Úvodní stránka   Ze školek

Ze školek

MŠ Vančurova – předplavecká výuka

Jak se děti ze třídy “Koťátko”, “Veverka” a “Ježeček” učí základům plavání, na to se můžete podívat na následujících fotografiích.

MŠ Haškova – mlsáme zdravě

MŠ Haškova – Podzimní dopravní hřiště

MŠ Haškova – chystáme se na oslavy 100. výročí

MŠ Haškova – Kaštánkové radovánky

MŠ Vančurova – “Tetiny v kuchyni”

Tetiny a jejich divadelní vystoupení, které nám přijely představit ve čtvrtek 4.10., bylo opět plné veselých scének a písniček, které dětem vykouzlilo úsměv na tváři. Některé děti se na vystoupení s touto oblíbenou dvojicí mohly aktivně podílet a vyzkoušet si tak své herecké umění.

MŠ Vančurova – výstava k 100. výročí republiky

Děti z “Koťátka”, “Ježečka” a “Veverky” navštívily Regionální muzeum ve Žďáře nad Sázavou, kde na ně čekalo zajímavé vyprávění paní Kamily Dvořákové, která děti seznámila s obdobím 1. republiky. Děti si tak měly možnost prohlédnout, co dříve lidé nosili za oblečení, jak vypadalo honosnější zařízení obývacího pokoje nebo obyčejně vybavená kuchyň z této doby, také se seznámily se jménem našeho prvního pana prezidenta.

MŠ Vančurova – vysazení lípy

„Ach, synku, synku, doma -li jsi…“

V naší MŠ Srdíčko se chystáme slavit 100. výročí vzniku Československé republiky.

Zdobíme si vestibul MŠ výtvory našich dětí, poznáváme českou vlajku, státní znak, hlavní město Prahu na obrázcích, na vycházkách potom památky našeho města.

Během tohoto týdne navštíví většina tříd Regionální muzeum, kde probíhá výstava s názvem SVOBODA! Žďár nad Sázavou za 1. republiky.

Všechny tyto akce směřují k hlavnímu bodu, a to je vysazení našeho národního stromu-lípy před naší mateřskou školou.

Těmito akcemi se chceme aktivně zapojit do společného dění v našem městě a celé ČR

MŠ Brodská-Zpívánky ve školce

V pátek 19. 10. v 8:50 hod. v MŠ ,,HUDEBNÍ ZPÍVÁNKY“.                              Cena: 40,-Kč – placeno ze zálohy.                                                             Svačina: Třídy SOVIČKY a SÝKORKY   v 7.45 hod.                                      KOSÍCI A VRABČÁCI    v 8.15 hod.                                                         Přiveďte děti včas!

MŠ Brodská- Přípravka na návštěvě

V rámci Memoranda o spolupráci mezi MŠ a ZŠ v oblasti envir. vzdělávání ve Žďáře n.Sáz. nás v pátek 12.10. navštívili žáčci  přípravného ročníku 3.ZŠ. Byli jsme rádi , že zase vidíme Pavlíka, Rebečku a Elišku – naše kamarády, se kterými jsme strávili celý loňský rok ve školce. Společně jsme si zaskotačili na herních prvcích, probádali přírodní zahradu a sdělili si nejnovější zážitky.