Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Pastelka

MŠ Pastelka

MŠ Santiniho – Když Alenka stůně …

Ve čtvrtek 3.10.2019 jsme využili nabídku z Českého červeného kříže, který nabízí projekt pro děti – Když Alenka stůně. Děti si na tento den měly přinést své oblíbené plyšáky, které se učily ošetřovat. Záchranářka paní Trojanová dětem představila znak ČČK a jejich práci. Děti si vyzkoušely zalepit náplastí malou odřeninu, obvázat zraněnou část plyšáka obvazem, nasadit si lékařské rukavice a vyzkoušet si masáž srdce nejen na plyšákovi, ale přímo na figuríně. Společně si zopakovaly důležitá telefonní čísla a dozvěděly se, jak správně poskytnout první pomoc. V závěru paní záchranářka dětem prozradila, jak se maskují rány umělou krví a modřiny pudrem. Děti byly šikovné a tak dostaly jako odměnu samolepku – odznak ČČK, injekční stříkačku a omalovánku. Děkujeme paní Trojanové za krásně připravený, zajímavý a poučný projekt první pomoci.

 


MŠ Santiniho – Podzimní procházka k Mamlasovi

První říjnový den jsme se s MOTÝLKY vypravili na poznávací cestu k MAMLASOVI. Sluníčko nám svítilo na cestu a my jsme obdivovali nejen krásy přírody, ale od Starého dvora jsme si měli možnost prohlédnout i naše krásné město. Děti si procvičily orientaci v prostoru a plnily různé úkoly – malovaly obrázky klacíkem, poslouchaly zvuky přírody se zavřenýma očima, hladily trávu, hledaly barevné listy a sbíraly je do kytičky, kterou jsme pak ozdobili plot naší školní zahrady. Cestou zpátky do školky jsme u Starého dvora potkali majitele krásného koně, který dal dětem mrkvičky a společně koníka krmili.

 


MŠ Santiniho – “Hodně štěstí, zdraví ….”

V pondělí 30.9.2019 od samého rána byla ve třídě MOTÝLKŮ radostná nálada. Probíhaly přípravy na první společnou narozeninovou oslavu. Děti vybíraly srdíčka pro kamarády společně s rodiči už při ranním úkolu. Na srdíčko pak malovaly oslavencům obrázky pro radost. Při zahájení párty dostaly všechny děti narozeninové čepičky a oslavenci odpovídali na zvídavé otázky. Následoval narozeninový tanec a s písní Jede, jede mašinka odvezli oslavenci děti k prostřenému narozeninovému stolu. Nechyběla přání, předání dárečků, slavnostní přípitek s písničkou a pak už si děti pochutnávaly na skvělých dobrůtkách, které pečlivě připravili rodiče oslavenců pro všechny kamarády. Nechybělo ani narozeninové tvoření – zdobení perníkových kytiček, které si děti odnesly z oslavy domů. Děkujeme rodičům za vynikající spolupráci, vzájemnou domluvu, skvělé nápady a ochotu zapojit se do společné narozeninové oslavy. Všichni jsme si to moc užili a už se těšíme na další společné narozeniny, které oslavíme ve čtvrtek 31.10.2019.

 


MŠ Santiniho – Kniha je můj kamarád!

Ve čtvrtek 26.9.2019 jsme dojeli s MOTÝLKY MHD na náměstí a navštívili jsme Městskou knihovnu. Paní knihovnice provedla děti po celém dětském oddělení a vysvětlila jim, jak to v knihovně funguje. Představila dětem zajímavé knížky, které si mohou s rodiči v knihovně zapůjčit. Děti se dozvěděly mnoho zajímavých informací nejen z knih, ale zjistily také, kdo je to spisovatel a ilustrátor. Na závěr knihovnické lekce si děti mohly vybrat v tzv. hrabadlech knížky, které je zaujaly a prohlédnout si je.

 


MŠ Santiniho – Hurá na Pilák!

V úterý 24.9.2019 jsme s MOTÝLKY vyrazili na Pilák. Cestou jsme pozorovali podzimní přírodu. Na Piláku jsme se občerstvili a děti využily dětské hřiště. Prošli jsme celým areálem. Děti si vyzkoušely, jak funguje šeptanda a zahrály si na honěnou v lese.

