Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Sluníčko

MŠ Sluníčko

MŠ Sluníčko – Berušky v “Jasmínově”

V zimě si děti z Berušky s oblibou hrály v zasněženém domečku, který se vytvořil na školní zahradě z jasmínového keře. A těsně před začátkem léta si na stejném místě uspořádaly piknik. Poznáte ten rozdíl, když se podíváte na zimní příspěvek?

Přečíst celé →


MŠ Sluníčko – Krtečci na veterině

Děkujeme paní MVDr. Košťálové za pozvání a krásnou prohlídku veterinární ordinace.

Přečíst celé →


MŠ Sluníčko – Co otrávilo Sněhurku

Děti z Berušky si připomněly pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků. Stala se pro ně poučením ve vhodnou chvíli – před začátkem prázdnin. Zamýšlely se totiž nad tím, co se může stát, když někdo přijme dárek od neznámého člověka, a hned vymyslely spoustu dalších věcí, které by jim mohly ublížit – neznámé plody, rostliny, houby, léky, čistící prostředky apod. Nakonec si pohádku zahrály jako divadlo a tak spojily příjemné a zábavné s užitečným.

Přečíst celé →


MŠ Sluníčko – Sladké ocenění

V pátek 14. 6. navštívily pracovnice z firmy Hettich děti ve třídě Čmeláček a předaly jim ovocný dort za to, že se podílely na výrobě “pokojíčku snů”. Mňam, byl výborný! Děkujeme!

Přečíst celé →


MŠ Sluníčko – Pokusy s vodou a bublifukem

Broučci se dnes na zahradě potkali s Motýlky a protože jich bylo málo, byli rádi, že si mohou společně užít a kamarádům ukázat své letní radovánky na zahradě.

Přečíst celé →


MŠ Sluníčko – Krtečci na výletě

Děti ze třídy Krteček si udělaly pěkné dopoledne v Zámku ve Žďáru, kde pro ně byl připraven program „Za obyvateli kláštera“. Čekaly na ně zajímavosti o vodě, hry s padákem, kreslení a samozřejmě pochoutky z batůžku.

Přečíst celé →


MŠ Sluníčko – Medový týden ve Stonožce

Jak včelky vypadají, jak se chovají a kde bydlí děti už ví. Jak med chutná a že se do perníků přidává ví také. Díky mamince Haničky si je mohly pod jejím vedením ozdobit a k tomu, aby je snědly, už žádné vedení nepotřebovaly.

Přečíst celé →


MŠ Sluníčko – Beseda se včelařem

Děti ze „Stonožky“ pozvaly do své třídy včelaře, krerý jim vyprávěl o svém koníčku, včelaření. Děti si mohly včelky prohlédnout, sáhnout si na ně, vyrobily pro ně dokonce novou plástev. Mohly si vyzkoušet oděv, ve kterém včelař za včelkami chodí.

Děti jeho vyprávění zajímalo a samy se na spoustu věcí vyptávaly. A protože jsou dobří kamarádi, pozvaly i děti z „Motýlka“.

Pan Chvátal jim od včeliček nechal plnou plástev medu, na kterém si všichni už týden pochutnáváme.

Přečíst celé →


MŠ Sluníčko – Nepopal se!!!

V úterý 11.6. odpoledne byl u naší MŠ postaven Preventivní stan neziskové organizace POPÁLKY, která ve spojení s pracovníky Policie ČR a Zdravotnickou školou vytvořila výborný program pro děti a jejich rodiče. Na několika zastaveních se názornou formou s interaktivními hrovými či praktickými činnostmi děti dozvěděly, jak předcházet popáleninám. Také jak zaregovat, když už se něco stane. Děkujeme všem, kteří se dětem věnovali i studentům SZŠ a VOŠZ, kteří byli neskutečně realisticky namaskovaní.

Přečíst celé →


MŠ Sluníčko – Broučci v Modelovém království

Návštěva Domu Kultury už se v tomto čase stává pro naši třídu Broučků jistou tradicí. Takže i letos našim dalším broučkům otevřel pan Wimmer bránu do svého království zmenšených železnic na Vysočině, procvakal retro jízdenky a s šibalským úsměvem provázel při sledování veškerého dění na kolejích i mimo ně. Děti s rozzářenýma očima nakukovaly přes zábradlí, přesouvaly se po lavičkách, někdy si i sedly a trpělivě čekaly na příjezd dalšího vláčku. Některým neušly ani detaily. Do školky se po svém asi nejdelším výletě spokojeně vracely přes farská humna a tedy i vyběhané, vytočené a vyhoupané.  Přečíst celé →