Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Srdíčko

MŠ Srdíčko

MŠ Vančurova- “Jezdíme bezpečně”

Děti ze třídy “Zajíček” si v minulém týdnu připomněly a procvičily  pravidla silničního provozu na dopravním hřišti.


MŠ Vančurova – pozdrav ze “Srdíčka”

 

Život na naší školce se postupně navrací k normálu a všichni se snažíme, aby vše bylo tak, jak jsme s dětmi byli zvyklí. To znamená, že si děti užívají společné chvíle se svými kamarády a paními učitelkami, a pokračují ve vzdělávacích aktivitách a činnostech, které se snažíme co nejvíce přesouvat na školní zahradu, pokud nám to počasí dovolí.

Už se moc těšíme až se všichni setkáme.♥

 


MŠ Vančurova – přání pro maminky

SPANILÁ JAK RŮŽIČKA,

DALA MI PŮL SRDÍČKA.

UMÍ NĚŽNĚ POHLADIT, 

V PRAVOU CHVÍLI PORADIT.

 JENOM JEDNU KAŽDÝ MÁ

 A RÁD SE NA NI USMÍVÁ.PŘEJEME VŠEM MAMINKÁM KRÁSNÝ SVÁTEČNÍ DEN V KRUHU RODINNÉM.


MŠ Vančurova – včelí napáječka

MILÉ DĚTI, VÁŽENÍ RODIČE, 

i když se na naší školce zastavil všechen čilý ruch více jak před měsícem, tak na školní zahradě, konkrétně na vyvýšených záhoncích  pokračuje vše, jak má být a objevují se první tulipány, narcisky, krokusy a s nimi také první včelky a jiný hmyz, který má zde příhodné podmínky, ale nemají dostatek vody. Tak jsme včelkám udělali napáječku, aby nemusely létat daleko a měly více síly na opylování našich záhonků. Pro včelky je to bezpečnější a netopí se. Venku je opravdu sucho a kamarádům hmyzákům přijde napáječka určitě vhod a možná, že je to inspirace pro některé z vás, kteří mají zahrádku a včelí napáječku si teď sami vytvoří. 

S pozdravem Váš Ekotým. 


MŠ Vančurova – nabídka jarních aktivit

MILÉ DĚTI , VÁŽENÍ RODIČE,

jaro se nám představuje v celé své kráse a vy si určitě dopřáváte v rámci možností, společné procházky v přírodě, které vašim dětem přináší spoustu radosti, ale také mnoho podnětů k procvičování nejen pohybových, ale vědomostních aktivit. 

Pár dalších aktivit, při kterých doplníte např.procvičování grafomotoriky, předčtenářskou a předmatematickou gramotnost,pracovní dovednosti, gymnastiku mluvidel, či cvičení lali jógy vám nabízíme v této podobě.:


MŠ Vančurova – velikonoční přání


MŠ Vančurova – jarní aktivity

MILÉ DĚTI A RODIČE

S příchodem jara se k nám blíží nejvýznamnější křesťanský svátek a jeden z nejkrásnějších jarních svátků – Velikonoce, při nichž máme všichni možnost, nejen si připomenout  spoustu lidových zvyků a obyčejů, ale také zpestřit tento čas našim dětem  různými možnostmi na tvoření, vyrábění a jiné aktivity.

Tak abyste na to milé maminky a tatínkové nebyli sami, tak jsme vám připravili několik námětů nejen na tvoření, ale také na procvičení chytrých hlaviček vašich dětí 🙂

Další aktivity  nejen od nás, ale i od našich kolegyň z ostatních školek najdete v úvodu webových stránek v sekci Formuláře ke stažení na odkazu Vzdělávací aktivity.

