Úvodní stránka   Ze školek

Ze školek

MŠ Brodská- Práce předškoláků

Předškoláci z Vrabčáků se v týdnu s tématem ,,Daleko na severu je grónská zem“ seznamovali s Grónskem, jeho krajinou, s odlišnostmi           od naší země. Prohlíželi encyklopedie a z nich získávali nové poznatky        o severských zvířatech. Vyráběli vlajky, ledová území s Eskymáky, medvědy a tuleni, bavila je chůze po krách. Procvičovali sluchové poznávání počátečních hlásek ve slovech a trpělivost museli mít při stavění iglú z malých kostek. V písni hledali vtip a humor a na hlásky S a G společně vymýšleli co nejvíce slov.

MŠ Haškova – Zimní radovánky

MŠ Haškova – Zimní zpívánky

Dne 15. 1. 2020 děti shlédly představení v MŠ s názvem „Zimní zpívánky“, které si pro ně připravil pak K. Čapčuch. Celé vystoupení, které doprovázel s kytarou, měl rozdělené na několik částí. Děti poznávaly hudební nástroje, zopakovaly si „zvířecí“ řeč, vyslechly hudební příběh o malé žížale, která hledala a nakonec našla svojí žížalí maminku. Také jsme všichni zavzpomínali, jaké to bylo, když jsme byli ještě miminka. Samozřejmě, že vše za hudebního doprovodu i pohybového vyžití dětí. Dětem se představení líbilo, po celé představení byly aktivní a rozhodně se nenudily.

MŠ Haškova – Jak si hrajeme

MŠ Vysocká – úvod do středověku

Pondělí 13.1. jsme zahájili písničkou Boj o hrad. Děti se začaly seznamovat Přečíst celé →

MŠ Vysocká – Keramika

Prosíme, aby v úterý 28.1. přišly předškolní děti (moudré večernice) do MŠ do 8:00. V tento čas budeme odcházet na 3.ZŠ, kde si děti vyrobí keramický výrobek a vyzkouší si trampolíning. S sebou si vezmou batoh s přezůvkami. Svačinu budeme mít ze školky a nasvačíme se až ve škole. Děkujeme.

MŠ Okružní – Aspoň trochu sněhu…

… dětem stačí k zimním hrám a radovánkám. Stejně budeme rádi, když ještě napadne.

MŠ Okružní – Lali, lali, lalijóga!

Už popáté si mohly děti ze Zajíčka a Myšky zacvičit s jogínkou oblíbenou Lalijógu. Vždycky se těší a baví je to. V dalších dnech pak stejně cvičí s učitelkou.

MŠ Brodská – Ukážu Ti, co už umím

Srdečně zveme rodiče všech nepředškoláků na odpolední akci                                                                     ,,UKÁŽU TI, CO UŽ UMÍM“.                                              Proběhne v úterý 4.2. od 14,30 do 16,00 hod. ve 3.odd. KOSÍCI a 4.odd. VRABČÁCI.                            Děti vám ukážou, co se ve školce naučily, budou pro ně připraveny různě složité úkoly i malá odměna.

MŠ Santiniho – Hurá, konečně sníh!

V pondělí 20.1.2020 si děti užily konečně sněhovou nadílku.
Postavily sněhuláka, děvčata si otevřela “ledovou cukrárnu” a vyrobila krásné dorty
a všichni jsme si to moc užívali a radovali jsme se 🙂