Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Kamarád

MŠ Kamarád

MŠ Okružní – Jede vláček, jede vlak

Všechny děti z naší MŠ navštívily Modelové království a prohlédly si obří model kolejiště. Nejvíce se těšily až nastane “večer” a rozsvítí se světla na ulicích, v oknech vláčků a také “hvězdy na nebi”.


MŠ Okružní – Máme krásné město

Děti z Myšky poznávaly naše krásné město, jeho významné stavby. Pracovaly s mapou a fotografiemi, na chodbě postavily město z kostek a kreslily nejznámější budovy.

Venku prohlížely různou dlažbu, kanály, dveře a kliky, okna, hledaly městský znak.

Na Zelené hoře měly výhled nejen na zámek, ale na celé naše město. A ještě si prohlédly beránky.


MŠ Okružní – Předškoláci budou žáci

Ve středu 17.6. si starší i mladší děti vyzkoušely, co dokážou a že se nebojí žádných překážek. Všechno zvládly a našim předškoláčkům jsme předali knihy, stužky a popřáli jim šťastnou cestu do školy i do celého života.

 


MŠ Okružní – Lalijóga

Poslední 10.lekce Lalijógy byla opět pohodová a námětově letní. Děti se rozloučily s jogínkou – paní Wasserbauerovou a my jí všichni děkujeme za příjemné cvičení. Dětská jóga nás moc bavila.

 


MŠ Okružní – Rio de Žďárendo

Celý týden jsme si povídali o dětech z celého světa a seznamovali se s jednotlivými světadíly. Děti si prohlížely mapy a encyklopedie, vytvářely indiánské čelenky, vybarvovaly totemy, vymýšlely s rodiči indiánská jména. Pak skládaly puzzle světa, lovily ryby, programovaly robotickou včelku, stavěly mrakodrapy. V pátek jsme se pobavili na karnevalu ve městě Rio de Žďárendo. Přijeďte tam taky, je tam moc hezky !

 


MŠ Okružní – Krásnější plot

Na schůzce Ekotýmu jsme v únoru při práci s odpadovým materiálem vyrobili závěsné nádoby na květiny. Ty jsme využili uvnitř MŠ a teď v teplém počasí jsme s nimi ozdobili plot před školkou. Také děkujeme Verunce a jejímu tatínkovi za výrobu “zahradníka”, který nám určitě bude květiny hlídat. Tímto zároveň zdravíme všechny ostatní kamarády z naší školky KAMARÁD !

 


MŠ Okružní – Hurá do přírody

V pondělí 1.6. jsme si udělali výlet do přírody. Jedna třída k Hamroňovi, druhá k Mamlasovi. Bylo krásné počasí, děti po cestě poznávaly stromy, květiny, jmenovaly ptáky, pozorovaly ovečky, učily se indiánský běh, počítaly a hlavně si užívaly skoro letní přírody.

 

 


MŠ Okružní – Už nám to dobře jede

Děti ze třídy Krteček se ve středu 27.5. s radostí projely na Dětském dopravním hřišti.


MŠ Okružní – Edukativně stimulační skupina

Poslední úkoly, které máme pro děti zařazené do Edukativně stimulační skupiny, mohou plnit i ostatní děti (předškoláčci i mladší děti). Stačí si udělat chvilku času, sednout si s dětmi a kliknout…

ESS 3


MŠ Okružní – Dneska to “rozjedem”

“Hurá, jdeme na dopravní hřiště !” Děti měly radost a pak to na hřišti pořádně rozjely. Ale po tak dlouhé době některé zapomněly dodržovat dopravní předpisy. Tak to musíme co nejdříve napravit.