Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Pohádka

MŠ Pohádka

MŠ Brodská-Setkání s Arvenkou

Dnes,ve čtvrtek 14.2., jsme měli návštěvu, do školky se svojí majitelkou zavítala 2- letá fenka hasky jménem Arvenka. Přijely proto, abychom se dozvěděli, co dělat, aby nám pejskové neublížili. Ukázali jsme si, jak pejskům podávat dobrůtky, aby nás nekousli, víme, že nesmí čokoládu, rozinky a avokádo. Někteří můžou být na některé potraviny i alergičtí. Neměli bychom sahat do misky, když pes žere, hodně křičet v jeho přítomnosti – slyší 7x více než my. Děti si vyzkoušely Arvenku česat, vždy od hlavy k ocásku. Potkáš-li cizího psa, který dává najevo nelibost tím, že cení zuby,vrčí, má naježené chlupy, je tedy naštvaný –  zůstaň stát, s rukama za zády, nedívej se přímo na něj, v nutném případě se chraň,,klubíčkem“ – vyzkoušeli jsme si všichni. Beseda byly poučná a věříme, že s pejsky budeme vycházet vždy v dobrém           a budeme s nimi mít vždy jen krásné zážitky.

MŠ Brodská -Masopust

V týdnu od 25.2. do 1.3. proběhne v naší MŠ masopustní týden. Ve středu 27.2. dopoledne budeme mít  ve sportovní hale KARNEVAL.                 Prosíme rodiče, aby připravili dětem masku.

MŠ Brodská-Jarní prázdniny

V době jarních prázdnin 4.3. – 8.3.2019  zajištuje naše MŠ běžný provoz od 6,00 do 16,15 hod. Prosíme rodiče, aby závazně nahlásili docházku svého dítěte do školky do pátku 22.2. p.učitelkám ve třídách.                                                                                              Děkujeme.

MŠ Brodská-Sníh a mráz, všude kolem nás

Děti ze 4. třídy si v tomto týdnu povídaly o zimě, určovaly hlavní znaky, dělaly pokusy a získávaly nové info o volně žijících zvířatech     ( stavba těla, potrava, zimní spánek, …). Určovaly počáteční hlásky, společně si hrály hry ,,Na medvěda“, Na mrazíka“. Na školní zahradě se vydováděly při jízdě na lopatách, sledovaly stopy ptáků, zajíců             a nakrmily kačeny na řece.                                                                   V hale cvičily s papíry jako s vločkami, papírovými koulemi trefovaly cíl.                                                                                               Nechyběl pokus – bude mráz a zmrznou naše rukavice s barevnou vodou?

PRÁCE V CENTRECH

BARVIČKA- tvořily vločky a stromy v zimě

KUTÍLEK- kreslily do mouky

ZKOUMÁLEK- rozlišovaly stopy zvěře

ŠKOLIČKA- sledovaly cesty zvířat k potravě

FIGURKA- řešily Logico karty –ptačí budky, stopy ve sněhu, skládaly puzzle lišky a sovy

SPORTÍK- hrály hru Na mrazíka, procvičovaly hod na cíl sněhovou koulí

MŠ Brodská-UPOZORNĚNÍ

Z důvodů vysoké nemocnosti dětí bude naše MŠ v pátek 1.2.2019 uzavřena.                Náhradní provoz pro přihlášené děti bude zajišťovat MŠ Okružní – KAMARÁD.

MŠ Brodská-Beseda o žížalách a vermikompostéru

V rámci projektu Ekoškola jsme společnými silami a se sponzorským darem firmy Plastia zakoupili vermikompostér. V pátek 25.1. nás navštívila v MŠ maminka p. Šimonová , která si připravila pro děti povídání o žížalách a jejich využití – žížalí čaj a kompost, které se využívají na hnojení květin. Vysvětlila dětem, co mají žížaly rády. Děti si vše mohly prohlédnout na obrázcích. Zkontrolovala, jestli jsme správně založili vermikompostér a pochválila nás. Po splnění testu o žížalách dostaly děti jako odměnu kyselou žížalku a zápich do květináče.                                                                                 Beseda byla velmi zajímavá. Moc děkujeme.

MŠ Brodská-Sovičky si užívají sněhu

S další nadílkou sněhu si děti ze třídy Sovičky vědí rady .
Staví sněhuláky a hojně si užívají zimních radovánek.
Minulý týden se zimnímu počasí věnovaly i ve třídě. Zkoušely stavět sněhuláky z kostek, řadily je podle velikosti, chodily po třídě po vyšlapaných cestičkách. Využily i interaktivní televizi, na které mají výukový program a pracovaly na ní i podle knihy Školka hrou.

MŠ Brodská- Odpoledne s rodiči

PRO VELKOU NEMOCNOST DĚTÍ JE ODPOLEDNÍ AKCE:,,Ukážu Ti, co už umím,, ODLOŽENA NA ÚNOR. PŘESNÝ TERMÍN DÁME VČAS NA VĚDOMÍ. Děkujeme za pochopení.

MŠ Brodská- Poplatky

Vybíráme poplatek do SPOLKU RODIČŮ ZA 2.POLOLETÍ –                                                150 Kč do 15.února.

ZÁLOHA NA KULTURNÍ A VÝUKOVÉ POŘADY                                     Paní učitelky provedou s každým rodičem vyúčtování zálohy za 1.pol. Případné přeplatky budou převedeny do 2.pololetí.                                              Na 2.pol. vybíráme 200 Kč.

MŠ Brodská – Malí bruslaři

I letos se naši malí bruslaři učili pod vedením zkušených trenérů p.Nevěčného a p.Řehoře základním dovednostem při bruslení – první krůčky, pohyb na bruslích, využívaly branek, ohrádek, byly zařazovány rozcvičky a zajímavé motivační hry.