Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Srdíčko

MŠ Srdíčko

MŠ Vančurova – předplavecká výuka

Jak se děti ze třídy “Koťátko”, “Veverka” a “Ježeček” učí základům plavání, na to se můžete podívat na následujících fotografiích.

MŠ Vančurova – “Tetiny v kuchyni”

Tetiny a jejich divadelní vystoupení, které nám přijely představit ve čtvrtek 4.10., bylo opět plné veselých scének a písniček, které dětem vykouzlilo úsměv na tváři. Některé děti se na vystoupení s touto oblíbenou dvojicí mohly aktivně podílet a vyzkoušet si tak své herecké umění.

MŠ Vančurova – výstava k 100. výročí republiky

Děti z “Koťátka”, “Ježečka” a “Veverky” navštívily Regionální muzeum ve Žďáře nad Sázavou, kde na ně čekalo zajímavé vyprávění paní Kamily Dvořákové, která děti seznámila s obdobím 1. republiky. Děti si tak měly možnost prohlédnout, co dříve lidé nosili za oblečení, jak vypadalo honosnější zařízení obývacího pokoje nebo obyčejně vybavená kuchyň z této doby, také se seznámily se jménem našeho prvního pana prezidenta.

MŠ Vančurova – vysazení lípy

„Ach, synku, synku, doma -li jsi…“

V naší MŠ Srdíčko se chystáme slavit 100. výročí vzniku Československé republiky.

Zdobíme si vestibul MŠ výtvory našich dětí, poznáváme českou vlajku, státní znak, hlavní město Prahu na obrázcích, na vycházkách potom památky našeho města.

Během tohoto týdne navštíví většina tříd Regionální muzeum, kde probíhá výstava s názvem SVOBODA! Žďár nad Sázavou za 1. republiky.

Všechny tyto akce směřují k hlavnímu bodu, a to je vysazení našeho národního stromu-lípy před naší mateřskou školou.

Těmito akcemi se chceme aktivně zapojit do společného dění v našem městě a celé ČR

MŠ Vančurova – hudební program

Ve čtvrtek 4. října nás přišli potěšit svým hudebním uměním Mgr. et Bc. M. Smékalová a Mgr. L. Drahotský, kteří dětem zábavnou formou představili spoustu známých, ale i dětem neznámých hudebních nástrojů. Na některé měly děti možnost si i zahrát a společně zazpívat písničky o starých řemeslnících.

MŠ Vančurova – fotografie z “Drakiády”

MŠ Vančurova – naše pěstitelské úspěchy

Takto si děti z “Koťátka” pochutnávaly na úrodě mrkvičky, kterou jsme společně vypěstovali na našem vyvýšeném záhonku.

MŠ Vančurova – Lali jóga

Do projektu podpory cvičení jógy v předškolním věku se zapojila třída “Koťátko” pod vedením zkušené lektorky Mgr. Evy Wasserbauerové, která nás bude tímto cvičením provázet po celý rok a vždy koncem měsíce zábavnou a hravou formou seznamovat děti s prvky Lali jógy. První setkání při kterém se děti seznámily s paní lektorkou a jejím pomocníkem zajíčkem Jogim, proběhlo v úterý 25. září.  Jak se cvičení dětem líbilo si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích.

MŠ Vančurova – “Drakiáda”

Milé děti a vážení rodiče, zveme Vás na společně strávené odpoledne s pouštěním draků a pálením ohně, které se koná ve čtvrtek 4.10. od 15.00 hodin. Na louce za ulicí Štursova – Vodojem.

S sebou si přineste draka a případně něco na opékání.

Těší se na Vás paní učitelky s malou odměnou.

MŠ Vančurova – cesta za pokladem

V týdnu od 17.září putovaly děti ze třídy “Ježeček” za pokladem. Díky názorné mapě z dílny paní učitelky hledaly kouzelné bílé krabičky, ukrývající jednotlivé úkoly. Po správném splnění všech ” záludných” otázek čekala na děti odměna.

Díky hledání v některých prostorách MŠ poznávaly neznámé a lépe se tak nově příchozí děti orientovaly a adaptovaly na nové prostředí školky.