Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Kamarád

MŠ Kamarád

MŠ Okružní – V zdravém těle …

Než odešly Myšky ve středu 9.10. cvičit do sportovní haly, pomohla děvčata připravit pomůcky. A pak už cvičily podle podzimních témat týdne. Nejdříve létali draci, pak děti běhaly a sbíraly kaštany, přeskakovaly kaluže, vařily povidla a slepovaly se  různými částmi těla a vozily řepu do sklepa.

 


MŠ Okružní – Jede, jede, mašinka

Ve středu 2.10. všechny děti postupně navštívily Modelové království. Nejdříve si samy “procvakly” jízdenku a pak si prohlédly úžasné modelové kolejiště za denního i nočního provozu.


MŠ Okružní – Hudební zpívánky

V úterý 1.10. rozezpíval a roztančil p.Kamil Čáp nejen děti, ale i paní učitelky. Prostě celá školka zpívala lidovky a tančila rokenrol.


MŠ Okružní – Také senioři si umějí hrát

Děti ze třídy Krteček navštívily v pondělí 30.9. Dům seniorů, kde společně všichni vyráběli podzimní draky – “kdo si hraje – nezlobí”.


MŠ Okružní – Jako Čochtani…

Ve čtvrtek 26.9. šly starší děti z Myšky a ze Zajíčka poprvé do bazénu na 1.lekci plavecké výuky. Možná někdo zpočátku s obavami, ale brzy budou určitě jako vodník Čochtan.

 

 


MŠ Okružní – “… to bylo super!”

Co bylo super? Přece LALIJÓGA !!! Děti ze třídy Myška a Zajíček si v úterý 17.9. poprvé zacvičily a byly nadšené. Paní cvičitelka Wasserbauerová je motivovala počasím, zvířátky, procházkou po lese a relaxační hudbou, děti také bosky sbíraly kaštany.


MŠ Okružní – Bylinky a čaje, to nám tělo uzdravuje

Na společné akci všech mateřských škol “Mámo, táto, učím se chovat bezpečně” se děti z naší školky rády zastavily u našich učitelek a poznávaly léčivé byliny, keře i stromy. Samozřejmě je bavila i ostatní stanoviště. A kdo se styděl, alespoň se díval a také poznával.

 


MŠ Okružní – Krásné léto !

Milé děti, rodiče a prarodiče, děkujeme vám za spolupráci po celý školní rok a přejeme vám pohodové prázdniny s příjemnými zážitky a budeme se na vás těšit zase v září v naší školce Kamarád.


MŠ Okružní – Dárek nejen pro kluky

V úterý 25.6. jsme dostali od firmy Hettich další dárek – dřevěný kufřík s opravdovým dětským nářadím. Tak jsme ho hned vyzkoušeli a tahle práce bude bavit nejen kluky.

 


MŠ Okružní – Máme titul Ekoškola

V úterý 18.6. získala v Senátu ČR naše mateřská škola mezinárodní titul Ekoškola.

V posledním setkání Ekotýmu vytvořili rodiče a děti závěrečný Ekokodex. Děkujeme všem rodičům a dětem a těšíme se na další, kteří budou mít zájem vstoupit do našeho Ekotýmu v příštím školním roce.