Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Pohádka

MŠ Pohádka

MŠ Brodská-Vrabčáci sportují

Sportovci jsme všichni zdatní, běháme a skákáme,

lenochy tu žádné nechcem, hurá na to, zvítězíme!

To bylo heslo v týdnu se sportováním. Vrabčáci na velkém hřišti u haly běhali o závod, na delší trať, cvičili skoky s rozběhem i z místa, házeli do dálky i na cíl. Na školní zahradě jsme využili překážky k běhu slalomem, turistický cíl byl Hamroň. V centrech děti procvičovaly jemnou motoriku s kolíčky, hrály stolní fotbálek, trefovaly se míčky do pyramidy z ruliček, rovnováhu cvičily při houpání v helmičkách a skocích na trampolíně. V Barvičce starší děti obkreslovaly plosku  nohy         a dokreslovaly sport, který je zaujal a bavil.

Přečíst celé →


MŠ Brodská-Přijeli k nám hasiči

Hasiči  ze Žďasu nám ukázali svoje vybavení a techniku. Děti se dozvěděly, co mají hasiči všechno na starost-  zachraňují lidi v domech při požárech, když se ztratí, dokážou je vyhledat. Zajišťují odstraňování překážek, pomáhají při nehodách, můžeme je zavolat, když  je v nebezpečí zvíře, když nás ohrožuje hmyz…….Už víme, že při požáru najdeme dospělého a ten nám pomůže                 a  nesmíme se nikde schovávat . Děti sledovaly oblékání hasiče, mohly si zkusit helmu a potěžkat batoh s kysl. bombou. Byly proškoleny, jak se zachovat, když na ně přeskočí jiskra. Když nastane požár, je všude kouř a dým, je tedy špatně vidět – se zavázánýma očima děti zdolávaly danou trasu, přidržovaly se lana a dávaly pozor na kamaráda. Na školní zahradě jsme měli možnost sledovat hašení vodním a práškovým přístrojem a děti pak samy hasily hadicí. Skvěle připravená akce, děti si upevnily si své znalosti, zapojily se do akce a na závěr si to užily i jako řidiči.  Moc děkujeme.

Přečíst celé →


MŠ Brodská-Poznávání jiných národností

V rámci poznávání jiných národností jsme pozvali, k nám do třídy Kosíků, maminku Natálky, která pochází z Ukrajiny. Předem jsme si ukázali, kde Ukrajina je. Společně jsme si uvařili jejich národní jídlo pirožky. Jedny jsme plnili tvrdým tvarohem s cukrem, nahoře byla smetana. Druhé pirožky bramborami s cibulkou. Všem moc chutnalo.                                                                                         Druhý den nám maminka přišla popovídat o životě na Ukrajině, prohlédli jsme si ukrajinské knihy. Také nám přečetla pohádku,,O koblížkovi”- ukrajinsky. Děti vyslechly jiný jazyk a poznaly, jak je těžké začít žít v jiné zemi. Měly spoustu dotazů, ptaly se např. na jména dětí na Ukrajině. Zjistily, že se jmenují většinou jinak, než v naší republice.                                                                                 Na závěr nám maminka zazpívala písničku. Moc děkujeme za zajímavou a poučnou besedu.

Přečíst celé →


MŠ Brodská-Vystoupení zvířátek

Ve středu 5.6. k nám na školní zahradu zavítalo Duo Eden s opičkou, pejsky a hady. Opička nám zatancovala, hrála na kytaru, jezdila s kočárkem a s trakařem. Tři pudlíci skákali přes překážky, chodili po kouli, proskakovali kruhem a ukázali chůzi po předních tlapkách. Děti se seznámily s hady-škrtiči, mohly si je pohladit a vyfotit se s nimi.

