Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Vláček

MŠ Vláček

Mš Haškova – Prázdniny začínají a my se loučíme nejen se školním rokem

Dneškem nám skončil školní rok a pro mnohé z dětí začaly prázdniny. My jsme se společně rozloučili nejen s letošním školním rokem, ale také s naší milovanou paní kuchařkou Evičkou, která nám do dneška vařila tak dobrá jídla.

Vařila Evička kašičku,

na školkovém rendlíčku.

K tomu řízek smažila, 

práce se jí dařila.

Těšila tím celou školku,

všechny kluky, každou holku. 

 

Všem dětem i rodičům přejeme krásně prožité prázdniny, spoustu pěkných zážitků a slunečného počasí. 

kolektiv MŠ Vláček

 


MŠ Haškova – Oslava narozenin v Žirafě

Dnes jsme ve třídě Žirafa oslavili asi poslední narozeniny tohoto školního roku. A jak u nás tyto narozeninové oslavy probíhaly? Nejdříve jsme oslavence posadili na narozeninový trůn, kde jsme si s ním povídali o jeho narozeninách – kolik má roků, zda už doma narozeniny oslavil a jaký pěkný dárek si přeje nebo už dostal. Poté děti popřály a vzaly si dobrotu, kterou osavenec donesl. Nakonec děti vytvořily narozeninovou knížku obrázků, kterou si oslavenec odnesl domů na památku.

Děkujeme všem rodičům za spolupráci a dobroty, které dětem nachystali.


MŠ Haškova – Společně tvoříme, stavíme a slavíme

V naší školce je stále zábava. Děti mají neustále dobré nápady k tvoření, rády se dovídají nové věci a sbírají zkušenosti o všemožném. A samozřejmě nechybí ani společné prožití narozenin dětí.

 

 


MŠ Haškova – Stužkování předškoláků

Dnes jsme se společně potkali na školní zahradě, abychom ostužkovali letošní předškoláky. Atmosféru navodily zazpívané písně a recitované básničky. Dozvěděli jsme se, co předškoláky ve školce nejvíce bavilo, na co se těší do školy a čím si přejí být, až vyrostou. Poté byl každý předškolák ostužkouván, dostal upomínkové věci na Mateřskou školu Vláček a jeden ze zástupců rodičů promluvil k dětem i paním učitelkám. Nakonec vláček předškoláků projel čtyřmi stanicemi. Další zastávka je čeká po prázdninách – 1.třída.

Přejeme předškolákům šťastné vykročení do jejich další životní etapy, do Základní školy.


MŠ Haškova – Radostné chvilky ze školky

Tento týden byl opět plný radosti. Všechny děti s úsměvem tvořily, zahradničily, sportovaly a s velkým nadšením objevovaly kouzlo magnetu.


MŠ Haškova – Svátek dětí

V pondělí 1. června byl Mezinárodní den dětí, proto se celý týden v naší školce nesl slavnostně. Děti si zahrály spoustu zajímavých a zábavných her, zasportovaly si, vytvořily nádherné výrobky a samozřejmě nechyběla sladká dobrota. Nezapomnělo se ani na zahrádku, kde se děti zasloužily o nový a voňavý levandulový porost.

 


MŠ Haškova – Kvete nám zahrada i školka

Na školní zahradě nám všechno roste a kvete. Není to ale jen tak. Je totiž potřeba zahradnická péče, o kterou se postaraly děti. Dokonce se s úsměvem děti vrhly i na zahradničení uvnitř školky. Takže máme rozkvetlou nejen zahradu, ale také naše třídy ve školce.


MŠ Haškova – Hurá do zahrady

Konečně můžeme vyrazit do naší nové zahrady,vymýšlet a zkoušet, co by se dalo zasít a zasadit do našich vyvýšených záhonů.

Pozorujeme kvetoucí  kanadské borůvky, jahody zahradní i lesní, muchovník.  Roste nám česnek, zaseli jsme ředkvičky, petržel,květiny, cukety, dýně. Sklízíme pro školní jídelnu pažitku, petržel, libeček.Poznáváme podle vůně heřmánek, šalvěj, mátu, estragon, levanduli.

Ze všeho nejraději úsporně zaléváme 🙂

 


MŠ Haškova – Zahradničení a užívání sluníčka

Zdravíme z naší školky! Tento týden bylo krásně, proto jsme neváhali a pořádně si to společně užili na zahradě.


MŠ Haškova – V naší školce to zase žije!

Po dlouhé době se děti tento týden opět potkaly ve školce a všechny třídy ožily. Společně z toho máme velkou radost a těšíme na ostatní děti, které zatím zůstaly doma.

 

Děti ze třídy Žirafa si tento týden vyprávěly o rodině. Děti nadšeně popisovaly, kdo do jejich rodiny patří, co celá rodina společně dělá a jak si pomáhá. K tomu patřilo i tvoření, ve kterém děti ztvárnily všechny členy rodiny a svůj domov.