Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Srdíčko

MŠ Srdíčko

MŠ Vančurova – “Ptáčci v zimě”

Při zimní vycházce v okolí MŠ jsme viděli dvě sýkorky, jak hledají něco k snědku, tak jsme si s dětmi začali povídat o ptáčcích a jejich životě v zimě a o tom, jak se o ně postarat, aby neměly hlad. Četli jsme si pohádky, vyráběli ptáčky z papíru a hráli veselé hry. Na zahradě jsme nasypali zrníčka do krmítek a pověsili lojové koule. Těšíme se, až ptáčci přiletí a my se na ně z okna budeme  dívat.

.

MŠ Vančurova – ocenění

7.1. 2020 navštívila 2. třídu “Medvídek” nprap. p. Prokopová ze Státní policie Žďár nad Sázavou, aby předala našemu Adámkovi cenu za 3. místo ve výtvarné soutěži krajského kola, s názvem

“ZPOMAL, PROSÍM”!

MŠ Vančurova – novoročenka

Šťastný Nový rok 2020,

hodně štěstí, zdraví a spokojenosti Vám všem

přeje kolektiv z MŠ “Srdíčko”.

MŠ Vančurova – poděkování

Děkujeme všem rodičům a  dětem, kteří se společně zapojili do vytváření vánočních řetězů a girland, které nám pomohly zkrášlit prostory naší školky.

MŠ Vančurova – BETLÉMY

Děti z naší školky navštívily před Vánoci kapli sv. Barbory, kde si prohlédly výstavu betlémů  různých velikostí, vyrobených z rozličných materiálů. Tak mohly děti obdivovat betlémy nejen z papíru, dřeva, keramiky či vosku, ale také z lega a to inspirovalo děti z ” Koťátka” , aby se pokusily podobný betlém postavit ve třídě. A dařilo se nejen klukům, ale i holčičkám.

MŠ Vančurova – “Když stromeček zazáří”

Děti z naší školky byly navštívit Regionální muzeum, kde si poslechly vyprávění o tom, jak lidé slavili Vánoce a jaké dříve dostávali děti i dospělí hračky.

MŠ Vančurova – “Kapřík Metlík”

Kapřík Metlík pro nejmenší

V pondělí 9.12. navštívil naší školku pan spisovatel Jan Opatřil, který dětem přišel představit svou knížku “Kapřík Metlík”.

MŠ Vančurova – Setkání se seniory

Vystoupení dětí z Mateřské školy Srdíčko v DPS dne 3.12. 2019

V úterý 3. prosince udělaly radost  žďárským seniorům z Domu s pečovatelskou službou na sídlišti Libušín svým hudebním vystoupením děti z Mateřské školy Srdíčko na Vančurově ulici. Připravily si pro ně spolu se svými učitelkami J. Novákovou a J. Michalíčkovou vánočně laděné pásmo písniček, básniček a tanečků, které našim starším spoluobčanům zpříjemnily předvánoční čas a navodily tu správnou sváteční atmosféru. Závěr návštěvy korunovaly velké ovace a předání vlastnoručně vyrobených dárků, které potěšily srdce každého ze zúčastněných.

MŠ Vančurova- Mikuláš v “Srdíčku”

MŠ Vančurova – “Nebíčko nebo peklíčko”

Děti z “Koťátka” si čekání na Mikuláše zpříjemnily hrou a tvořením nebíčka a peklíčka. Děvčátka se oblékla do bílé a hrála si na andílky a kluci zase do tmavé, aby lépe znázornili čertíky a tak zatímco čertíci nám zlobili, andílci to vyrovnávali svým klidným přístupem  a k tomu jsme využili světelný přístroj s optickými vlákny zapůjčený z RANÉ PÉČE, který nám pomohl zkrotit kdejakého čertíka. 🙂