Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Pohádka

MŠ Pohádka

MŠ Brodská-Hrajeme si se zvířátky

Děti ze Sýkorek si povídaly o domácích zvířatech.                             Vyprávěli jsme si, co o nich víme –jaká mají mláďata, čím se živí, jaký z nich máme užitek. Děti spolupracovaly na stavbě domečku pro tři prasátka z pohádky, skládaly puzzle, hrály domino, vykreslovaly omalovánky, stavěly statek se zvířátky. Kreslily prasátka, zpívaly písničku,,Tři čuníci jdou“. Velmi se jim líbila dramatizace pohádky.

MŠ Brodská-Ahoj ze školky

Děti ze školky zdraví a mávají všem kamarádům,                    kteří jsou ještě s rodiči doma :-).              Neviděli jsme se dlouhou dobu a tak jsme si celý první týden sdělovali zážitky, povídali si, hráli s oblíbenými hračkami, prostě jen tak si užívali chvíle pospolu. Mějte se všichni moc hezky a brzy přijďte za námi do školičky. Vaše paní učitelky a kamarádi za Soviček, Sýkorek, Kosíků a Vrabčáků.

MŠ Brodská -Přání maminkám

Milé maminky, k Vašemu nedělnímu svátku Vám přejeme pevné zdraví, hodně lásky, spokojenosti a spoustu radosti s Vašimi dětmi.

Mějte se krásně a nashledanou v pondělí 11.5., kdy se dveře naší školky opět otevřou.

MŠ Brodská -Podněty pro volné chvilky

Ahoj, kluci a holčičky, Vaše maminky budou mít v neděli svátek. Určitě jim společně s tatínky popřejete, poděkujete za lásku a péči, vyrobíte dáreček a třeba nakreslíte obrázek.                                                   V pondělí již spoustu z Vás přijde do školky, tak se na Vás těšíme! Budeme rádi, když přinesete obrázek, který jste doma ve volné chvíli nakreslily, třeba právě Vaší maminky. Uděláme si výstavku.

DOPLŇTE RÝMY V ŘÍKANKÁCH

MŠ Brodská- Podněty pro volné chvilky

Milé děti, zkuste si s rodiči přečíst pohádky s doplňováním slovíček.

O ČERVENÉ KARKULCE

MŠ Brodská- Tip na výlet

Děkujeme Vandičce a její mamince za tip na výlet, na kterém se děti vydovádějí a užijí si přírody.                         Zdravíme a těšíme se na setkání 🙂

Dobrý den, v těchto krásných dnech je možné vyrazit na výlet do obce Březiny, kde se nachází krásná Kukyho naučná stezka. Je to za humny a děti si tu užijí spousty zábavy. Za splněné úkoly si dají do deníčku razítko.                                                               Spoustu zábavy přeje Vanda ze Soviček a její malá sestřička Inuška.

MŠ Brodská -Podněty pro volné chvilky

Milé děti a rodiče, je krásné jarní počasí a kolem nás se probouzí příroda. My jí vnímáme všemi smysly – vidíme rozkvetlé stromy, rozmanité barvy, přivoníme k jarním  kytičkám, hmatem cítíme pestrost přírodních materiálů….                             Dnes posíláme náměty na procvičení smyslů.

MŠ Brodská- Pozdrav od kamarádek

KAMARÁD, KAMARÁD, TO JE TEN, KOHO MÁM RÁD.                                                   POMŮŽU MU, PORADÍM, PO VLÁSKÁCH HO POHLADÍM.

Naše kamarádky Štěpánka     a Kristýnka nám posílají pozdravy z velikonočních svátků, ze sportování           a z procházek přírodou.

MŠ Brodská – Podněty pro volné chvilky

Milé děti, na jaře bychom si ve školce povídali o zvířátkách a jejich mláďátkách. Poznáte je? Zkuste pojmenovat – prase- sele, kráva – tele, pes – štěně….

ZVÍŘÁTKA a mláďátka

Slepičko kdákalko, kuřátka voď.                                                   Husičko kejhalko, s housaty choď.                                                 Huňatá ovečko, bílé jehňátko hlídej.     Strakatá kravičko,mlíčko telátku dávej.                                                                               Koníčku běloušku, hopsa, běž,s hříbátkem pro oves pojedeš.

MŠ Brodská-Pozdrav s krátkou rozcvičkou

Ahoj, děti, zdraví Vás Markétka z Kosíků a my posíláme malou rozcvičku 🙂

Halo, všichni vstávejte! (stoj + ruce k puse a zavoláme)
Jaro opět vítejte. (stoj + máváme rukama)                                               Celou zimu jste jen spali, (stoj + ruce u hlavy, jako když spíme)