZŠ vypadá, jsme mohli spolu s dětmi vidět 4.3.2020.

Paní vychovatelky z družiny se dětem trpělivě věnovaly a měly pro děti připravené výtvarné tvoření. Nejdříve si děti poslechly pohádku „O kohoutkovi a slepičce“. Potom se s chutí pustily do práce a udělaly si krásný jarní obrázek kuřátka. Nechybělo ani protažení při hudební „ptačí“ nahrávce, prohlídka živého přírodovědného koutku a hraní s hračkami.

V družině se dětem moc líbilo. Až budou chodit do školy, tady budou odpočívat a rozvíjet činnosti podle svých zájmů a potřeb.

Děkujeme p. vychovatelkám a budeme se těšit na další setkání a spolupráci.

MŠ Haškova – Masopustní karneval 2020

Dne 25.2. 2020 se v naší mateřské škole uskutečnil pro potěšení dětí, ale i dospělých, tradiční dětský karneval. Přišlo mnoho krásných, nápaditých masek a různých převleků, ve kterých se děti společně předvedly v jedné třídě.

Všichni jsme také nahlédli do kuchyně, kde pro nás paní kuchařky připravily koblížky na oběd.

Děti se potom rozešly do svých tříd, kde zábava pokračovala a užily si tak báječné dopoledne plné hudby, tance, písniček a soutěží.

MŠ Haškova – Bruslení

Letos jsme zahájili již 3. ročník tělocviků na ledě.

Některé děti mají za sebou  průpravu  již z předešlého roku, někteří stáli na bruslích poprvé.

Přinášíme Vám krátkou fotoreportáž 🙂

MŠ Haškova – Karneval

Dětský karneval v MŠ proběhne 25.2.2020.

Prosíme rodiče o přípravu masek pro děti.

MŠ Haškova – Co děláme celý den, když je teplo u kamen

Tělocvična 5.ZŠ

Interaktivní televize

Pokus voda – olej – inkoust

Zajíčci – stavba na téma kostra

MŠ Haškova – Zimní radovánky

MŠ Haškova – Zimní zpívánky

Dne 15. 1. 2020 děti shlédly představení v MŠ s názvem „Zimní zpívánky“, které si pro ně připravil pak K. Čapčuch. Celé vystoupení, které doprovázel s kytarou, měl rozdělené na několik částí. Děti poznávaly hudební nástroje, zopakovaly si „zvířecí“ řeč, vyslechly hudební příběh o malé žížale, která hledala a nakonec našla svojí žížalí maminku. Také jsme všichni zavzpomínali, jaké to bylo, když jsme byli ještě miminka. Samozřejmě, že vše za hudebního doprovodu i pohybového vyžití dětí. Dětem se představení líbilo, po celé představení byly aktivní a rozhodně se nenudily.

MŠ Haškova – Jak si hrajeme

MŠ Haškova – ohlédnutí za ADVENTEM v MEDVÍDKU