Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Srdíčko

MŠ Srdíčko

MŠ Vančurova – třída”Medvídek”

Děkujeme sourozencům Štěpánkovi a Klárce, že při sbírání kaštanů mysleli na své kamarády, kteří si spolu s nimi můžou celý podzim s kaštany hrát ve školce.

Při procházce do parku Farská humna si děti prohlédly své výherní obrázky vystavené veřejnosti.

MŠ Vančurova – Beseda pro rodiče

Plakát

MŠ Vančurova – Hudební knihovna

Ve čtvrtek 7.11. se vydaly děti ze třídy “Ježeček” na návštěvu do knihovny. Navštívily hudební oddělení, kde si zazpívaly písničky z oblíbených Večerníčků a pohádek.

Nejvíce se dětem líbil tanec na závěr – “Když se načančám… “, který si pobrukovaly i na zpáteční cestě do školky 🙂

MŠ Vančurova – “Černobílý podzim”

ČERNOBÍLÝ PODZIM

Opravdu je podzim jen černobílý? Na tuto otázku jsme hledali s dětmi ze třídy „Zajíček“ jednoznačnou odpověď celých 14 dní. Sama příroda nám dávala jasné odpovědi. Děti si hrály s listím, pozorovaly změny v přírodě, tvořily, prožívaly, zapojovaly se s radostí a nadšením do řešení podzimních kvízů a hádanek, do tvořivých dramatizací i improvizovaného pohybu za hudebního doprovodu………. A odpověď na naši otázku – podzim přece hraje všemi barvami!!!!!

MŠ Vančurova – Schůzka

Vážení rodiče,

V úterý 12.11.v 15.00 hodin jste všichni srdečně zváni na schůzku SPOLKU RODIČŮ při 6. MŠ Vančurova, která se koná v prostorách naší jídelny.

Informováni budete o chodu MŠ, plánovaných akcích, stravování aj.

MŠ Vančurova – “Dýňové překvapení”

Dětem do třídy “Koťátko” přibyla před několika dny krásná velká dýně, kterou nám přinesla maminka našeho Davídka a která nějakou dobu čekala na své využití. A dočkala se. 🙂 Děti se s chutí pustily do práce a podařilo se jim dýni vydlabat a připravit na vytvoření podzimního strašidla, které už jako překvapení zbylo na paní učitelky. A protože se nám společná práce podařila, vytvořili jsme strašidelný koutek při vstupu do naší školky, kde si ho mohou prohlédnout i ostatní děti.

MŠ Vančurova – “Podzimní čarování”

Nejmenší děti z batolecí třídy “Myšky” si užívaly barevný podzim nejen hrou v podzimní peřince,ale i hledáním těch nejhezčích spadaných lístečků, se kterými pak ve své třídě vykouzlily krásné obrázky.

MŠ Vančurova – “Hrajeme si spolu”

V tomto měsíci proběhly na jednotlivých třídách naší školky HRY RODIČŮ S DĚTMI, na které se naše děti vždy moc těší, protože tak mohou ukázat svým rodičům, ale hlavně svým sourozencům nebo prarodičům, s jakými kamarády ve školce tráví svůj čas, co je ve školce baví a s čím si nejraději hrají.

Malá připomínka ze třídy “Medvídek” a “Myška”.

MŠ Vančurova – Stůj! Připrav se! Jeď!

Děti ze třídy “Veverka” si vyzkoušely své znalosti a dovednosti týkající se dopravního provozu na dětském dopravním hřišti, na ulici Okružní. A jak jim to šlo se můžete podívat na přiložených fotografiích.

MŠ Vančurova – “Tetiny v divadle”

V pondělí 21.10. přijely do školky TETINY, s představením “V divadle”, ve kterém zábavnou formou představily dětem, jak se mají v divadle chovat, kdo jsou herci, co znamená zákulisí, co jsou rekvizity atd. Odvážnější z dětí měly možnost si v divadle zahrát po boku divadelnic a vyzkoušet si tak herecké umění.