Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Sluníčko

MŠ Sluníčko

MŠ Sluníčko – Myslíme na zvířátka

Letošní tuhá zima není lehká ani pro ptáčky a zvířátka v lese. A tak jsme se s Motýlky rozhodli jim přilepšit.

Přečíst celé →


MŠ Sluníčko – Ptačí pátrání

Ve všech třídách naší školky jsme se téměř shodně věnovali tématu „Ptáci v zimě“. Děti ptáčky kreslily, zpívaly si o nich, učily se básničky, prohlížely obrázky a vyráběly je z různých materiálů. Kolem školky máme také několik krmítek, do kterých děti pravidelně nosí semínka. A nejen to, pověsili jim krom lojových koulí také celé sušené slunečnice plné semínek, navlečené arašídové ozdoby apod. Za oknem třídy pak můžeme pozorovat, jak jim (převážně sýkorkám) chutná.

K uzavření tohoto tématu jsme pro děti připravili

„VELKÉ DETEKTIVNÍ PÁTRÁNÍ“.

Zapojily se i nejmladší děti z „Broučka“ a hlavně vy – rodiče. Nejenže jste společně zjistili jména ptáčků, které jste měli za úkol vypátrat, ale hlavně povídání dětí, co viděly kolem svých domovů, na vycházkách nebo cestou ze školky, bylo úžasné!

Asi nenajdete moc dětí, které toho ví o ptáčcích tolik, jako děti ze „SLUNÍČKA“.

Přečíst celé →


MŠ Sluníčko – Berušky a Čmeláčci na návštěvě ve škole

V úterý 12. února navštívili předškoláci z Berušky a Čmeláčka své starší kamarády ve 3. Základní škole na Komenského ulici. Podívali se, co už se naučili prvňáčci, vyzkoušeli si pracovat s dětmi v přípravné třídě, zapojili se aktivně do výuky přímo ve školní lavici. A cvičení na trampolíně, to byla teprve paráda!

Přečíst celé →


MŠ Sluníčko – Zimní radosti

I když jsme „BERUŠKY“, zima nás baví! Stavby, klouzání, bobování, sněhoví „andělé“, sněhulák – to všechno si děti z „Berušky“ už v letošní zimě mohly vyzkoušet. Ze všeho nejlepší však byla hra v neobvyklém sněhovém domečku, který se nám záhadně objevil na školní zahradě. Divili jsme se, co všechno dokáže kouzelná příroda vytvořit.

Přečíst celé →


MŠ Sluníčko – Berušky v divadle

V úterý 5. února se děti z „Berušky“ vydaly do městského divadla na „Cirkusáckou pohádku“, kterou jim zahráli herci z pražského divadélka Láryfáry. Děti, společně s cestovatelkou Betty, zachraňovaly ohrožený program cirkusu Francesco, ze kterého náhle odešli všichni účinkující. Pohádka plná písniček a humoru je rozveselila a vtáhla do děje. Závěrečné fotografování jejich zážitky ještě umocnilo.

Přečíst celé →


MŠ Sluníčko – Pozvánka pro rodiče

Milí rodiče ze Sluníčka,

srdečně Vás zveme na

MONTESSORI WORKSHOP,

který se uskuteční dne 12.2. 2019 od 15:00 hod

ve třídě s Montessori prvky “Čmeláček”.


MŠ Sluníčko – Předškoláci na ledě


MŠ Sluníčko – Leden u Motýlků

V průběhu měsíce ledna se děti seznamovaly se zimními sporty, zkoušely dramatizovat pohádku O rukavičce, kamarádi z Večerníčků je seznámili se zvířátky ze severního a jižního pólu.

Přečíst celé →


MŠ Sluníčko – Méně odpadů z jídel

Na lednové schůzce EKOTÝMU bylo provedeno zhodnocení toho, co se povedlo a co zlepšit. Za účasti paní. vedoucí stravování i vedoucí kuchyně jsme dospěly k názoru, že díky opatřením, na kterých jsme se v listopadu  a v prosinci domluvily, je opravdu méně zbytků na talířích.


MŠ Sluníčko – Pozvánka pro rodiče

Milí rodiče,

14. února 2019 v 15:00 se těšíme na setkání s Vámi u tématu

“ŠKOLNÍ ZRALOST”.

Pozvání přijala lektorka Mgr. Jitka Palcová.

Místem konání společné akce je MŠ Sluníčko (ul. Veselská 39), kde je zajištěno také hlídání dětí.