Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Kamarád

MŠ Kamarád

MŠ Okružní – Krásné léto !

Milé děti, rodiče a prarodiče, děkujeme vám za spolupráci po celý školní rok a přejeme vám pohodové prázdniny s příjemnými zážitky a budeme se na vás těšit zase v září v naší školce Kamarád.

MŠ Okružní – Dárek nejen pro kluky

V úterý 25.6. jsme dostali od firmy Hettich další dárek – dřevěný kufřík s opravdovým dětským nářadím. Tak jsme ho hned vyzkoušeli a tahle práce bude bavit nejen kluky.

MŠ Okružní – Máme titul Ekoškola

V úterý 18.6. získala v Senátu ČR naše mateřská škola mezinárodní titul Ekoškola.

V posledním setkání Ekotýmu vytvořili rodiče a děti závěrečný Ekokodex. Děkujeme všem rodičům a dětem a těšíme se na další, kteří budou mít zájem vstoupit do našeho Ekotýmu v příštím školním roce.

MŠ Okružní – 150 hasiči, oheň jenom zasyčí

Děti ze třídy Zajíček a Myška se při exkurzi u profesionálních hasičů na Jamské bavily a přitom ještě netuší, jak je práce hasičů obtížná.

MŠ Okružní – Školní “přísaha”

Odpoledne v pátek 14.6. byli předškoláčci pasovaní na školáky, dostali knihu a stužku s nápisem “Hola, hola, škola volá”. Přede všemi básničkou přísahali, že se budou dobře učit a tak jim přejeme, ať se jim ve škole i na cestě dalším životem daří.

MŠ Okružní – Příjemné překvapení

V pátek 14.6. přivezla dětem z Myšky paní Jolana Smyčková z firmy Hettich odměnu za vytvoření “Pokojíčku snů”. Bylo to pro děti příjemné překvapení – takový letní a hlavně dobrý dort !

MŠ Okružní – Zelená se travička …

Takový krásný slunečný den – pojďte, Krtečci, ven. A tak šli. Přes les, louku, kolem rybníku až došli ke studánce. A jak to dopadlo? No přece dobře – vrátili se v pořádku.

MŠ Okružní – Vlakem do NMNM

Takový malý výlet do Nového Města a kolik toho děti z Myšky viděly. Po prohlídce muzea se nejvíc těšily na pohyblivý “mlejnek” z Víru a kdo se nebál, podíval se také do strašidelného podzemí.

MŠ Okružní – Kouzelný vlak

Herci Tomáš a Míla to při představení Kouzelný vlak pořádně “rozjeli” a smích dětí byl slyšet po celé školce. Smály se i paní učitelky, přestože to tak na první pohled nevypadá.

MŠ Okružní – Abaku čísla ?

Maminka Lucinky, paní uč.Fiksová pozvala předškoláky z Myšky na návštěvu ZŠ Palachova. Ukázala nám se svými prvňáčky, co všechno už zvládli, zapojila do vyučování i naše děti a díky ní víme, co jsou abaku čísla. Provedla nás školou a zahradou a my oceňujeme, jaké krásné dopoledne si pro nás připravila a zvládla zaujmout úplně všechny děti.