Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Sluníčko

MŠ Sluníčko

Barevný podzim

Děkujeme všem dětem a rodičům, kteří nám svými výrobky z podzimních plodů pomohli vyzdobit prostory naší školky. 

Přečíst celé →


Podzimní hrátky

Vzhledem k nepříznivému počasí tuto akci přesouváme na příští týden. Datum ještě upřesníme. 


Berušky a Čmeláci v Bohdalově

Děti z Berušky a Čmeláčka se v pátek 4.10.2019 vypravily autobusem do Bohdalova na výstavu domácích zvířátek. Tolik králíčků, slepic, kohoutků, holubů, hus a kachen pohromadě se jen tak nevidí. Však také děti nadšení a radost dávaly náležitě najevo. Zpestřením byla i ukázka výcviku psa, stříhání beránka a v neposlední řadě ukázka králičích přeskoků přes překážky. 

Přečíst celé →


Léčivá pohádka

Pohádkově interaktivní koncept, kde si děti ze třídy Krteček a Beruška, společně vyprávěly pohádku pomocí zvuků. Společně si vytvořily děj a jednotlivé postavy. Byly jim zábavnou formou představené různé hudební nástroje. (Sitar, Kalimba, Tibetské mísy, Hangdrum, Fujara)

Přečíst celé →


Podzimní hrátky

V úterý 8.10 od 14:15 hodin Vás zveme všechny na naši zahradu

na akci PODZIMNÍ HRÁTKY

Kde budou na 7 stanovištích děti s rodiči plnit úkoly s podzimní tématikou.

Od pondělí 7.10 uvítáme Vaše výrobky ze všech darů podzimu, kterými si školku vyzdobíme.

Přečíst celé →


MŠ Sluníčko – Ježek Bodlinka

Děti ze Stonožky si celý týden povídaly o ježcích. Hrály si na něj, malovaly ho, naučily se i něm písničku i básničku. Největším překvapením však pro ně byla páteční návštěva.

Uprostřed třídy stál košíček přikrytý dekou, která se každou chvíli nadzvedávala. Zpod ní vykoukl černý čumáček a veselá očka. Kdo se pod dekou schovával, poznaly děti ihned.

Jak se tato návštěva dětem líbila? Co myslíte?


MŠ Sluníčko – Na zahrádce u plotu našel ježek dobrotu… – “Jablíčkohraní” s Broučky a Cvrčky

 


MŠ Sluníčko – “Berušky, doprava!”

Prázdniny skončily a děti z Berušky se opět pustily do společné práce. Tentokrát to byla oblíbená dopravní výchova. Prohlubovaly své znalosti a praktické dovednosti v tomto tématu. Příjemným oživením byla odpolední akce s rodiči na 2. MŠ Okružní (Mámo, táto, učím se chovat bezpečně), kde byla možnost i mimo jiné pozorovat při své činnosti naše záchranné složky. Třešničkou na dortu byla také návštěva unikátní výstavy železnice v DK – Modelové království.

 


MŠ Sluníčko – Z pohádky do pohádky

Dnes nás navštívil pan Mgr. Drahotský s paní Mgr. et Bc. Smékalovou ze ZUŠ Fr. Drdly s hudebním vystoupením. Poutavou a zábavnou formou dětem představili různé hudební nástroje (kytara, piáno, housle, viola, violoncello, basa, 4 velikosti fléten, lesní roh, saxofon, dudy, gong, djembe…) na něž zahráli pestrou paletu pohádkových písniček. Dětem se to velmi líbilo, tleskaly, tancovaly a zapojily se i ty nejmenší.

Děkujeme za pěkný hudební zážitek!

Přečíst celé →


MŠ Sluníčko – Upozornění pro rodiče

V pondělí 16.9.2019 se bude na naší MŠ předávat zahrada firmě Hřiště 8D s.r.o., která promění naši zahradu na “Přírodní vzdělávací zahradu”.

Následně zde budou probíhat terénní a stavební úpravy. Prosíme rodiče o zvýšenou trpělivost a bezpečnost dětí v okolí budovy MŠ.

Děkujeme za pochopení

kolektiv MŠ Sluníčko