Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Pastelka   MŠ Santiniho – Pohádkové bloudění

MŠ Santiniho – Pohádkové bloudění

Dnes jsme s dětmi ze třídy MOTÝLCI navštívili městskou knihovnu. V úvodu děti rozluštily pohádkové hádanky. Pomocí obrázků hledaly pohádkové postavy, které patří do stejné pohádky. Zavzpomínali jsme na jednu z nejhezčích a snad i nejznámějších pohádek pro všechny generace – POPELKU. Děti společně daly dohromady děj této pohádky a zahrály si na “Popelku”. Místo třídění luštěnin však třídily plastová víčka podle barev. Na závěr pohádkového bloudění shlédly pohádku O makové panence.

Nahlédli jsme také do dětského oddělení knih, kde si děti prohlédly knížky a také jsme si vypůjčili do školky velmi poutavou a zároveň poučnou knihu s názvem
POHÁDKY MATKY PŘÍRODY.
Už jsme si při odpočinku přečetli příběh Proč medvědi v zimě spí? a moc se nám líbil 🙂