Úvodní stránka   Ze školek

Ze školek

MŠ Vančurova – třída”Medvídek”

Děkujeme sourozencům Štěpánkovi a Klárce, že při sbírání kaštanů mysleli na své kamarády, kteří si spolu s nimi můžou celý podzim s kaštany hrát ve školce.

Při procházce do parku Farská humna si děti prohlédly své výherní obrázky vystavené veřejnosti.

MŠ Haškova – Martinské rohlíčkování

V pondělí  11. 11. 2019 jsme oslavili svátek Martina pečením rohlíčků.

Odpoledne přišli za dětmi do tříd rodiče, prarodiče i sourozenci a pustili se společně do práce.

Paní kuchařky připravily nadýchané těsto a tři druhy náplně – makovou, tvarohovou a povidla.

Za chvíli byl plech připravený do trouby. Čekání na hotovou dobrotu jsme si zkrátili říkankami

a písničkami, které se děti naučily za uplynulé období. Zbyl čas i na společné hraní.

Když třídu provoněly upečené rohlíčky, mohla začít hostina. Dostalo se na každého.

Společné odpoledne se vydařilo. Děkujeme všem, kteří za námi do MŠ přišli a těšíme se na další

společné akce.

Recept na Martinské rohlíčky

Třída Zajíček

Třída Medvídek

Třída Veverka

Třída Žirafa

Školní kuchyň 🙂

MŠ Okružní – Posvítíme si na zimu, než nám dá zimní peřinu

Ve středu 13.11. jsme se sešli s dětmi a rodiči na podvečerní akci, abychom si “posvítili” na zimu. Děti s lucerničkami, lampionky nebo jinými světýlky plnily ve třídách různé úkoly a vůbec se potmě ve školce nebály.

Děkujeme všem za účast a maminkám za moc dobré sladké a přitom zdravé občerstvení (paní Bubákové, Janáčkové, Křížové, Pivoňkové a Rypové).

Putování Praotce Čecha

úterý 19. 11. 2019 zveme všechny rodiče na

Putování Praotce Čecha

Čeká nás stopovaná Praotce Čech, výstup na horu Starý dvůr, stavba rotundy, zažehnutí světel, v případě příznivého počasí posílání vzkazů po dracích…

Putování po stopách Praotce Čecha odstartuje v 15:00 od budovy MŠ Vysocká 10 a povede ke Starému dvoru. Opozdilci se mohou připojit později u betonové sochy Mamlase.

Pro neúčastnící se děti bude provoz MŠ standardně zajištěn do 16:15.

Na putování se vybavte: teplým oblečením, pevnou turistickou obuví, doporučujeme drobnou svačinu a termosku s teplým čajem, baterku (pro bezpečný návrat ve tmě),  lucernu/lampión na odnesení světýlka, případně draka.

V průběhu celé akce za děti zodpovídají rodiče!!!

Na akci budou pořizovány fotografie, určené k prezentaci MŠ. Svou účastí udělujete souhlas k jejich pořizování a využití.

MŠ Vysocká – schůzka Ekotýmu

7.11. jsme se s naším Ekotýmem sešli v odpoledních hodinách ve třídě Kuřátek. Z analyzovali jsme téma odpady, Přečíst celé →

MŠ Vysocká – Pravěk

Již jsme ukončili téma pravěk a proto se můžete podívat, jak děti pracovaly Přečíst celé →

MŠ Vančurova – Beseda pro rodiče

Plakát

MŠ Vančurova – Hudební knihovna

Ve čtvrtek 7.11. se vydaly děti ze třídy “Ježeček” na návštěvu do knihovny. Navštívily hudební oddělení, kde si zazpívaly písničky z oblíbených Večerníčků a pohádek.

Nejvíce se dětem líbil tanec na závěr – “Když se načančám… “, který si pobrukovaly i na zpáteční cestě do školky 🙂

MŠ Vančurova – “Černobílý podzim”

ČERNOBÍLÝ PODZIM

Opravdu je podzim jen černobílý? Na tuto otázku jsme hledali s dětmi ze třídy „Zajíček“ jednoznačnou odpověď celých 14 dní. Sama příroda nám dávala jasné odpovědi. Děti si hrály s listím, pozorovaly změny v přírodě, tvořily, prožívaly, zapojovaly se s radostí a nadšením do řešení podzimních kvízů a hádanek, do tvořivých dramatizací i improvizovaného pohybu za hudebního doprovodu………. A odpověď na naši otázku – podzim přece hraje všemi barvami!!!!!

MŠ Santiniho – Proměny podzimního lesa

Při vycházkách s dětmi velmi rádi pozorujeme změny v přírodě.
Letos jsme si ještě v prvním listopadovém týdnu užívali i krásné slunečné počasí.