Úvodní stránka   Ze školek

Ze školek

MŠ Haškova – Vláček Ekotým

Koncem měsíce září proběhlo setkání dětského Ekotýmu.

Společně jsme provedli analýzu našich témat: Odpady a Prostředí školy.

Děti se aktivně zapojily do přemýšlení nad otázkami třídění odpadů, jejich snížení, recyklace i nad otázkou: Jak si zlepšit okolní prostředí ?

MŠ Haškova – Vláček – Povedlo se nám

Povedlo se nám,

mámo, táto – podívejte se.

MŠ Haškova – Vláček

Ať je teplo nebo zima,

už plaveme jako ryba.

MŠ Brodská- Tradiční tvoření

SKŘÍTCI PODZIMNÍČCI NÁM ZDOBÍ VSTUPNÍ HALU NAŠÍ ŠKOLKY.                        KDE SE TU VZALI?          Vyrobily je děti spolu se svými rodiči a všem se moc povedli. Každý je originál a je vidět, že si rodiče s dětmi našli chvíli a společně tvořili           a zároveň rozvíjeli svoji fantazii a představivost.  A teď už se děti mohou těšit na odměnu, která je čeká za jejich snahu.                                                A my všichni na další zážitky ve školce s barevným podzimem.

Přečíst celé →

MŠ Brodská-Schůzka Ekotýmu

VE STŘEDU 2.10. V 15.00 HOD. SE SEŠEL NÁŠ EKOTÝM NA PRVNÍ SCHŮZCE V TOMTO ŠKOLNÍM ROCE. DO NAŠEHO TÝMU SE PŘIDALI I DALŠÍ NOVÍ ČLENOVÉ.                                                             PO ZAHÁJENÍ A PODĚKOVÁNÍ VŠEM RODIČŮM, KTEŘÍ NÁM POMOHLI K ZÍSKÁNÍ TITULU EKOŠKOLKA, JSME SI ZVOLILI NOVÉ TÉMA:ODPADY. NA SCHŮZCE JSME SI SPOLEČNĚ VYTVOŘILI A VÝTVARNĚ ZPRACOVALI NOVÁ PRAVIDLA NA FUNGOVÁNÍ V EKOTÝMU A FUNKCE V EKOTÝMU. UDĚLALI JSME SI SPOLEČNOU ANYLÝZU SILNÝCH A SLABÝCH STRÁNEK. VYMYSLELI JSME PLÁN ČINNOSTÍ – CÍL, ÚKOL, KDO A KDY ZAJISTÍ. NÁPADŮ JSME MĚLI HODNĚ.                                                                                  MALÝ EKOTÝM PŘIPRAVIL OBČERSTVENÍ – ŠTRŮDL, KTERÝ JSME SPOLEČNĚ OCHUTNÁVALI PŘI DISKUZI.

MŠ Vančurova – Focení

Vážení rodiče, v pondělí 14.10. bude probíhat fotografování dětí do alb se zimní tématikou, prosíme Vás o včasný příchod do MŠ a přizpůsobení oblečení dětí.

MŠ Vančurova – “Voda, vodička”

Jako ryby ve vodě se cítí naši předškoláci z “Veverky”, “Zajíčka” a “Ježečka” při předplavecké průpravě v bazénu, kam dochází každé úterý, aby se naučili základům plavání.

MŠ Vančurova – “Ovocný týden”

Ani nepříznivé počasí nezabránilo prožít malým „Myškám“ zajímavý „ovocný“ týden. A tak ovoce nejen lepily, vymalovávaly a otiskovaly, ale také sušily a ochutnávaly. Nabytých kalorií se pak zbavovaly na „opičí dráze“ 🙂

MŠ Okružní – V zdravém těle …

Než odešly Myšky ve středu 9.10. cvičit do sportovní haly, pomohla děvčata připravit pomůcky. A pak už cvičily podle podzimních témat týdne. Nejdříve létali draci, pak děti běhaly a sbíraly kaštany, přeskakovaly kaluže, vařily povidla a slepovaly se  různými částmi těla a vozily řepu do sklepa.

Barevný podzim

Děkujeme všem dětem a rodičům, kteří nám svými výrobky z podzimních plodů pomohli vyzdobit prostory naší školky.

Přečíst celé →