Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Sluníčko

MŠ Sluníčko

Berušky si zahrály na záchranáře

Všechno začalo tím, že děti z Berušky objevily převrácený kočárek s vážně zraněnou panenkou, kterou museli oživit, ošetřit a hlavně jí přivolat odbornou pomoct a převézt jí do nemocnice. Vše dopadlo dobře, ale děti si s velkým zájmem dál hrály na nemocnici, lékárnu, ošetřovaly si navzájem poranění. Hrou si tak osvojovaly elementární znalosti o poskytování první pomoci. K tomu jim pomohla i návštěva členky Českého červeného kříže, se kterou si procvičily i mnoho dalších dovedností. 

Přečíst celé →


Předškoláci se učili základům první pomoci

Předškoláci ze třídy Beruška, Krteček, Čmeláček a Motýlek navštívila členka Českého červeného kříže a přiblížila jim hravou formou jak poskytovat v případě potřeby první pomoc. Děti si některé činnosti mohly i prakticky vyzkoušet. 

Přečíst celé →


Krtečci a jejich boj s draky

Jelikož podzimní počasí přeje nejen dešti, ale i větru, který se drakům tuze líbí, vyrazily děti společně s nimi do parku, aby se pořádně vydováděly. Po nebi se znenadání proháněli nejen draci, ale i další roztodivná stvoření jako např.: létající žraloci nebo tučňáci. A když nepomohl vítr, pomohly hbité nožky.

Přečíst celé →


Podzimní hrabání

Krtečci se jako správní pracanti chopili hrabiček a vyrazili na školní zahradu posbírat spadlé listí. A nedali se zahanbit! Jak malí, tak i velcí pomocníci plnili jeden pytel za druhým. Poté se všichni po zásluze odměnili vlastnoručně opečenými špekáčky u společného ohýnku. 

Přečíst celé →


Hrajeme si s pohádkou

Poznáte, s kterou pohádkou si děti ze Stonožky hrály? Ne? Tak se pozorně dívejte!

Přečíst celé →


Podzimní hrátky

Napodruhé se na nás už sluníčko usmálo, a tak si děti se svými rodiči užily spoustu zábavy při tahání řepy, sbírání brambor, koulení zelí, jízdě v kolečku, přenášení dýně nebo s jablíčkem a červíkem. I fotokoutky děti hojně navštěvovaly. A mrkvový muffinek od paní kuchařky byl sladkou tečkou za vydařeným odpolednem. 

Přečíst celé →


Sběr starého papíru

V úterý 5.11. a ve středu 6.11.2019 proběhne sběr starého papíru. Bližší informace na jednotlivých třídách. 


Podzimní hrátky

V úterý 15.10 od 14:15 hodin Vás zveme všechny na naši zahradu

na akci PODZIMNÍ HRÁTKY

Kde budou na 7 stanovištích děti s rodiči plnit úkoly s podzimní tématikou.

Přečíst celé →


Barevný podzim

Děkujeme všem dětem a rodičům, kteří nám svými výrobky z podzimních plodů pomohli vyzdobit prostory naší školky. 

Přečíst celé →


Berušky a Čmeláci v Bohdalově

Děti z Berušky a Čmeláčka se v pátek 4.10.2019 vypravily autobusem do Bohdalova na výstavu domácích zvířátek. Tolik králíčků, slepic, kohoutků, holubů, hus a kachen pohromadě se jen tak nevidí. Však také děti nadšení a radost dávaly náležitě najevo. Zpestřením byla i ukázka výcviku psa, stříhání beránka a v neposlední řadě ukázka králičích přeskoků přes překážky. 

Přečíst celé →