Úvodní stránka   Ze školek

Ze školek

MŠ Okružní – Ten zimní čas

Každé roční období je něčím krásné. O zimě, zimních sportech a vánočních svátcích s vyprávěním a čtením poslouchaly děti z Myšky v pátek před třetí adventní nedělí. V knihovně je to vždycky milé, zvlášť s pohádkou Krtek a Vánoce.

MŠ Sluníčko – Čmeláčci v knihovně

Třída Čmeláčků se ve středu vypravila do městské knihovny, kde se zaposlouchala do poutavého vyprávění o Vánočních svátcích. Společně shlédli video Krtek a Vánoce a zapojili se do připravených aktivit.

Přečíst celé →

MŠ Vysocká – smysly

Hned po týdnu, kdy se děti z Kuřátek dozvěděly zajímavosti o lidském těle, se seznámily i Přečíst celé →

MŠ Okružní – Stromeček, med a punč

Příjemné “Vánoční tvoření” si užily ve čtvrtek 13.12. děti z Myšky. Z dřevěných špachtlí a bambulek nebo jiných ozdob si vytvořily s rodiči stromeček. Pak společně ochutnali oplatku, na kterou si mohli dát med. A dokonce si vybírali z pěti druhů medu! Ten nám přinesla maminka Toníka. Moc děkujeme!

Ještě nám ved.ŠJ paní Ondráčková pomohla s vánočním dětským a hlavně zdravým punčem a pro maminky vybrala recepty na “Zdravější vánoční cukroví”. Také děkujeme.

MŠ Okružní – Hrátky na sněhu dětí ze třídy Zajíček

Jedna, dvě, tři vločky dnes, spadly zrána pod pařez.

Pozoroval jsem je rád, zima je můj kamarád.

Vločka krásná vzduchem letí, jen se podívejte děti!

Do sněhu si zaskočím, andělíčka vytočím!

Sněhobílou peřinu užiju si vteřinu!

Pak mě uši začnou studit, nechci já se venku nudit.

(Autor: Alžběta Krejčí)

MŠ Vančurova – sněhová nadílka

Dnes 11.12. se mohly naše děti poprvé radovat z pořádné sněhové nadílky, kterou také náležitě využily.

MŠ Okružní – Jako před sto lety?

Děti ze třídy Myška si prohlédly v Regionálním muzeu na Tvrzi vánoční výstavu. Průvodkyně jim zajímavě přiblížila vánoční svátky před sto lety a vánoční zvyky, které můžeme dodržovat i dnes.

Protože hodně sněžilo, na zpáteční cestě si děti hned musely vyzkoušet, jestli se jim podaří postavit sněhuláka – jako před sto lety? Podařilo, a pak už honem na oběd.

MŠ Vančurova – beseda

Komponovaný pořad o ochraně zvířat.

Za předškoláky přijel ve čtvrtek 6.prosince MVDr. Jan Bořil z Krajské veterinární správy v Jihlavě se zábavným pořadem o zvířátkách a jejich ochraně. Pro děti si připravil pásmo dětských písniček doprovázených vlastní hrou na klávesy a přidal poutavé vyprávění o domácích i volně žijících zvířátech. Hravé a veselé vystoupení završil společný zpěv vánočních koled.

MŠ Brodská- Bruslení pro předškoláky

Opět nabízíme zájemců, pouze předškolákům, 3 lekce bruslení na zimním stadiónu pod vedením trenérů a za účasti p. učitelek.                                                                                                                     ZÁJEMCI SE NAPÍŠÍ DO TABULKY NA HLAVNÍ NÁSTĚNCE V MŠ.                      Počet dětí je omezen na 20 míst. Děti budou potřebovat brusle, helmu, pevné rukavice, vhodné oblečení a pití.                                                                                           TERMÍNY BRUSLENÍ NAJDETE V KALENDÁŘI AKCÍ NAŠÍ ŠKOLKY.

MŠ Okružní – Knihovna

Ve čtvrtek 6.12.2018 děti ze třídy Zajíček navštívily Knihovnu Matěje Josefa Sychry, besedu na téma “TEN ZIMNÍ ČAS”. Děti si s paní knihovnicí povídaly o zimě a o Vánocích.