Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Pastelka   MŠ Santiniho – Výlet vláčkem

MŠ Santiniho – Výlet vláčkem

V úterý 11.6.2019 jsme mohli opět po roce prožít krásný výlet vláčkem do Havlíčkova Brodu s tatínkem Kájíka. Pan Kyncl nás přivítal na vlakovém nádraží ve Žďáře nad Sázavou, kde jsme si zakoupili jízdenky a s radostí nastoupili do vlaku. Cestou do Havlíčkova Brodu jsme se nasvačili a pozorovali jsme ubíhající krajinu. V Havlíčkově Brodě převzal řízení vlaku pan Kyncl a zajel s vláčkem do depa. Ještě před tím si to však namířil přímo do tunelu, kde děti mohly zjistit, jak vypadá černočerná tma. Děti se mohly podívat do kabiny strojvůdce. Po vystoupení z vlaku jsme prošli depem a došli jsme až k točně, na kterou se děti moc těšily. Děkujeme panu Kynclovi za velmi zajímavé, poučné i veselé vyprávění o vláčcích a těšíme se snad zase za rok na další výlet vláčkem.