Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Pastelka   MŠ Santiniho – Grónská zem v Pastelce

MŠ Santiniho – Grónská zem v Pastelce

Třída MOTÝLKŮ se zase od 14.1.2019 proměnila v Grónskou zemi. Hledali jsme ji v atlasech, mapách i na glóbusu a přemýšleli jsme, jakým dopravním prostředkem bychom se do Grónska dopravili a co bychom si sbalili na takovou dalekou cestu. K nahlédnutí do Grónska jsme využili také interaktivní televizi. Naší znělkou po celý týden byla píseň Gronská zem od Jaromíra Nohavici, kterou si děti hned oblíbily. Vyprávěli jsme si také, které živočichy můžeme v Grónsku vidět. Většina dětí pak přinesla z domova své oblíbené plyšáky – lední medvědy, soby, psy, tučňáky a společně jsme vytvořili výstavku. Děti stavěly iglú z různých kostek, vyzkoušely si různé výtvarné techniky, hrály společenskou hru TUČŇÁCI a vyzkoušely si také ulovit ryby jako eskymáci. A když nám v pátek na pár hodin vypnuli elektriku, vyprávěli jsme si o polární noci a s využitím baterek či čelovek si děti vyzkoušely, jak se leze do iglú.

Počasí v totmo týdnu doplňovalo zcela naše téma a tak jsme se vždy pečlivě oblékli jako eskymáci a plně využili tuto zimní krásu. Vyrazili jsme na cestu po stopách medvěda. Jsme rádi, že jsme mohli na vlastní oči pozorovat sníh a vnímat sílu mrazu a nemuseli jsme kvůli tomu letět až do Grónska. Děkujeme paní ZIMO 🙂