Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Kamarád

MŠ Kamarád

MŠ Okružní – Líbilo se nám ve škole

Naši předškoláčci navštívili 3.ZŠ, prohlédli si velké prostory školy, podívali se na vyučování v přípravné třídě a v 1.třídě. A také je paní učitelky aktivně zapojily do školní práce. Nakonec si zacvičili na trampolíně. Moc se nám tam líbilo !

MŠ Okružní – Hodiny (od Josepha Haydna)

Klasickou hudbou jsme ve třídě Myška zahájili nový týden, ve kterém jsme poznávali časové pojmy, stavěli věže s hodinami z různých stavebnic, vytvářeli hodiny ze starých gramodesek, procvičovali číselnou řadu 1-12. S rodiči v ranním úkolu děti kreslily, co uvidí hned ráno, programovaly robotickou včelku, skládaly puzzle, pracovaly s grafomotorickými listy a sešity. Už trochu děti znají hodiny – hlavně v kolik vstáváme po krátkém odpočinku !

MŠ Okružní – Beseda s myslivcem

V pátek 25. ledna 2019 děti ze třídy Zajíček navštívil myslivec, od kterého se děti dozvěděly mnoho zajímavých poznatků o životě zvířat v našich lesích.

MŠ Okružní – Princezna na hrášku

Ve středu 23. ledna 2019 naši školku navštívilo Dřevěné divadlo Honzy Hrubce s pohádkou na motivy H. Ch. Andersena o zkoušce princezny pravé či falešné. Tato pohádka byla rozšířena o rodinné téma: maminka (stará královna) nechce ještě svého synka (prince) oženit, a tak ji přijde vhod, že se mu nedaří přivézt ze světa tu „pravou – opravdovou princeznu.“ Problém nastává, když jednoho deštivého večera na hradní bránu zabouchá „princezna pravá“…“

MŠ Okružní – Práce dětí ze třídy Krteček

Stavíme sněhuláka nejen ze sněhu.

MŠ Okružní – SNĚHOVÁ VLOČKA

Je zima, venku padá vločka za vločkou a hromada vloček se snesla i k nám do školky.

Děkujeme všem, kteří přispěli svojí nápaditostí a tvořivostí k zimní výzdobě prostorů naší školky.

MŠ Okružní – Hrátky na sněhu

Dovádění na kopci s kluzáky i bez…

Děti ze třídy Krteček a Zajíček .

MŠ Okružní – Cvičební hala u 2.ZŠ

“Ať je teplo nebo zima, cvičení je vždycky prima!”

9.1.2019 děti ze třídy Zajíček.

MŠ Okružní – Tři králové

My tři králové jdeme k vám,

štěstí zdraví vinšujem vám.

(děti ze třídy Zajíček)

MŠ Okružní – Ještě jedna vánoční výstava

Před Vánoci navštívily děti ze třídy Myška muzeum na Tvrzi a doznívající vánoční dojmy jsme ještě využili ve čtvrtek 3.1. v Moučkově svátečně vyzdobeném domě. Dětem se nejvíce líbil “starodávný” obchod a oblečení. Děkujeme paní průvodkyni za zajímavé vyprávění, kterým všechny děti zaujala.