Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Srdíčko

MŠ Srdíčko

MŠ Vančurova – “Princezna na hrášku”

Ve středu 13.2. k nám přijelo Dřevěné divadlo Jana Hrubce s pohádkou “Princezna na hrášku”.

MŠ Vančurova – Prevence úrazů

V úterý 12.2., navštívila naší školku Dagmar Pálková – preventistka Městské policie Žďár nad Sázavou, která si s předškolními dětmi povídala o bezpečném chování a předcházení úrazů při zimních sportech jako je lyžování, bobování, bruslení,..Upozornila děti na ochranu zdraví, nejen přiměřeným oblékáním, ale i výběrem vhodného místa k daným sportům a schopnosti řídit se pokyny dospělých. Děti se aktivně zapojovaly.do různých dotazů a strážník D.Pálková jim trpělivě a ochotně odpovídala.

MŠ Vančurova – “Ťuká ptáček na okénko”

Děti z “Koťátka” se v minulém týdnu seznamovaly se životem volně žijících ptáků u nás. Poznávaly známé druhy při prohlížení encyklopedií a knížek, učily se o nich básničky a písničky, napodobovaly je pohybem při hrách a tanečcích, rozpoznávaly je dle sluchu ze zvukové nahrávky, vytvářely pro ně krmítka a vymalovávaly, či tvořily obrázky, také stavěly z molitanových a jiných  kostek hnízda a venku dokonce měly možnost pozorovat sýkorky i straky.Také jsme společně navštívili obchod ZVĚROKRUH, kde jsme nakoupili zobání nejen pro ptáčky ve volné přírodě, ale i pro naše ptačí kamarády Lilinku a Mikiho, o které se celoročně staráme.

MŠ Vančurova – Upozornění

VÁŽENÍ RODIČE,

v týdnu od 4.3. do 8.3. v době jarních prázdnin bude naše školka z technických důvodů uzavřena.

Náhradní provoz pro přihlášené děti

(zjišťují paní učitelky na jednotlivých třídách)

zajišťuje MŠ “Vláček” – 7.MŠ, ul. Haškova u nádraží.

MŠ Vančurova – “SKŘÍTEK POŘÁDNÍČEK”

Ve středu 6. února nás navštívilo brněnské divadlo “BARBORKA” s pásmem několika kratších pohádek, u kterých se děti aktivně zapojily. Připomněly si,  jak správně třídit odpad, jak se chovat v lese, proč je pro nás důležité otužování a mnoho dalšího. Také se naučily novou písničku a dokonce i básničku ve znakové řeči. To vše doplněné krásnými loutkami v dětech zanechalo příjemný zážitek.

MŠ Vančurova – Návštěva školáků

Ve čtvrtek 31.ledna navštívili naší MŠ školáci z prvních tříd ze 4.ZŠ. Ti zavzpomínali při společných hrách a aktivitách se svými mladšími kamarády na to, jaké to bylo, když ještě chodili do školky.

MŠ Vančurova – EKOŠKOLKA

MILÍ RODIČE, PRARODIČE, MILÉ DĚTI,

LETOŠNÍ TÉMA PROGRAMU EKOŠKOLKA NA NAŠÍ MŠ JE

“JÍDLO”  aneb ZODPOVĚDNÁ SPOTŘEBA POTRAVIN.

Podpořte naši iniciativu a vymyslete krátký příběh, pohádku, komix, složte báseň, namalujte obrázky na toto téma.

Ze všech vašich nápadů vytvoříme knihu.

“S chutí do toho a půl je hotovo”

Těšíme se na  Vaše nápady.

MŠ Vančurova – Hudební knihovna

Ve čtvrtek 24.1. navštívily děti ze třídy ” Ježeček” hudební oddělení Knihovny M. J. Sychry ve Žďáře nad Sázavou. S paní knihovnicí si připomněly oblíbenou filmovou pohádku “Tři bratři”. Poslechly si známé písničky z této pohádky, zazpívaly si a také prohlédly obrázky. Nejvíce děti zaujaly soutěže – třídily obrázky z pohádek, poznávaly postavy, povídaly si o dobru, zlu.Z návštěvy odešly moc spokojeny a cestou zpět si “broukaly” oblíbené písničky.

MŠ Vančurova – BESEDA

Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme na besedu s Ivou Řehůřkovou, která se na  Vás těší v pondělí 21.ledna

s povídáním na téma,

“JAK VÉST DĚTI K ZODPOVĚDNOSTI.”

Beseda začíná v 15.00 hodin ve školní jídelně naší MŠ.

Hlídání dětí zajišťuje třída “Koťátko.”

MŠ Vančurova – Tvořivé stavění

Děti ze třídy “Ježečka” příjemně prožily páteční odpoledne a vyrobily ze stavebnice “MORPHUN” krásné výrobky – zvířátka, ptáky, hračky. Předškoláci sestavili písmenka a společně z nich skládali jednoduchá slova.Ještě v pondělí vzpomínali na páteční vyrábění.