Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Sluníčko   Přírodní vzdělávací zahrada MŠ Žďár nad Sázavou

Přírodní vzdělávací zahrada MŠ Žďár nad Sázavou

Vážení rodiče,
jistě jste zaznamenali proměnu další ze školních zahrad , tentokrát u MŠ Sluníčko na Veselské ulici.
Díky získané finanční podpoře Státního fondu životního prostředí ČR a města Žďáru nad Sázavou ve výši téměř 962 tisíc Kč se nám podařilo zrealizovat fi Hřiště 8D z Brna 1.etapu přeměny této krásné, rozlehlé a terénně zajímavé zahrady. Vznikl tu plnohodnotný prostor pro volnou hru dětí a environmentální vzdělávání, které více přibližují přiložené fotografie.

Děti tu mají nově venkovní učebnu, pozorovatelnu, krtčí chodbičku, hobití domeček ve svahu , nerezovou skluzavku v sestavě eroze, dendrofon, několik naučných panelů přibližujících podobu ptáků a savců z nejbližší přírody, zvýšené záhony určené na drobné pěstitelské práce a kompostér na bioodpad.

Zahrada se dokončovala na podzim, proto už se moc těšíme na jaro, kdy si ji s dětmi maximálně užijeme. Nyní nás čeká podání žádosti do 2.etapy Výzvy č.7/2019, v které se
chceme zaměřit především na část zahrady před terasou a boční část ŠZ směr ul. Barákova. Doplnění některých prvků plánujeme ještě v atriu MŠ a při vstupu do areálu MŠ.
V 2. etapě je také více myšleno i na osázení zahrady stromy, keři, trvalkami a bylinkami.

Mgr. Iveta Klusáková
ředitelka MŠ