Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Pohádka

MŠ Pohádka

MŠ Brodská -Předškoláci ve škole

V úterý 3. března se už nemohli předškoláci dočkat, až půjdou do školy. Na 2.ZŠ je přivítal pan ředitel a provedl je po budově.  Byli         i v družině, kde si pohráli s hračkami. Pak děti navštívily své kamarády v 1.třídě a už to začalo! Všichni počítali s housenkou           a snažili se sčítat, odčítat a přirovnávat. Také dle pokynů vytvořili obrázek přírody, skládali slova z písmenek.                                                         Ve škole se nám moc líbilo!

MŠ Brodská -Upozornění

Z důvodu karanténních opatření v celé ČR jsou společné  akce ZRUŠENY -16.3.- Městská knihovna a 19.3.- divadelní představení.

MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ – koronavirus

Momentálně to vypadá, že Mateřská škola Žďár nad Sázavou bude zajišťovat od pondělí 16.3.2020 běžný provoz na všech pracovištích.

Z preventivních důvodů bude probíhat od 16.3. měření teploty vstupujících lidí do MŠ bezdotykovým teploměrem.

Opět žádáme rodiče o ohleduplnost a v případě pobytu dětí o jarních prázdninách mimo území ČR, zvážit karanténu dítěte.

Mgr. Iveta Klusáková, ředitelka p.o.

Mimořádné opatření – uzavření ZŠ, SŠ a VŠ

Mimořádné opatření – zákaz konání akcí

Mimořádné opatření – hraniční kontroly

MŠ Brodská -Beseda v knihovně

V pondělí 16.3. půjdou předškoláci do knihovny na besedu s dopravní tématikou,,DĚTI, POZOR, ČERVENÁ“, která začíná v 8.00 hod.                                                                                     Přiveďte děti na svačinku již na 7.00 hod. Děkujeme.

MŠ Brodská-Práce předškoláků

Děti ze třídy Kosíci procvičovaly jemnou motoriku, skládaly harmoniky       a vyráběly vějířovité ozdoby na karneval. Třídu pak společně vyzdobily       a radovaly se z masopustní veselice. Také plnily úkoly v pracovních             a grafomotorických listech. Trénovaly počty pomocí masopustních koláčků, vyráběly veselé klauny z papíru a kreslily balónky, kde se zaměřily na správný úchop tužky a pastelek.

MŠ Brodská – Předškoláci v 1.třídě

Ve čtvrtek 27.2. všichni předškoláci z naší školky navštívili 1.třídu a trampolínu na 3.ZŠ.                 Paní učitelka se svými prvňáčky ukázala našim předškolákům, jak se mají přihlásit o slovo,                  jak mají správně sedět v lavici a hravou formou všichni předvedli (ve hře Vozíky), jak se hbitě učí číst a psát slova. Na trampolíně si děti zaskákaly a zahrály hru s padákem a sluníčkem.
Moc prvňáčkům i paní učitelkám z Trojky děkujeme.

MŠ Brodská- Jak předcházet nemocem

Na besedě se studentkami SZŠ si děti připomněly, jak se bránit před nemocí, jak s bacili bojovat, jak předcházet úrazům a význam správného oblečení v danou roční dobu. Rozhovor o ochraně zdraví završila praktická část s ukázkou obvazování a poslouchání srdíčka fonendoskopem.

MŠ Brodská-Poděkování

Děkujeme všem rodičům, kteří si udělali čas a zúčastnili se besedy                      na téma,,Školní zralost“ s paní Mgr. Palcovou.

MŠ Brodská- Karnevalový den

V úterý 18.2. jsme si všichni ve školce užili karnevalové veselí . Na třídách děti tančily, zpívaly, hrály společně zábavné hry. Všechny masky se v průvodu sešly v jídelně a pozdravily paní kuchařky, které nám usmažily výborné koblížky 🙂

MŠ Brodská-Cvičení ve sportovní hale

Děti ze třídy Kosíci byly cvičit ve sportovní hale v rámci projektu Sokol,, Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“. Procvičovaly dovednosti s míčem, manipulaci, házení na cíl, do výšky,           do dálky, vedení i kopání.                                               Děti se při cvičení naučily básničku.

Ježeček si s míčem hází,                                                                       kamarád mu k tomu schází.

Vem si míč a pojď si hrát,                                                                     náš ježeček bude rád.