Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Vláček

MŠ Vláček

MŠ Haškova – Zimní radovánky

MŠ Haškova – Zimní zpívánky

Dne 15. 1. 2020 děti shlédly představení v MŠ s názvem „Zimní zpívánky“, které si pro ně připravil pak K. Čapčuch. Celé vystoupení, které doprovázel s kytarou, měl rozdělené na několik částí. Děti poznávaly hudební nástroje, zopakovaly si „zvířecí“ řeč, vyslechly hudební příběh o malé žížale, která hledala a nakonec našla svojí žížalí maminku. Také jsme všichni zavzpomínali, jaké to bylo, když jsme byli ještě miminka. Samozřejmě, že vše za hudebního doprovodu i pohybového vyžití dětí. Dětem se představení líbilo, po celé představení byly aktivní a rozhodně se nenudily.

MŠ Haškova – Jak si hrajeme

MŠ Haškova – ohlédnutí za ADVENTEM v MEDVÍDKU

Mikulášská nadílka

Koledování s rodiči

Zdobení stromečku před MŠ

Návštěva BETLÉMŮ

MŠ Haškova – střípky z vánoční nálady

MŠ Haškova – Vánoční přání

Pevné zdraví, jasnou mysl

a srdíčka plná lásky v roce 2020.

přeje MŠ Vláček

MŠ Haškova – Vánoční tvoření a koledování

Vánoční tvoření v MŠ VLÁČEK proběhlo v pondělí 16.12. a v úterý 17.12.2019. Děti se svými rodiči vytvořily voňavý jablíčkový svícen, zabalily balíček na vánoční strom před MŠ. Všichni ochutnali výborný ovocný čaj, zazpívali jsme si tradiční koledy a vyměnili malé dárečky. Obě odpoledne se nám vydařila.

Děkujme rodičům za hojnou účast a za společný prožitek 🙂

MŠ Haškova – Výstava Regionální muzeum

Dne 13. prosince navštívily děti výstavu „Když stromeček zazáří“ na Tvrzi ve Žďáře nad Sázavou, která přibližuje vánoční atmosféru 70. a 80. let 20. století. Celou výstavou nás provázela paní Kamila Dvořáková, která dětem představila dobu jejich rodičů a prarodičů. Děti nejvíce zaujaly hračky – dárky z té doby. Některé hračky a hry se v moderní verzi vyrábí i dnes. Děti také viděly i horáckou světnici s tradičními vánočními zvyky. Některé zvyky si mohly i vyzkoušet. Nakonec jsme navštívili Moučkův dům s historickým koloniálem a vánočně vyzdobeným měšťanským pokojem.

MŠ Haškova – Mikulášská nadílka

Rok se s rokem sešel a nastal adventní čas. V tomto čase chodí Mikuláš s čerty a anděly. Za námi do mateřské školy přišli ve čtvrtek 5. prosince 2019 z 5. Základní školy, Palachova. Děti je už od rána netrpělivě vyhlížely a dočkaly se. Ale od Mikuláše si musely všechny děti nejdříve vyslechnout, jak byly hodné nebo ne. Čertíci měli sice nachystaný velký pytel, ale protože děti zlobily jen maličko, odešli s prázdnou. Mikuláš s andělíčky nám tu zanechali zdravou sladkou nadílku a děti jim za to přednesly básničky a zazpívaly písničky.

MŠ Haškova – tvořivé odpoledne s rodiči – hrnečky

Oblíbenou činností našich dětí je společné tvoření s rodiči. Tento týden v úterý 26.11.2019 a ve středu 27.11.2019 jsme si tuto aktivitu užili. Sešlo se 46 dětí  se svými dospěláky, aby malovaly na hrnečky. Výrobky byly opravdu originální. Nad naším tvořením dohlížela výtvarnice p. O. Lazárková z Jihlavy. Odměnou  všem zúčastněným byla pohoda, dobrá nálada a radost z vydařených hrníčků.