Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Srdíčko

MŠ Srdíčko

MŠ Vančurova – “Léto je léto”

Jak si užívají děti léto na naší mateřské školce “Srdíčko”.

 

 


MŠ Vančurova – naši nejmenší

Ve středu 26.6.2019 podnikly “Myšky” malý výlet do dětského centra “Hopík”, kde nás překvapily svou odvahou a obratností. Tento úžasný zážitek našich nejmenších byl umocněn dobrůtkou z batůžku


MŠ Vančurova – “Námořní plavba”

 


MŠ Vančurova – Preventivní akce s hasiči

V úterý 25.6. jsme v naší školce prožili nevšední dopoledne s dobrovolnými hasiči ze Zámku, kteří nám předvedli v rámci preventivního evakuačního programu, jak zasahují v případě požáru budovy a co vše musí udělat a zvládnout. A našim úkolem bylo, dostat se s dětmi co nejrychleji a bezpečně z budovy. A to děti zvládly opravdu na jedničku a o zajímavém zážitku si vyprávěly ještě celé odpoledne.

 

 

 

 


MŠ Vančurova – Hmyzí domeček

V naší školce se čas od času najdou věci, které už nikdo nevyužívá a které splnily svůj účel před několika lety, ale je škoda je jen tak vyhodit. A tak to bylo i s dřevěným domečkem, pro který našla využití p. zastupkyně  Mgr.E.Janebová, která ho nechala umístit na školní zahradu, kde najde uplatnění jako HMYZÍ DOMEČEK a ještě tak poslouží tomuto účelu. A aby se tam těm všem broučkům líbilo, tak jim naše děti pomohly “pokojíčky” zútulnit pomocí přírodního a jiného materiálu.

 


MŠ Vančurova – Pochvala

Pochval není nikdy dost a mají je rádi nejen děti, ale i my dospělí. A tak jsme za náš kolektiv rádi, že i na naší školku pár pochval přišlo a jedna se týká i Vás rodičů od firmy ODAS.

ODAS-pochvala

poděkování


MŠ Vančurova – Solární den

V pondělí 24.6. jsme s dětmi z “Koťátka” navštívili 8. technický a solární den pořádaný VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou, na kterém se děti dozvěděly, co vše dokáží sluneční paprsky ve spojení s moderní technikou.


MŠ Vančurova – Dopravní policista

Ve středu 19.6. navštívil děti z “Koťátka”  dopravní policista prap. David Beneš, který  v době svého volna na pozvání maminky našeho Matyáška si udělal čas, aby našim dětem poutavým vyprávěním přiblížil svou práci a obeznámil děti s bezpečností v dopravě. Pomocí obrázků a názorných ukázek předvedl povinné vybavení dopravního policisty a dovolil dětem podrobně prohlédnout a vyzkoušet  policejní auto, ve kterém se líbilo i dětem z ostatních tříd.


MŠ Vančurova – Popálky

V pondělí 10.6. se u naší školky konala preventivní akce pro rodiče a jejich děti, s hlavní náplní předcházení popálenin a úrazů, pod záštitou městské policie a spolku Popálky, který založila paní Jana Lacinová ze Žďáru nad Sázavou a který se věnuje pomoci lidem, kteří se popálili a nebo mají tuto neblahou zkušenost v rodině.

 


MŠ Vančurova – “Ježečci” u hasičů

Zábavné dopoledne u hasičů v zámku

Ve čtvrtek 13. června přijaly děti ze třídy Ježeček pozvání ke žďárským hasičům do jejich prostor v Zámku Žďár. Skupinku dětí přivítali tři příslušníci Sboru dobrovolných hasičů, kteří nám ukázali jejich služební zásahová vozidla a všechny prostory, které používají pro výkon svojí služby.

Na závěr příjemné návštěvy si děti mohly vyzkoušet stříkání z hasičské stříkačky a na památku si odnášely obrázek a malý upomínkový předmět. Děkujeme všem za krásný zážitek!