Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Sluníčko

MŠ Sluníčko

Sběr starého papíru

Milí rodiče,

Děkujeme Vám, že jste se aktivně podíleli na sběru starého papíru v Naší školce. Bohužel ale, musíme tuto akci ukončit, a to z důvodu, že firma AVE CZ s.r.o. přestala za sběr starého papíru platit, a proto nebude tato akce v naší školce pokračovat.

Dnes 13. ledna si děti z MOTÝLKA odnesly z městské knihovny pěkné zážitky.

Pozvánka pro rodiče

Zveme rodiče na tématické setkání: “Školní zralost dětí”

Sláva už je sníh!

“Hurá, padá sníh” křičeli děti ze třídy Krteček. A tak i trocha sněhu udělala dětem po vánočních prázdninách radost a vylákala děti ze třídy na kopec.

Přírodní vzdělávací zahrada MŠ Žďár nad Sázavou

Vážení rodiče,
jistě jste zaznamenali proměnu další ze školních zahrad , tentokrát u MŠ Sluníčko na Veselské ulici.
Díky získané finanční podpoře Státního fondu životního prostředí ČR a města Žďáru nad Sázavou ve výši téměř 962 tisíc Kč se nám podařilo zrealizovat fi Hřiště 8D z Brna 1.etapu přeměny této krásné, rozlehlé a terénně zajímavé zahrady. Vznikl tu plnohodnotný prostor pro volnou hru dětí a environmentální vzdělávání, které více přibližují přiložené fotografie.

Děti tu mají nově venkovní učebnu, pozorovatelnu, krtčí chodbičku, hobití domeček ve svahu , nerezovou skluzavku v sestavě eroze, dendrofon, několik naučných panelů přibližujících podobu ptáků a savců z nejbližší přírody, zvýšené záhony určené na drobné pěstitelské práce a kompostér na bioodpad.

Zahrada se dokončovala na podzim, proto už se moc těšíme na jaro, kdy si ji s dětmi maximálně užijeme. Nyní nás čeká podání žádosti do 2.etapy Výzvy č.7/2019, v které se
chceme zaměřit především na část zahrady před terasou a boční část ŠZ směr ul. Barákova. Doplnění některých prvků plánujeme ještě v atriu MŠ a při vstupu do areálu MŠ.
V 2. etapě je také více myšleno i na osázení zahrady stromy, keři, trvalkami a bylinkami.

Mgr. Iveta Klusáková
ředitelka MŠ

Motýlci u krmelce

Po Vánocích plných dárků a pochoutek si děti vzpomněly také na zvířátka v zimním lese a přinesly jim něco do krmelce. Dobrou chuť!

Nečekané setkání

V pondělí 6.ledna si Motýlci v parku nejen zaběhali, ale také si se Třemi Králi zazpívali písničku a pohladili jejich velblouda.

Veselé Vánoce a šťastný Nový rok

Příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně zdraví, štěstí a spokojenosti přeje

kolektiv mateřské školy Sluníčko.

Předvánoční pečení u Čmeláčků

Krtečci se těší na Vánoce!

Děti si zahrály betlémský příběh, kde si připomněly příběh o narození Ježíška.