Úvodní stránka   Ze školek

Ze školek

MŠ Vančurova – “Léto je léto”

Jak si užívají děti léto na naší mateřské školce “Srdíčko”.

MŠ Vančurova – naši nejmenší

Ve středu 26.6.2019 podnikly “Myšky” malý výlet do dětského centra “Hopík”, kde nás překvapily svou odvahou a obratností. Tento úžasný zážitek našich nejmenších byl umocněn dobrůtkou z batůžku

MŠ Vančurova – “Námořní plavba”

MŠ Brodská- Vzkaz Vrabčákům

Ahoj  dětem z Vrabčáků a jejich rodičům!                           Nemohla jsem se s Vámi před prázdninami rozloučit, tak volím tuto cestu.             Děkuji Vám všem za krásné kytičky a za milé dárečky. Moc mě potěšily.                   Přeji Vám léto plné sluníčka, pohody a odpočinku. Školáčci, přijďte se za námi do Vrabčáků někdy podívat, budeme se těšit.                                                                                                                                          Nashledanou v září 🙂     P.uč. Radka

MŠ Brodská- Poděkování pro Kosíky

Děkuji všem dětem a rodičům za krásné dárečky, květiny                       a milá přáníčka. Protože odcházím do důchodu, přeji Vám do dalších let pevné zdraví, rodičům hodně radostí s dětmi a dětem krásné společné chvíle s rodiči a sourozenci.

Vaše Hana Kalábová 🙂

MŠ Vančurova – Preventivní akce s hasiči

V úterý 25.6. jsme v naší školce prožili nevšední dopoledne s dobrovolnými hasiči ze Zámku, kteří nám předvedli v rámci preventivního evakuačního programu, jak zasahují v případě požáru budovy a co vše musí udělat a zvládnout. A našim úkolem bylo, dostat se s dětmi co nejrychleji a bezpečně z budovy. A to děti zvládly opravdu na jedničku a o zajímavém zážitku si vyprávěly ještě celé odpoledne.

MŠ Santiniho – Loučíme se, loučíme….

Poslední dva dny jsme v naší školce prožívali různé emoce. Radost při společných chvílích a při vzpomínkách na to hezké, co jsme mohli všichni společně prožít během školního roku. Na chvíli se však objevily i slzičky dojetí, když jsme si uvědomili, že něco končí. Někteří školáci už byli ve školce naposledy a otvírá se jim nová cesta ke vzdělávání. Na tu se jistě všichni těší, ale zároveň by někteří ještě rádi zůstali alespoň chvíli ve školce.

Naše loučení letos nebylo jen s dětmi, ale také s naší paní školnicí Terezkou Vonešovou a asistentkou pedagoga Pavlínkou Hanychovou. Společně s dětmi jsme se s nimi rozloučili, zazpívali jsme jim písničku, poděkovali jim za jejich práci i službu dětem a pro vzpomínku předali dárečky.
Milá děvčata, přejeme vám, ať se vám daří všude tam, kde budete a ať na Pastelku nezapomenete. My na vás budeme v naší Pastelce vzpomínat a až půjdete někdy kolem, můžete zavítat 🙂

Jsme rádi, že se k nám vrací i školáci, kteří k nám chodili do školky, aby se pochlubili se svým vysvědčením. Vždy vás rádi opět vidíme a máme radost z vašich skvělých výsledků.

Děkujeme rodičům Lucinky Brožové za dětské šampaňské, s kterým jsme se poslední den na školní zahradě společně rozloučili a zároveň přivítali prázdniny.

Milé děti a milí rodiče, přejeme vám krásné léto, plné slunce, radosti, odpočinku a nových objevů. Školákům pak v září šťastné vykročení do další životní etapy a na vás mladší se moc těšíme opět v Pastelce.

MŠ Santiniho – Cesta za HVĚZDIČKOU

Ve středu 26.6.2019 jsme se vydali s MOTÝLKY za HVĚZDIČKOU, kam nás pozvala naše bývalá paní učitelka Danka Trávníčková. Paní učitelky nás mile přivítaly a ukázaly nám prostory dětské křesťanské skupiny HVĚZDIČKA. Využili jsme jejich jídelnu, kde jsme se nasvačili. Společně jsme se pak posadili kolem elipsy. Děti z HVĚZDIČKY nám zazpívaly a ukázaly nám svůj ranní rituál. Naše děti zase HVĚZDIČKÁM zazpívaly písničku o tom, jak se těší na prázdniny. Starší děti pak zkusily poskládat z písmenek slovo prázdniny podle předlohy.

Paní učitelka Danuška všechny pozvala na melounovou párty a pak si děti společně hrály.

Během her proběhlo mezi pedagogy sdílení dobré praxe a předání zkušeností. Toto bylo naše již třetí společné setkání a těšíme se i v novém školním roce na další spolupráci.

Při zpáteční cestě na MHD jsme ještě na chvíli pozdravili děti z MŠ Brodská a vyzkoušeli jsme si jejich stonožku Rafaelu 🙂

MŠ Vančurova – Hmyzí domeček

V naší školce se čas od času najdou věci, které už nikdo nevyužívá a které splnily svůj účel před několika lety, ale je škoda je jen tak vyhodit. A tak to bylo i s dřevěným domečkem, pro který našla využití p. zastupkyně  Mgr.E.Janebová, která ho nechala umístit na školní zahradu, kde najde uplatnění jako HMYZÍ DOMEČEK a ještě tak poslouží tomuto účelu. A aby se tam těm všem broučkům líbilo, tak jim naše děti pomohly “pokojíčky” zútulnit pomocí přírodního a jiného materiálu.

MŠ Vančurova – Pochvala

Pochval není nikdy dost a mají je rádi nejen děti, ale i my dospělí. A tak jsme za náš kolektiv rádi, že i na naší školku pár pochval přišlo a jedna se týká i Vás rodičů od firmy ODAS.

ODAS-pochvala

poděkování