Úvodní stránka   Ze školek

Ze školek

MŠ Sluníčko – Berušky v “Jasmínově”

V zimě si děti z Berušky s oblibou hrály v zasněženém domečku, který se vytvořil na školní zahradě z jasmínového keře. A těsně před začátkem léta si na stejném místě uspořádaly piknik. Poznáte ten rozdíl, když se podíváte na zimní příspěvek?

MŠ Vysocká – dopravní hřiště

V pátek 14.6. jsme se vypravili vybaveni helmami na dopravní hřiště. Učili jsme se Přečíst celé →

MŠ Sluníčko – Krtečci na veterině

Děkujeme paní MVDr. Košťálové za pozvání a krásnou prohlídku veterinární ordinace.

MŠ Sluníčko – Co otrávilo Sněhurku

Děti z Berušky si připomněly pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků. Stala se pro ně poučením ve vhodnou chvíli – před začátkem prázdnin. Zamýšlely se totiž nad tím, co se může stát, když někdo přijme dárek od neznámého člověka, a hned vymyslely spoustu dalších věcí, které by jim mohly ublížit – neznámé plody, rostliny, houby, léky, čistící prostředky apod. Nakonec si pohádku zahrály jako divadlo a tak spojily příjemné a zábavné s užitečným.

MŠ Sluníčko – Sladké ocenění

V pátek 14. 6. navštívily pracovnice z firmy Hettich děti ve třídě Čmeláček a předaly jim ovocný dort za to, že se podílely na výrobě “pokojíčku snů”. Mňam, byl výborný! Děkujeme!

MŠ Vančurova-Zámecké hraní a povídání

Děti ze třídy “Medvídek” strávily jedno zajímavé dopoledne v Zámku Žďár, kde se v programu pro MŠ pod názvem “Za obyvateli kláštera” dozvěděly, kdo byli mniši a jaká dodržovali pravidla, proč pro ně byla důležitá voda, kde ji hledali a další informace. Zajímavé dopoledne bylo doplněno o hry a pokusy.

MŠ Vančurova-Vystoupení pro seniory

V úterý 4.června se vypravily děti ze tříd “Ježeček” a “Medvídek”v doprovodu svých učitelek do Domu s pečovatelskou službou na sídlišti Libušín.Skupině seniorů předvedly děti pásmo jarně – letních písniček, básní a prostor dostala i hraná pohádka “O lišce, zajíci a kohoutkovi”.Odměnou byl dětem na závěr jejich vystoupení potlesk a jako vždy malá sladká odměna a babičky a dědečkové si mohli společně s dětmi zazpívat jako správný přídavek několik známých lidových písní.Všem se malý hudební koncert za doprovodu kláves líbil a už nyní máme domluvenou příští podzimní návštěvu.

MŠ Brodská-Vrabčáci sportují

Sportovci jsme všichni zdatní, běháme a skákáme,

lenochy tu žádné nechcem, hurá na to, zvítězíme!

To bylo heslo v týdnu se sportováním. Vrabčáci na velkém hřišti u haly běhali o závod, na delší trať, cvičili skoky s rozběhem i z místa, házeli do dálky i na cíl. Na školní zahradě jsme využili překážky k běhu slalomem, turistický cíl byl Hamroň. V centrech děti procvičovaly jemnou motoriku s kolíčky, hrály stolní fotbálek, trefovaly se míčky do pyramidy z ruliček, rovnováhu cvičily při houpání v helmičkách a skocích na trampolíně. V Barvičce starší děti obkreslovaly plosku  nohy         a dokreslovaly sport, který je zaujal a bavil.

MŠ Brodská-Přijeli k nám hasiči

Hasiči  ze Žďasu nám ukázali svoje vybavení a techniku. Děti se dozvěděly, co mají hasiči všechno na starost-  zachraňují lidi v domech při požárech, když se ztratí, dokážou je vyhledat. Zajišťují odstraňování překážek, pomáhají při nehodách, můžeme je zavolat, když  je v nebezpečí zvíře, když nás ohrožuje hmyz…….Už víme, že při požáru najdeme dospělého a ten nám pomůže                 a  nesmíme se nikde schovávat . Děti sledovaly oblékání hasiče, mohly si zkusit helmu a potěžkat batoh s kysl. bombou. Byly proškoleny, jak se zachovat, když na ně přeskočí jiskra. Když nastane požár, je všude kouř a dým, je tedy špatně vidět – se zavázánýma očima děti zdolávaly danou trasu, přidržovaly se lana a dávaly pozor na kamaráda. Na školní zahradě jsme měli možnost sledovat hašení vodním a práškovým přístrojem a děti pak samy hasily hadicí. Skvěle připravená akce, děti si upevnily si své znalosti, zapojily se do akce a na závěr si to užily i jako řidiči.  Moc děkujeme.

Přečíst celé →

MŠ Okružní – Školní “přísaha”

Odpoledne v pátek 14.6. byli předškoláčci pasovaní na školáky, dostali knihu a stužku s nápisem “Hola, hola, škola volá”. Přede všemi básničkou přísahali, že se budou dobře učit a tak jim přejeme, ať se jim ve škole i na cestě dalším životem daří.