Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Pohádka

MŠ Pohádka

MŠ Brodská- Práce předškoláků

Předškoláci z Vrabčáků se v týdnu s tématem ,,Daleko na severu je grónská zem“ seznamovali s Grónskem, jeho krajinou, s odlišnostmi           od naší země. Prohlíželi encyklopedie a z nich získávali nové poznatky        o severských zvířatech. Vyráběli vlajky, ledová území s Eskymáky, medvědy a tuleni, bavila je chůze po krách. Procvičovali sluchové poznávání počátečních hlásek ve slovech a trpělivost museli mít při stavění iglú z malých kostek. V písni hledali vtip a humor a na hlásky S a G společně vymýšleli co nejvíce slov.


MŠ Brodská – Ukážu Ti, co už umím

                         Srdečně zveme rodiče všech nepředškoláků na odpolední akci                                                                     ,,UKÁŽU TI, CO UŽ UMÍM“.                                              Proběhne v úterý 4.2. od 14,30 do 16,00 hod. ve 3.odd. KOSÍCI a 4.odd. VRABČÁCI.                            Děti vám ukážou, co se ve školce naučily, budou pro ně připraveny různě složité úkoly i malá odměna.


MŠ Brodská-Hry s prarodiči

Společné odpoledne si děti užily se svými prarodiči ve svých třídách ve středu 15.2.  Babičkám a dědečkům ukázaly prostředí, ve kterém tráví značnou část dne, pochlubily se oblíbenými hračkami, ukázaly, co se naučily a co je ve školce těší. Některé i zazpívaly, zatancovaly a zacvičily.                                                                              Milé babičky a milí dědečkové!                   Děkujeme za návštěvu a podporu Vašich vnoučátek                         a za příjemně prožité chvíle s Vámi.


MŠ Brodská-TŘI KRÁLOVÉ

Ve třídě SÝKORKY jsme si hráli a povídali celý týden o TŘECH KRÁLÍCH. Děti si nejprve vyslechly příběh o králích. Převlékaly se za krále, vyráběly krále z ruliček a zdobily ho různými materiály, vykreslovaly obrázky. Učily se báseň a zazpívaly píseň ,,My tři králové…“Chodily jako velbloudi, sloni, králové…Skládaly z víček počáteční písmena jmen králů, spojovaly stejné tvary, hledaly cesty, stavěly z kostek zámek pro krále. Vše je bavilo.


MŠ Brodská -Odpoledne s prarodiči

                   BABI, DĚDO, POJĎ SI HRÁT !

Zveme všechny prarodiče, aby si přišli pohrát se svými vnoučátky do školky.             Těšíme se na Vás ve středu 15.1. od 14,30 -15,30 hod.


MŠ Brodská-Advent v Pohádce

Adventní čas – ve školce čas plný očekávání Ježíška. Zpívaly se koledy, peklo cukroví, setkávali jsme se společně s rodiči na vánočních besídkách. České  tradice si děti připomínaly nejen                      s p. učitelkami, ale i na besedě v knihovně, na výstavě v Regionálním muzeu ,,Když stromeček zazáří“ a s dědečkem a babičkou ve ,,Vánoční pohádce“. Ve školičce Hvězdička jsme prožili dopoledne s  pohádkou ,,O kůzlátkách”. Předškoláci  se nechali  unášet poslechem vánočních koled v podání dětského sboru 2.ZŠ.  Vše co patří k Adventu  ( hvězdička v jablíčku, lodičky na vodě, advent. věnec, kalendář, dopis pro Ježíška, výzdoba, cukroví….) jsme si užili        a Ježíška se dočkali 🙂                               Rozloučili jsme se s přáním krásných vánočních svátků a hurá do svých domovů za svými blízkými. Ahoj zase v novém roce!

Přečíst celé →


MŠ Brodská-Vánoční přání

                         Radost v srdíčku, teplo na duši,                                                            úsměv na tváři, lásky po uši.                                                                Splnění tajných snů,                                                                              nekonečně krásných dnů.

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2020 Vám všem           přejí zaměstnanci naší školičky Pohádka.


MŠ Brodská-TĚŠÍME SE NA VÁNOCE

Děti ze třídy Sovičky se už moc a moc těší na Vánoce!
Ozdobily si ve třídě vánoční stromeček, rodičům nachystaly na čtvrteční odpoledne vánoční zpívání s ochutnávkou právě upečeného lineckého cukroví a celý týden se v centrech aktivit zabývaly vánočními aktivitami: vytvářely si z papíru vánočního skřítka, procházely překážkovou dráhu        k vánočnímu stromku, na interaktivní televizi plnily výukovou aplikaci        s názvem Advent.
Předškoláci si procvičovali grafomotorické dovednosti na pracovních listech s vánoční tematikou – podle předlohy na vánoční baňce procvičovali psaní rovných a šikmých čar, vlnovek nebo kroužků.
Předmatematické představy procvičili na vánočním stromku, který jim vznikl spojením čísel podle číselné řady.
Jako odměnu si všechny děti nalepily samolepku “Vánoční těšení” do sešitu z projektu Svět nekončí za vrátky cvičíme se zvířátky.

Přečíst celé →


MŠ Brodská- Výtvarná soutěž

Naše MŠ se zúčastnila výtvarné soutěže ,,Zpomal, prosím“.               Vítězem, se svým hasičským obrázkem, se stal Lukášek Mrkos                 ze třídy Kosíků, získal tak 2. místo ve své kategorii. Diplom a cena mu byla předána policistkou kraje Vysočina.                                                                          Lukáškovi gratulujeme!

 

 

 


MŠ Brodská-Mikuláš ve školce

A byl tu dlouho očekávaný den –děti netrpělivě vyhlížely  Mikuláše a jeho družinu! A dočkali jsme se, i když trošku se zpožděním. Skoro jsme si mysleli,     že jsme byli všichni tak hodní, že nás nechají 🙂  . Zvonění ,hudrování….a už jsou tady! Děti čertům  slíbily, že už budou hodné, zazpívaly písničky, zarecitovaly a od Mikuláše a hodných andílků dostaly balíček dobrot. 

Přečíst celé →