Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Pohádka

MŠ Pohádka

MŠ Brodská -V pekařství

Pekař peče housky, uždibuje kousky, pekařka mu pomáhá, uždibují oba dva……..

Neviděli jsme uždibovat kousky, ale pekaře, který se nezastaví a práce mu jde od ruky. Majitel řečické pekárny pan Částka dětem trpělivě vysvětlil celý proces výroby pečiva. Víme, proč pekař chodí v bílém, z čeho se dělá těsto. Sledovali jsme, jak si speciální stroj dokáže poradit s jeho dávkováním a tvarováním. Pletení houstiček není žádná legrace, na tvarování rohlíků na plech musí být také cvik. Děti viděly posypávání rohlíků solí s mákem, kmínem a pak si na nich, ještě teplých, pochutnaly. Poctivé ruční zpracovávání jednotlivých dávek těsta na chleba, dávání do ošatek vysypaných moukou, kynutí, sázení do pece i vyndávání krásných voňavých bochníčků – prostě byl to velký zážitek! Mohli jsme nahlédnout i do studené kuchyně, kde se připravují chlebíčky a sladká vůně se linula z přípravny dobrot( dortů, zákusků, cukroví), nakoukli jsme na ty,,zázraky“ do velkých chladniček. Moc děkujeme panu Částkovi za milé přijetí a za předvedení svojí profese         a paní Buchtové za zprostředkování této přínosné exkurze.

Přečíst celé →


MŠ Brodská-Krásné svátky

 KRÁSNÉ VELIKONOCE, BAREVNÁ VAJÍČKA,                   JARO JAKO MALOVANÉ A HODNĚ SLUNÍČKA             PŘEJÍ DĚTI A PRACOVNICE MŠ.


MŠ Brodská- Poznávání řemesel

Beseda s mistrem truhlářem se dětem líbila, seznámily se s různými druhy dřeva ( smrk, jasan, javor, lípa), pozorovaly jejich kresbu, zbarvení a kůru. Dotyk dřeva byl příjemný. Zajímavá byla zmínka         o žďáření, které je známé z historie našeho města.                                                          Pamatujme si: O lesy se musíme starat!

Přečíst celé →


MŠ Brodská-U švadlenky

V rámci tématického bloku o různých profesích jsme měli možnost se podívat do oděvního salónu paní Markéty Kroufkové . Nejstarší děti z Vrabčáků s velkým zájmem sledovaly výklad o vzniku oděvů. Od začátku, kdy se látka vybírá, až do finální podoby. Viděli jsme návrhy na šaty, střihy, stříhání, šití na stroji, žehlení látek. Děti zaujalo to, co doma nevidí – krejčovská panna, velké špulky nití, šicí stroje, hodně látek a krásný šperk na ruce paní Markétky- neocenitelný pomocník jehelníček. Moc děkujeme za přijetí, za názorné ukázky a možnost poznání této důležité pracovní profese. Svoje dojmy děti i nakreslily, podívejte seJ.  

Společně jsme se naučili písničku:

Šedé šaty šmik šmik šmik, šiju Dáše na piknik. I flaušový kabátek, ještě nechám na šátek.               Šedé šaty šmik šmik šmik, šiju Dáše na piknik. Hned jak šaty došiju, kytky na něj vyšiju.

Přečíst celé →


MŠ Brodská-Dentální hygiena

Jak se starat o zuby? O zubech a péči o ně nám povídala studentka dentální hygieny slečna Hronová. Děti se seznámily s částmi zubu ( horní část je koruna, v dásni drží kořen- jako strom)        a co způsobuje zubní kaz. Děti dobře porozuměly vyprávění o příšerkách-bakteriích, které žijí v ústech a živí se cukry. Když bacilům dáváme hodně sladké potravy, začnou zub ničit. Takže lízátka a bonbónky v malém množství – a když je možnost, hned si vyčistit zoubky nebo vypláchnout ústa. Děti třídily potraviny na vhodné a nevhodné a již ví, jak má vypadat  zubní kartáček                 ( rovné štětinky a co nejmenší čistící hlava). S velkým modelem čelisti se děti názorně učily správně a pečlivě čistit chrup. Budeme si pamatovat – nekousat do kartáčku, netlačit při čištění, po sladkém alespoň vypláchnout  a důležité pro rodiče -kontrola u zubaře 2x ročně.


MŠ Brodská-Návštěva kravína

Ve čtvrtek 28. 3. se uskutečnila exkurze ekotýmu do kravína v Sirákově. Děti se v kravíně dozvěděly, jak se získává mléko. Nejprve viděly březí krávy, potom malá telátka (všechna měla svá jména – např. Sněhurka, Dáša…), nakonec dojnice. Naše exkurze pokračovala do dojírny, kde děti viděly strojové dojení.Taká zjistily, čím se kravičky živí.                           Cestou k autobusu mohly pozorovat i jiná zvířata – slepice, psa, kočku, v rybníku ryby.                                                                                     Děti měly hodně zážitků a dozvěděly se nové informace.

Přečíst celé →


MŠ Brodská-Ukázkové dopoledne v MŠ

V úterý 2.4. v dopoledních hodinách za námi přišli rodiče a prarodiče  a děti byly radostí ,,celé bez sebe“, že jejich blízcí jsou s nimi v jejich třídách. Ukázaly jim své oblíbené hračky, koutky a činnosti, které je ve školce zajímají. V komunitním kruhu jsme předvedli každodenní rituály, zahráli jsme si pohybové hry a děti ukázaly,           jak dokážou spolupracovat v centrech aktivit. Jsme rádi, že si rodiče našli čas a přišli si společně se svými dětmi užít chvíle ve školce.

Přečíst celé →


MŠ Brodská- Už se těším do školy

Naše tradiční setkání předškoláčků s rodiči a prarodiči ve školce proběhlo v klidné atmosféře. Děti se plně soustředily na vytváření záložek do knihy, na přiřazování tvarů, na sestavování kostek dle předlohy. Určovaly počáteční hlásky, poznávaly číslice, řešily logico karty, procvičovaly barvocit. V pracovním listu vyhledávaly a obkreslovaly tvary, popisovaly děj trojice obrázků, pracovaly na interaktivní tabuli a zdolávaly překážkovou dráhu. Rodiče svoje děti za snahu a správné splnění ocenili pochvalou a od p. učitelek děti dostaly jarní kytičku. 

Přečíst celé →


MŠ Brodská-Děti, pozor, červená!

V úterý 26. 3. předškoláci ze všech tříd navštívili knihovnu, kde se uskutečnila beseda s policistkou. Děti se zábavnou formou seznamovaly s dopravními značkami. Učily se správnému přecházení po přechodu, zopakovaly si správné barvy panáčků na semaforu. Vyslechly si pohádku z knihy ,,Nové pohádky o dopravních značkách“.

Děti s policistkou nadšeně spolupracovaly, plnily úkoly a získávaly nové poznatky. Beseda se nám všem moc líbila.

Přečíst celé →


MŠ Brodská-Ukázkové dopoledne v MŠ

Milí rodiče a prarodiče, zveme Vás na ukázkové dopoledne v MŠ, které se bude konat 2.4.2019 od 8,00 do 10,00 hod. ve všech třídách ( přicházet můžete průběžně). Přijďte se podívat, jak si Vaše děti nebo vnoučátka  hrají, cvičí, zpívají, pracují v centrech aktivit, prostě tráví dny v MŠ. Těšíme se na Vás. Prosíme rodiče, aby si pro mladší sourozence dle možností zajistili hlídání.