Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Pastelka   MŠ Santiniho – Vodnická zahradní slavnost

MŠ Santiniho – Vodnická zahradní slavnost

Od poloviny června začaly v naší MŠ velké přípravy na poslední odpolední akci s rodiči v tomto školním roce – VODNICKOU ZAHRADNÍ SLAVNOST. Děti vyráběly hrníčky, žabičky a vodníky, abychom si mohli pěkně vyzdobit naši školní zahradu. Zpívali jsme si písničky od vody a také jsme si hráli vodnické pohybové hry s říkankami. Nejen děti, ale i rodiče přemýšleli o kostýmech od vody.

Odpoledne 21.6.2018 jsme se sešli na školní zahradě. Letos jsme na slavnost pozvali také  rodiče s dětmi, které k nám nastoupí do školky v září. Paní zástupkyně ředitelky Miroslava Buďová všechny přivítala a představila odpolední program. Slavnost začala hudebním vystoupením skupiny DO-RE-MI z Českých Budějovic. Děti byly zapojeny do tance, hudebních hádanek, plnění úkolů, hraní na rytmické nástroje, ….. a zatančili si i rodiče.

Dále následovaly pohybové říkanky, hry rodičů s dětmi

a slavnostní pasování předškoláků, kteří dostali šerpy a malé dárečky.

Vzhledem k tomu, že to byla poslední akce v tomto školním roce a pro některé rodiče zároveň vůbec poslední akce v mateřské škole, nechyběla ani slova díků a přání. Za MŠ poděkovala rodičům za skvělou spolupráci paní Miroslava Buďová a za rodiče připravili krásné a milé poděkování dva vodníci – KEBULÁK A ČESULÁK. Nejprve nás uvedli do krásného pohádkového vyprávění. Vypadalo to na pohádku o Rákosníčkovi, ale nebylo to o Rákosníčkovi, ale o naší školce Pastelce :-)) Kebulák s Česulákem chytili rybky, ale také dort s vodníčky pro naše dětičky. Pomocí básničky Kebulák s Česulákem zhodnotili celý školní rok a je vidět, že rodiče dobře vědí, co se v naší školce děje a to nás velmi těší 🙂

Alespoň malá část z jejich krásné básně:

Ve školce na zahradě roste, ptáme se jí, kdo jste?
Máta, šalvěj, meduňka, to je naše bylinka.
U nás se jí dobře daří, děti s láskou hospodaří.

Při letošní slavnosti jsme se všichni loučili i s naší paní učitelkou Danuškou, která odchází do dětské skupiny HVĚZDIČKA a zároveň jsme přivítali i novou paní učitelku Olinku Mlíkovou, která bude u nás od září s našimi BERUŠKAMI. Bylo to odpoledne plné emocí. Prožívali jsme radost i trochu smutek a ukápla i nějaká slzička z kdejakého vodníčka.

Na závěr odpolední slavnosti nechybělo ani příjemné vodní osvěžení,
vždyť vodu mají vodníci moc rádi:-)

Po dobu celé zahradní slavnosti byl také představen pitný režim ve spolupráci s vedoucí školní jídelny Katkou Ondráčkovou. Děti i rodiče mohli ochutnat sirup s extraktem Mařinky vonné, hruškový a mangový džus, vodu s citronem a mátou a ovocný čaj. Děkujeme také všem maminkám a babičkám za přípravu slaných i sladkých dobrot a také za chutné vyzrálé ovoce, které jste přinesli na společný zahradní piknik.

Všem moc děkujeme za spolupráci a ještě jednou za milé dárky a květiny.
Moc si toho vážíme!