Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Kamarád

MŠ Kamarád

MŠ Okružní – Ekotým

Na konci února jsme se sešli na schůzce Ekotýmu. Sice v malém počtu, ale výsledky práce s odpadovým materiálem byly moc hezké!  Pokračujeme ve sběru papíru, třídění plastů, kovových obalů a vyřazených baterií. Zveme všechny na další schůzku v dubnu při akci Čistá Vysočina, kdy opět uklidíme kolem cyklistické stezky. A můžete nosit staré boty a na jaře si vyrobíme BOTAnickou stonožku.


MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ – koronavirus

Momentálně to vypadá, že Mateřská škola Žďár nad Sázavou bude zajišťovat od pondělí 16.3.2020 běžný provoz na všech pracovištích.

Z preventivních důvodů bude probíhat od 16.3. měření teploty vstupujících lidí do MŠ bezdotykovým teploměrem.

Opět žádáme rodiče o ohleduplnost a v případě pobytu dětí o jarních prázdninách mimo území ČR, zvážit karanténu dítěte.

Mgr. Iveta Klusáková, ředitelka p.o.

Mimořádné opatření – uzavření ZŠ, SŠ a VŠ

Mimořádné opatření – zákaz konání akcí

Mimořádné opatření – hraniční kontroly


MŠ Okružní – Dřevo, papír, kov,

Další týden Myšky pracovaly s různými materiály a zkoušely z nich vytvořit ruční papír, šroubovat, zatloukat, měřit, prohlížet lupou nebo vytvořit letadélko a pracovat na interaktivní televizi.

 

 


MŠ Okružní – Čím budu?

Čím budu? Některé děti ze třídy Myška ještě neví, jiné mají jasnou představu – hasič, policista, doktorka, učitelka nebo taky zloděj … Celý týden jsme si povídaly o různých profesích a naučily se báseň Král a lenoši, ve které se nakonec praví, že je lepší pracovat než nic nedělat.


MŠ Okružní – Nezapomínáme třídit

Protože v rámci programu Ekoškola máme vybrané téma Odpady, tak po celý školní rok  třídíme papír, plasty, vyřazené baterie a kovové obaly. Rodičům tímto připomínáme, že stále mohou nosit starý papír do MŠ nebo přímo na Sběrný dvůr a nahlásit naši školku.

 


MŠ Okružní – Výstava trofejí

V pátek 6.3. se děti ze třídy Zajíček a Myška byly podívat na výstavu trofejí lovné zvěře. Vyslechly zajímavé informace od myslivců a viděly praktickou ukázku práce se psem.

 

 


MŠ Okružní – Smysly zvířat

To byl název pořadu pro děti, s kterým přijel ve středu 26.2. pracovník Záchranné stanice Lipec a Obory Žleby. Zajímavé povídání o 7 zvířatech, které si mohly děti zblízka prohlédnout a kdo chtěl i pohladit.


MŠ Okružní – Na návštěvě ve škole

Ve středu 19.2. navštívily předškolní děti 3.ZŠ Komenského 6. Podívaly se do 1.třídy, sledovaly pozorně, jak se prvňáčci učí. Pak si zacvičily si na velké trampolíně. Děkujeme za pozvání!


MŠ Okružní – Karneval, je tu bál!

Už dva týdny předem se děti nemohly dočkat, aby se mohly převléknout do krásných kostýmů. V úterý 18.2. se všechny sešly v jedné třídě, aby se pobavily při tanci a zpěvu. A pak k obědu ty dobré koblihy!

 

 

 


MŠ Okružní – Típ, típ, típ, vrabec vrabce štíp

V posledním lednovém týdnu si děti z Myšky povídaly o ptácích u krmítka. Naučily se nejznámější poznávat, vyhledávat v knihách, přiřazovat písmena, také novou báseň, pracovat s tangramy a tabulkou Logico, vybarvovat zimní obrázek.

Samozřejmě je bavily výukové programy v tabletu, ale i cvičení ve sportovní hale s kamarády ze Zajíčka, práce se dřevem a kladívkem a vycházka ke krmelci.