 


MŠ Santiniho – Poznávací cesta kolem Piláku

V pátek 20.9.2019 jsme využili krásného počasí a s MOTÝLKY jsme vyšli na poznávací cestu kolem Piláku. Poznávali jsme různé keře, stromy, houby, pozorovali jsme oblohu a změnu počasí. U Piláku jsme zamlsali, zaběhali si a ještě jsme pokračovali v cestě. Došli jsme až k lesu, kde jsme se nadýchali čerstvého vzduchu, který byl provoněn houbami a připomněli jsme si, jak se v lese chováme. Chtěli jsme dojít až ke studánce Salvátorce, ale čas rychle ubíhal a tak jsme se museli pomalu vrátit do školky. Tak snad někdy příště 🙂

 


MŠ Santiniho – “Mámo, táto, pojď si hrát!”

Ve čtvrtek 19.9.2019 odpoledne byly otevřeny dveře pro všechny rodinné příslušníky, kteří si mohli přijít pohrát se svými dětmi do naší mateřské školy. Rodiče měli možnost ochutnat 3 druhy pomazánek, které děti během školního roku dostávají na svačinky. Jsme rádi, že chutnalo :-)) Prožili jsme hezké společné odpoledne plné her a sdílení.

Na hravé odpoledne přijala pozvání Mgr. Lenka Novotná, která rodičům i dětem představila angličtinu pro děti s Wow! Rodičům předala základní informace a získala i několik ochotných dětí, kteří se zapojily do aktivit a prvního poznávání s cizím jazykem.

 


MŠ Santiniho – Pálí to!

V úterý 17.9.2019 v odpoledních hodinách se měli možnost rodiče se svými dětmi zamyslet nad prevencí popáleninových úrazů, které bývají nejčastějšími úrazy v domácnosti. Na naší školní zahradě si připravili stanoviště Popálky, Městská policie a Střední zdravotnická škola. Po splnění úkolů na jednotlivých stanovištích dostaly děti krásnou odměnu. Všem děkujeme za velmi zajímavé a poučné odpoledne.

 


MŠ Santiniho – “Centra aktivit ve třídě máme a přírodu venku rádi poznáváme”

V minulém týdnu se děti v MOTÝLKU postupně seznamovaly s centry aktivit, které máme vytvořené v naší třídě a s pravidly společného soužití. Plnily v centrech také první úkoly, které vedly děti k přemýšlení a praktické činnosti zároveň. Učily se při nich také spolupracovat, vzájemně komunikovat a třeba i řešit problémy.

 

Ve čtvrtek 12.9.2019 jsme využili krásného počasí k poznávací cestě naučnou stezkou pod Zelenou horou. Děti hledaly stopy přicházejícího podzimu. Našli jsme jich opravdu mnoho a prožili jsme nádherné dopoledne obklopeni sluncem prozářenou přírodou, ze které jsme se toho mnoho naučili. Ve třídě jsme si z nasbíraných přírodnin udělali výstavu.

V pátek 13.9.2019 jsme dostali od paní Kmentové kalifornské žížaly, kterým jsme připravili s dětmi pokojíček v našem domácím kompostéru. Opatrně jsme je přenesly, děti natrhaly zelené listy a těšíme se, že budeme mít nové zvířecí kamarády, které budeme moci pozorovat a starat se o ně.

 


MŠ Santiniho – První týden v Pastelce

Prázdniny rychle uběhly a za námi už jsou i první dny v naší mateřské škole. Prožili jsme veselý, hravý a poznávací týden. Ráno při loučení s rodiči se u pár dětí objevily i slzičky, ale během dne už byly všechny děti spokojené a radovaly se z nových hraček a také s novými kamarády. Podívejte se sami:

Berušky

Motýlci

Děti ze třídy MOTÝLEK samy složily během úterního odpočinku veselou písničku. Dětem bylo představeno centrum NOTIČKA. Seznámily se s hudebními nástroji a naučily se, jak se na ně hraje. Společně jsme pak vytvořily velkou kapelu a písničku jsme si s radostí zazpívali i zahráli.

Na školní zahradě děti využily hry na pískovišti, v Dílničce, v Blátivé kuchyňce,
jezdily na koloběžkách a pozorovaly broučky.