Přečíst celé →


MŠ Brodská -V Srdíčku

V rámci spolupráce s neziskovými organizacemi se v pondělí 3.června děti ze 4.třídy vydaly na návštěvu do rodinného centra  na poliklinice, do Srdíčka. Většina z nich prostředí znala z osobních návštěv s rodiči. Společně s tetami a malými dětmi jsme zpívali při kytaře a s doprovodem na rytmické nástroje, zatancovali jsme si, prohlédli vybavení a hračky. Nejvíce byly děti unešené na terase, kde využily hrací prvky, pískoviště, velké auto a odrážedla.                                                             Bylo nám všem v Srdíčku příjemně, děkujeme za vlídné přijetí,                           za dárečky a někdy zase nashledanou!  

Přečíst celé →


MŠ Brodská-Nábor mladých fotbalistů

Ve středu 29.5. se nejstarší děti ze všech tříd zúčastnily dopolední akce na fotbalovém hřišti,            kde pro ně byly nachystané různé sportovní aktivity. Některé děti si střelily do fotbalové brány svůj první gól. Za svoje úsilí dostaly od fotbalového klubu odměnu.                                               Akce byla moc pěkně nachystaná.                        Děkujeme.

Přečíst celé →


MŠ Brodská-Výlet do ZOO

V úterý dne 21. května se třídy SOVIČKY A SÝKORKY vypravily na výlet do jihlavské zoologické zahrady. Bylo velmi příznivé počasí, které bylo zárukou, že se výlet vydaří. Při procházce  jsme pozorovali jednotlivá zvířátka, která tam mají. Nedílnou součástí zoologické zahrady je přírodní stezka, kde si mohly děti vyzkoušet své znalosti o přírodě (přiřazovaly stopy a zvířátka k mláďátkům, poznávaly ptáčky a druhy dřeva…). Během tří hodin strávených v ZOO  jsme viděli opravdu mnoho krásných a zajímavých zástupců fauny a flóry z celého světa. Dětem se výlet moc líbil a těší se na další zážitky, které je čekají.

Přečíst celé →


MŠ Brodská – TABLO

 TABLO NAŠICH PŘEDŠKOLÁČKŮ SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT  V OBCHODĚ SE SPORTOVNÍM VYBAVENÍM NA ULICI BRODSKÉ – VEDLE DOMU BAREV.

 


MŠ Brodská-Trénujeme na dopr.hřišti

Děti se na dopravním hřišti učí jezdit na odrážedlech a koloběžkách. Byly proškoleny o bezpečné jízdě a ochranných pomůckách. Pod odborným dohledem si cvičily pohyb v reálné situaci na silnici   a dodržovat pravidla –  držet se vpravo na vozovce, správně se zařadit, reagovat na světelné signály, neohrožovat svojí jízdou ostatní, jízdu na kruhovém objezdu, chůzi přes přechody.                     Podívejte se, jak se všichni snažili!  

                          Semafor já jméno mám, barvy v sobě ukrývám.                                                                                     Červená je : zastav se! Oranžová : připrav se!                                                                                         Na zelenou můžeš jet, z křižovatky odjíždět.

Přečíst celé →


MŠ Brodská-Projekt s knihou

V naší MŠ se během celého roku scházely přihlášené děti s rodiči i prarodiči na projektu Práce s knihou. Jednalo se o projekt  Předčtenářská  pregramotnost. Děti se zde setkaly s knihou Pohádky do postýlky, ze které jsme si po celoroční práci vybrali Námořnickou pohádku. Cílem všech aktivit a činností nebylo naučit děti číst, ale soustředěnosti při poslechu, práci s textem, rozpoznávání stejných písmen, rozvíjena byla fantazie a tvořivost, jemná i hrubá motorika. Děti se učily spolupracovat, pomáhat si, vyjadřovat své pocity, vážit si práce ostatních, získávat povědomí o vlastní identitě a sounáležitosti s planetou Zemí.                                                                               Při posledním setkání přišlo poděkování za krásnou práci a společné strávené chvíle. Děti si odnesly dárečky- pastelky a společně vytvořená portfólia. Jako překvapení upekla p. uč. bábovku                 a všichni poseděli při její ochutnávce.

Přečíst celé →