Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Kamarád

MŠ Kamarád

MŠ Okružní – Posvítíme si na zimu, než nám dá zimní peřinu

Ve středu 13.11. jsme se sešli s dětmi a rodiči na podvečerní akci, abychom si “posvítili” na zimu. Děti s lucerničkami, lampionky nebo jinými světýlky plnily ve třídách různé úkoly a vůbec se potmě ve školce nebály.

Děkujeme všem za účast a maminkám za moc dobré sladké a přitom zdravé občerstvení (paní Bubákové, Janáčkové, Křížové, Pivoňkové a Rypové).

MŠ Okružní – Nemocný pejsek

V pátek 8.11. se děti při divadelním představení dozvěděly nejen jak pejsek onemocněl, ale hlavně, jak mu pomoci a co dělat, abychom byli zdraví.

MŠ Okružní – Kapky a vlnky

Tak už máme polovinu plavecké výuky za sebou – a baví nás to ! Určitě dostaneme dobré vysvědčení.

MŠ Okružní – Zajíčci, hop!

Ve sportovní hale si děti ze třídy Zajíček opravdu procvičily přeskoky a běh.

Venku v přírodě také nezahálejí – sportují nebo stavějí domečky pro skřítky.

MŠ Okružní – Ptáčci, nebojte se!

Tak to mohou před zimou slíbit děti ze třídy Zajíček. Pan Horníček vyrobil a věnoval do MŠ dvě krásná krmítka a také lak, kterým děti natřely obě nabarvená krmítka. Dají do nich semínka – a teď už můžete, ptáčci, přiletět!

MŠ Okružní – Švestky, hrušky, jablíčka …

… budou zdravá tělíčka. Děti ze třídy Krteček si vyráběly ovocné špízy. To byla dobrota.

MŠ Okružní – Padá lupen po lupenu

A děti z Myšky si barevné listí v přírodě prohlížejí, kreslí a také na školní zahradě shrabují, aby si na ní mohly pak hrát.

MŠ Okružní – Jedeme (podle semaforu)

Příznivé počasí přálo jízdám na koloběžkách a odrážedlech na Dětském dopravním hřišti. Někdy dopoledne, někdy odpoledne – však si nás rodiče najdou.

MŠ Okružní – Správné děti a rodiče

V úterý 22.10. se na schůzce sešli “staří” i noví členové našeho Ekotýmu. Vyrobili jsme nového Kovožrouta na kovové obaly, protože budeme pokračovat v práci zaměřené na téma Odpady.

Rádi přivítáme další členy a další nápady, jak zpracovat různé materiály. Pokud máte staré boty, které už opravdu chcete vyhodit, nedělejte to. Přineste je do školky pro naši BOTAnickou jarní zahradu. Buďte také ti správní lidé !

MŠ Okružní – Krásný vzhled je na ten celý svět

Děti ze třídy Myška se mohly od kostela na Zelené hoře podívat na celé naše město. Protože počasí bylo nádherné, nálada výborná, svačina v batohu vynikající, tak se výlet moc podařil.