Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Sluníčko

MŠ Sluníčko

MŠ Sluníčko – Drakiáda Berušek

Děti ze třídy “Beruška” si vyšly do přírody vyzkoušet, jak je fajn pustit draka do oblak. Počasí bylo právě tak na draky, a proto všechno dobře dopadlo. Cestou si prohlížely proměny podzimní přírody okolo nás, sbíraly plody, pozorovaly krásně zbarvené listy na stromech.

MŠ Sluníčko – Podzimní dobroty u Broučků

Krásný podzim nám letos přeje.

Broučci si pochutnávají nejen na křížalkách. Ochutnali i čerstvé hruškové pyré s banánem a skořicí – bez cukru.

V tomto týdnu si děti “nakopaly” brambory, hrály si s nimi, tiskaly, zpívaly o nich a taky si je nakrájely na plech, nechaly v kuchyni upéct a všechno pak snědly.

Však si to taky zasloužily, protože jsou šikovné a pracovité:)

MŠ Sluníčko – Překvapení v garáži

Mezi dopravními prostředky se v naší školkové garáži objevily nové “odrážedlokoloběžky”. Nebo nová “koloběžkoodrážedla”? Čáry máry fuk (jedna páčka a tlačítko) – z odrážedla je rázem koloběžka. A naopak – z koloběžky se v několika sekundách stane odrážedlo. Tento vynález se dětem velmi líbí. Zde je pár snímků z první vyjížďky:

MŠ Veselská – novinky

Z důvodu nízkého počtu zapsaných dětí pro školní rok 2018/2019 se MŠ Veselská vrací k původnímu modelu 6-ti tříd. Znamená to, že batolecí třída Brouček, která byla dočasně provizorně umístěna v prostorách původní tělocvičny bude přesunuta do prostorné třídy v přízemí hned vedle (původní Čmeláček) a starší Čmeláčci se přestěhují do prostorově  stejné třídy o poschodí výš (původní Včelka).

Stěhování proběhne ve dnech podzimních prázdnin 29.10. a 30.10. a ve středu 31.10. již bude vše připraveno k běžnému provozu. Ostatní třídy tak budou moci využít prostoru bývalé tělocvičny k relaxaci po návštěvě sauny, cvičení s nářadím či cvičením Lali jógy, organizovaným divadelním představením a rozmanitým výukovým programům v MŠ.

Mgr. Iveta Klusáková
ředitelka MŠ

MŠ Sluníčko – Čmeláčci a mlsky ze zahrádky

MŠ Sluníčko – Setkání s lesem

Do překrásně zbarveného podzimního lesa u obce Blatiny se starší děti z Krtečka, Stonožky a Čmeláčka vypravily poznávat taje přírody. Nejprve se  pod dozorem sojky hlídačky vypravily do listnatého lesa.  Jehličnatým lesem je zase provázela veverka. Obě zvířátka dětem přinesly spoustu informací a nabídly jim drobné hry a další aktivity.

Posuďte sami, jak se dětem v lese líbilo.

MŠ Sluníčko – Broučci krmí kačenky

Včera se Broučkům vydařilo nejen počasí k vycházce, ale i spousta zážitků. Nejprve se dětem naskytlo k vidění jakoby přesně načasované představení zeleného traktoru nakládajícího slámu na farských humnech. Potom se na místo, kde po kačenkách nebylo ani stopy, slétlo najednou hejno čítající určitě aspoň 10 kousků kačen i kačerů. To byla taky podívaná. A vůbec se nás nebáli. Hladově snědli vše, co jsme jim hodili a ještě dobu rejdili po hladině. Nakonec si děti užily houpání, točení a běhání. Tak daleko od školky spolu ještě nebyly. Měly jsme radost, jak hezky jim to po cestě šlape, že jsme si musely do kroku zazpívat.

MŠ Sluníčko – Ježeček Bodlinka

Do naší školky nedávno zavítal jeden zvláštní zvířecí kamarád. Navštívil nás ježek! A ne jen tak ledajaký. Byl to ježek BĚLOBŘICHÝ!

Díky mamince ze „Stonožky“ měly děti možnost seznámit se s jedinečným „domácím mazlíčkem“, ježečkem Bodlinkou.

K ježčí show byli krom dětí ze „Stonožky“ přizváni i „Motýlci“. Všichni jsme se sesedli na koberec a poslouchali vyprávění o Bodlince. Čím se živí? Kde spí? Vše nám maminka prozradila.

Děti mezitím s úžasem sledovaly Bodlinku, jak si to vesele štráduje po třídě sem a tam. Na závěr si měly děti možnost ježka pohladit a pochovat. Ptáte se, jak se takový ježek chová?

No v rukavicích, to je jasné!

Takže, až v dopise pro Ježíška objevíte obrázek ježka, budete vědět proč!

MŠ Sluníčko – Představení v knihovně

Dne 5. 10. 2018 byly děti ze třídy Krteček a Beruška v městské knihovně na loutkové pohádce „O princi z knížky“ v podání MgA. Jana Hrubce. Napínavý příběh zaujal i ty nejmenší děti.

Akce byla financovaná z grantu Ministerstva kulrury ČR.

Při zpáteční cestě si děti zadováděly na Farských humnech ve slámovém bludišti.

MŠ Sluníčko – „Berušky“ cvičí jógu

Ve čtvrtek 27. 9. se uskutečnilo první setkání s lektorkou paní Evou Wasserbauerovou, která nás bude v průběhu celého školního roku 1x měsíčně navštěvovat a učit nás společně se zajíčkem Jogi a kamarádkou Lali základy jógy. Cviky budeme dále procvičovat se svými p. učitelkami. Věříme, že se nám bude dařit celý rok tak, jako při první lekci. Už se těšíme na další cvičení, které je naplánováno na čtvrtek 25. října.