Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Pohádka

MŠ Pohádka

MŠ Brodská- Vzkaz Vrabčákům

Ahoj  dětem z Vrabčáků a jejich rodičům!                           Nemohla jsem se s Vámi před prázdninami rozloučit, tak volím tuto cestu.             Děkuji Vám všem za krásné kytičky a za milé dárečky. Moc mě potěšily.                   Přeji Vám léto plné sluníčka, pohody a odpočinku. Školáčci, přijďte se za námi do Vrabčáků někdy podívat, budeme se těšit.                                                                                                                                          Nashledanou v září 🙂     P.uč. Radka


MŠ Brodská- Poděkování pro Kosíky

Děkuji všem dětem a rodičům za krásné dárečky, květiny                       a milá přáníčka. Protože odcházím do důchodu, přeji Vám do dalších let pevné zdraví, rodičům hodně radostí s dětmi a dětem krásné společné chvíle s rodiči a sourozenci.

                            Vaše Hana Kalábová 🙂 

 


MŠ Brodská -Přání pěkného léta

Všem dětem, rodičům, prarodičům a příznivcům naší školičky                děkujeme za spolupráci v tomto školním roce.                   Přejeme Vám krásné pohodové léto, plné sluníčka, relaxace a příjemných zážitků 🙂 .                                           Společně  se na Vás budeme těšit v novém šk.roce 2019/20.                                      Zaměstnanci školky Pohádka.

 


MŠ Brodská-Dort od Markétky

Moc děkujeme Markétce a její mamince za ,,vrabčákový“ dort. Nejdříve jsme ho obdivovali a pak jsme se rozdělili s ostatními. Pochutnali jsme si nejen my, děti z Vrabčáků, ale i ostatní paní učitelky, kuchařky a uklízečky. Byl tak veliký, že stačil pro všechny.             VELKÉ DÍKY ZA SLADKOU CHVÍLI  🙂 .


MŠ Brodská-Titul EKOŠKOLA

V úterý 18.6.2019 jsme v Praze v Senátu slavnostně převzali mezinárodní titul EKOŠKOLA.     Moc děkujeme všem rodičům a hlavně členům Ekotýmu, jak rodičům, tak dětem za skvělou spolupráci.                                             I díky Vám jsme tento titul získali.


MŠ Brodská-Projektový den-Včelařství

V rámci projektového dne navštívily nejstarší děti ze všech tříd novoměstské včelaře na Harusově kopci. Včelaři zasvěcovali děti do své práce na třech stanovištích ( děti byly rozděleny do tří skupin). První skupina šla do včelína, kde se děti seznámily se životem včel, viděly prosklený úl, druhá skupina si vyzkoušela sbíjení rámků, drátkování a zatavení mezistěny, poslední skupina si na vlastní kůži vyzkoušela odvíčkování plástů, vytáčení medu a vyžvýkávání medu.                                   Moc děkujeme novoměstským včelařům a taky panu Růžkovi, který nám návštěvu zprostředkoval. Všichni jsme si odnesli spoustu zajímavých informací o životě včel a strávili jsme celé dopoledne v krásné přírodě.                                                                                                                                     Projektový den se opravdu vydařil.

Přečíst celé →


MŠ Brodská-Vrabčáci sportují

Sportovci jsme všichni zdatní, běháme a skákáme,

lenochy tu žádné nechcem, hurá na to, zvítězíme!

To bylo heslo v týdnu se sportováním. Vrabčáci na velkém hřišti u haly běhali o závod, na delší trať, cvičili skoky s rozběhem i z místa, házeli do dálky i na cíl. Na školní zahradě jsme využili překážky k běhu slalomem, turistický cíl byl Hamroň. V centrech děti procvičovaly jemnou motoriku s kolíčky, hrály stolní fotbálek, trefovaly se míčky do pyramidy z ruliček, rovnováhu cvičily při houpání v helmičkách a skocích na trampolíně. V Barvičce starší děti obkreslovaly plosku  nohy         a dokreslovaly sport, který je zaujal a bavil.

Přečíst celé →


MŠ Brodská-Přijeli k nám hasiči

Hasiči  ze Žďasu nám ukázali svoje vybavení a techniku. Děti se dozvěděly, co mají hasiči všechno na starost-  zachraňují lidi v domech při požárech, když se ztratí, dokážou je vyhledat. Zajišťují odstraňování překážek, pomáhají při nehodách, můžeme je zavolat, když  je v nebezpečí zvíře, když nás ohrožuje hmyz…….Už víme, že při požáru najdeme dospělého a ten nám pomůže                 a  nesmíme se nikde schovávat . Děti sledovaly oblékání hasiče, mohly si zkusit helmu a potěžkat batoh s kysl. bombou. Byly proškoleny, jak se zachovat, když na ně přeskočí jiskra. Když nastane požár, je všude kouř a dým, je tedy špatně vidět – se zavázánýma očima děti zdolávaly danou trasu, přidržovaly se lana a dávaly pozor na kamaráda. Na školní zahradě jsme měli možnost sledovat hašení vodním a práškovým přístrojem a děti pak samy hasily hadicí. Skvěle připravená akce, děti si upevnily si své znalosti, zapojily se do akce a na závěr si to užily i jako řidiči.  Moc děkujeme.

Přečíst celé →


MŠ Brodská-Poznávání jiných národností

V rámci poznávání jiných národností jsme pozvali, k nám do třídy Kosíků, maminku Natálky, která pochází z Ukrajiny. Předem jsme si ukázali, kde Ukrajina je. Společně jsme si uvařili jejich národní jídlo pirožky. Jedny jsme plnili tvrdým tvarohem s cukrem, nahoře byla smetana. Druhé pirožky bramborami s cibulkou. Všem moc chutnalo.                                                                                         Druhý den nám maminka přišla popovídat o životě na Ukrajině, prohlédli jsme si ukrajinské knihy. Také nám přečetla pohádku,,O koblížkovi”- ukrajinsky. Děti vyslechly jiný jazyk a poznaly, jak je těžké začít žít v jiné zemi. Měly spoustu dotazů, ptaly se např. na jména dětí na Ukrajině. Zjistily, že se jmenují většinou jinak, než v naší republice.                                                                                 Na závěr nám maminka zazpívala písničku. Moc děkujeme za zajímavou a poučnou besedu.

Přečíst celé →


MŠ Brodská-Vystoupení zvířátek

Ve středu 5.6. k nám na školní zahradu zavítalo Duo Eden s opičkou, pejsky a hady. Opička nám zatancovala, hrála na kytaru, jezdila s kočárkem a s trakařem. Tři pudlíci skákali přes překážky, chodili po kouli, proskakovali kruhem a ukázali chůzi po předních tlapkách. Děti se seznámily s hady-škrtiči, mohly si je pohladit a vyfotit se s nimi.

Přečíst celé →