6 Velikonoční hrátky pracovní listy

6_velikonoční_říkanky

Přejeme vám s vašimi dětmi spoustu radosti a pokud možno co nejméně starostí.♥

Vážení rodiče při využívání aktivit se meze nekladou a dají se plnit mnoha způsoby a záleží jen na vás, jak je využijete. Můžete je brát jako inspiraci pro vaši další kreativní práci. Pouze by bylo pro vaše děti velmi dobré, pokud jim cíleně věnujete svůj čas a budete si s nimi povídat, vyprávět a budete je také vést k samostatnosti. Nebojte se děti zapojit do běžných domácích činností ( drobný úklid, péče o květiny, případně dom. zvířátko,..), nyní je také příležitost k procvičování sebeobsluhy ( oblékání, hygiena, stolování ). Využijte čas na společenské hry, či společné zpívání, malování, modelování. Nezapomínejte ani na pohybové aktivity a procházku na čerstvém vzduchu. Nepodceňujte zvídavost vašich dětí a povídejte si s nimi o současné situaci a pokud se ptají poskytněte jim přiměřené informace. 

Držíme vám palce a budeme se nadále snažit vám nabídnout další aktivity.

 


MŠ Vančurova

Milé děti,

také vás pozdravují a těší se na vás naše paní kuchařky a paní uklízečky, které v naší školce zatím pilně uklízí a vše dezinfikují, aby pro vás bylo vše nachystané, jakmile se ukončí mimořádná opatření.

 

Velikou pochvalu si také zaslouží za šití roušek, na kterém se podílí i ostatní zaměstnanci. 

A i přesto, že už nám je po vás smutno, věříme, že se v naší školce brzy shledáme.

Váš provozní a pedagogický kolektiv z MŠ “Srdíčko”


MŠ Vančurova – Srdíčkový pozdrav

 

 

Vážení a milí rodiče a milé děti, 

náš pedagogický kolektiv z mateřské školky “Srdíčko”, vás prostřednictvím webových stránek moc zdraví a přeje vám všem dobrou náladu, rodinnou pohodu a především pevné zdraví.

A jelikož nemají vaše děti v této nesnadné době možnost navštěvovat naší školku, chtěli bychom jim aspoň touto cestou nabídnout nějaké činnosti a aktivity, které by jim zpestřily jejich domácí pobyt a vám tak trochu usnadnili z tíživé situace, kterou teď všichni prožíváme.

Dané aktivity sledujte buď na těchto webových stránkách, nebo na docházkovém systému.

 

Není, není ze železa, (otáčíme zápěstím ručiček, jako že není není)
přece je to klíč.
Otevírá bránu k jaru,
 (předvádíme odemykání)
je to petrklíč.
Petrklíč, petrklíč, (zvedneme ukazováček jako pozor)
zima už je pryč.
Petrklíč, petrklíč
od jara je klíč.
 (opět předvádíme odemykání)

Pro začátek vám nabízíme zábavu v podobě domácí modelíny, kterou ve školce hojně využíváme a u dětí má větší úspěch než kupovaná. Také se můžete naučit nějaké básničky a na závěr zacvičit.

 

Na půl kila modelíny budete potřebovat:

300 ml vody

150g hladké mouky (lze i polohrubé)

75g soli

2 lžíce octa

1 lžíce oleje

potravinářské barvivo

příp. vonné esence

Ve vodě si rozmíchejte potravinářské barvivo, ocet a olej.

Do teflonové pánve nebo teflonového hrnce dejte mouku se solí a zalijte vodou, ve které jste rozmíchali ostatní suroviny.

Můžete ještě kápnout vonné esence, hmota pak příjemně voní.

Vařte na středním plameni a stále míchejte. Po cca 2 minutách se hmota začne lepit k sobě.

Nepřestávejte míchat, dokud vám nevznikne kompaktní hmota, kterou se snažte po dobu 5 minut v pánvi prohřívat. Je nutné, aby se mouka dobře propařila, hmota poté nebude lepit. Vychladlou modelínu uchovávejte v uzavíratelné nádobě.

 

 

S modelínou budou děti vytvářet dle své fantazie, nebo pomocí vykrajovátek či razítek na sušenky, které doma určitě každý najde.

A TEĎ TROCHU POHYBU , neboť ve zdravém těle, zdravý duch 🙂


MŠ Vančurova – Hudební knihovna

Dne 4. března navštívily děti ze třídy “Myška” hudební knihovnu, kde byl pro ně připraven hudební program s názvem “Večerníček”. Děti se aktivně zapojily jak znalostmi večerníčkových pohádek, tak i svým zpěvem a tancem.