Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Vláček

MŠ Vláček

MŠ Haškova – návštěva 5. Základní školy

Ve čtvrtek 4.4.2019 navštívili předškoláci z celé MŠ Vláček 1. třídy ZŠ Palachova ve Žďáru nad Sázavou .

Měli možnost vidět při práci prvňáčky, vyzkoušet si své vědomosti, prohlédnout si budovu školy interaktivní tabuli.Na závěr si se školáky vyměnily dárečky.

MŠ Haškova – Zámek Žďár nad Sázavou

Ve středu 3.4.2019 si nejstarší děti ze třídy Zajíček a Medvídek udělaly výlet do Zámku Žďáru nad Sázavou na edukační program “Za obyvateli  kláštera”.

Program propojuje Muzeum nové generace s areálem bývalého kláštera ze 13. století a zámku.

Děkujeme za poučné a zábavné dopoledne.

MŠ Haškova – Bruslení

Od 19.2.2019 do 26.3.2019 absolvovaly starší děti z MŠ Vláček pět lekcí bruslení na zimním stadionu pod vedení zkušených trenérů SKLH Ždárských plamenů .

Za tuto dobu se děti naučily stát na bruslích, brzdit, zatáčet, bezpečně padat i vstávat.

Zažily spoustu zážitků při netradičním způsobu výcviku.

Děkujeme trenérům Vítkovi Kratochvílovi, Lubošovi Nevěčnému a nestárnoucímu  Zdeňkovi Řehořovi za  čas a  trpělivost, které dětem věnovali.

MŠ Haškova – Čtení s prarodiči

Děkujeme tímto našim prarodičům a mamince, kteří byli ochotní přijít dětem do MŠ přečíst jejich nejoblíbenější dětskou knihu. Naše čtení s prarodiči dále pokračuje, těšíme se na další prarodiče, kteří rádi stráví společné chvíle se svými vnoučky a vnučkami  nad knihou.

MŠ Haškova – Ocenění výtvarné soutěže

Děti ze třídy Zajíček se zúčastnily výtvarné soutěže pořádané včelaři.

Výkresy společně odnesly na včelařskou výstavu, kde také ochutnaly med, perníčky, viděly živé včely, dozvěděly se mnoho nového o včelách.

Prace dětí byla oceněna starostou města p. Mrkosem a předsedou ČSV ve Žďáru nad Sázavou p. Bubeníčkem. Děti obdržely bloky, pastelky.

Děkujeme tímto panu starostovi města a zástupci včelařů za návštěvu naší MŠ Vláček a ocenění malých malířů

Přestup dětí na jiné pracoviště v rámci MŠ Žďár nad Sázavou

Termín nahlášení požadavku na přestup dítěte na jiné pracoviště
MŠ Žďár nad Sázavou je stanoven:
od 15.3.2019 do 30.4.2019

Podrobné informace v přiloženém DOKUMENTU.

MŠ Haškova – Karneval

Ve středu 27. 2. 2019 se naše školka úplně proměnila. Ve třídách si místo dětí hrály různé pohádkové bytosti, ať už to byli rytíři, princezny, spidermani, kouzelníci, piráti, ale i kuchaři, doktoři a spoustu dalších krásných masek. I paní učitelky a kuchařky vypadaly jinak než obvykle. Na děti čekala spousta her, soutěží, a také průvod školkou, až do kuchyně. Tam jsme zazpívali paním kuchařkám, které pro nás připravovaly výborné koblížky s marmeládou, písničky jako My jsme muzikanti nebo Pekla vdolky. Ve třídě Veverek jsme si pak společně zatancovali na diskotéce. Děti i všichni dospělí si tento den velmi užili.

MŠ Haškova – Budulínek trošku jinak

Ve třídě Veverka jsme si s dětmi pověděli a s pomocí loutek i zahráli pohádku O Budulínkovi trošku jinak, ekologicky. Děti si pohádku se zaujetím vyslechly. Pak jsme se pokusili vymyslet, jak bychom v našich domácnostech mohli vyprodukovat méně odpadů. Děti měly spoustu zajímavých nápadů a postřehů. Potom jsme společně vytřídili odpad na plasty, sklo, papír, elektroodpad, atd. Nakonec jsme si zahráli i klasickou pohádku O Budulínkovi. Někteří měli ještě náladu tvořit a vyrobili si např. hasičské auto z proložek od vajíček.

MŠ Haškova – Divadlo Kuba u zubaře

V pondělí 25.2. 2019 přijelo do naší mateřské školy divadlo Úsměv s pohádkou „Kuba u zubaře“. Pohádkový příběh připomněl dětem, že mlsat sice můžeme, ale jen výjimečně, že si musíme  zoubky čistit nejméně dvakrát denně a pravidelně navštěvujeme zubního lékaře. Celé představení doprovázely veselé  písničky, Kašpárek i rozpustilá vrána Mariána a děti se dobře bavily.

MŠ Haškova – Karneval

Ve středu  27.2.2019 v dopoledních hodinách

se uskuteční v MŠ Vláček

KARNEVAL

Prosíme rodiče o přípravu kostýmů pro děti.

Na děti čekají  soutěže,tanečky, společné zpívání a průvod po MŠ.