Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Srdíčko

MŠ Srdíčko

MŠ Vančurova-Zámecké hraní a povídání

Děti ze třídy “Medvídek” strávily jedno zajímavé dopoledne v Zámku Žďár, kde se v programu pro MŠ pod názvem “Za obyvateli kláštera” dozvěděly, kdo byli mniši a jaká dodržovali pravidla, proč pro ně byla důležitá voda, kde ji hledali a další informace. Zajímavé dopoledne bylo doplněno o hry a pokusy.

MŠ Vančurova-Vystoupení pro seniory

V úterý 4.června se vypravily děti ze tříd “Ježeček” a “Medvídek”v doprovodu svých učitelek do Domu s pečovatelskou službou na sídlišti Libušín.Skupině seniorů předvedly děti pásmo jarně – letních písniček, básní a prostor dostala i hraná pohádka “O lišce, zajíci a kohoutkovi”.Odměnou byl dětem na závěr jejich vystoupení potlesk a jako vždy malá sladká odměna a babičky a dědečkové si mohli společně s dětmi zazpívat jako správný přídavek několik známých lidových písní.Všem se malý hudební koncert za doprovodu kláves líbil a už nyní máme domluvenou příští podzimní návštěvu.

MŠ Vančurova- Pohádková alej

Děti z “Koťátka” a “Zajíčka” jely vlakem na výlet do “Pohádkové aleje Lužánky” do Bystřice nad Pernštejnem, kde si užily plno dobrodružství, nejen na pohádkové cestě, za dohledu čerta, ježibaby, princezny, vodníka a jiných pohádkových bytostí, ale také na dětském hřišti, v přírodním labyrintu, nebo při krmení koziček, oveček a pozorování dalších domácích zvířátek.

MŠ Vančurova – Skákací hrad

Pondělní dovádění na skákacím hradě se zmrzlinovým osvěžením si užily děti ze všech tříd.

MŠ Vančurova – “Naši malí fotbalisti”

Podívejte se, jak trénovali naši malí sportovci na budoucí fotbalovou kariéru 🙂

MŠ Vančurova – Pozvánka na 4.ZŠ

MŠ Vančurova – “Pokojíček snů”

Děti z “Koťátka” se zapojily do soutěže pořádané firmou HETTICH, na téma “Pokojíček snů”, na který se začaly připravovat již od dubna. Nejdříve si děti poslechly pohádku “O třech prasátkách” a zauvažovaly o tom, z jakého materiálu se dá postavit dům a co je k tomu potřeba. Pak se pustily do staveb z různých stavebnic, kostek a materiálů a seznámily se tak s profesí architekta a stavaře. Po té navštívily prodejnu s nábytkem, aby načerpaly inspiraci a získaly informace ohledně vybavení interiérů. Od paní prodavačky ještě obdržely malý dárek v podobě vzorníků s bytovým textilem, který po té ve třídě prohlížely a třídily. Z katalogů si vystřihovaly obrázky různého nábytku, který sestavovaly a nalepovaly do papírového pokojíku. Závěrem jsme se pustili do finálního vytváření “Pokojíčku snů”, který se dětem moc povedl.

MŠ Vančurova – Malý výlet

V pátek 24.5. jsme využili pěkného počasí a jeli s dětmi z “Koťátka” na malý výlet na Pilák a k zámku.

MŠ Vančurova – EKO program

Ve středu 15.5. zavítal do naší školky neobvyklý host, velký ježek, maskot ekologického programu, který nám přišla představit Ing. Martina Kuchařová, která společně z ježečkem seznamovala děti s ochranou přírody a se správným tříděním odpadu.

MŠ Vančurova – “Pouťové těšení”

Jak si krátily pouťové těšení děti z “Koťátka”.