Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Vláček   MŠ Haškova – Pozvání na pohádky do základní školy

MŠ Haškova – Pozvání na pohádky do základní školy

V rámci dlouhodobé spolupráce naší mateřské školy s 5. ZŠ  a celostátní akce Celé Česko čte dětem přijaly předškolní děti z mateřské školy pozvání do ZŠ.

V průběhu dvou dnů 4. a 5. června 2018 se v ZŠ postupně vystřídaly děti ze Zajíčka a Medvěda.První den nás přivítala   p. uč Sýsová a  3.C  s divadelní pohádkou ,,Jak pejsek s kočičkou dělali dort“ , potom děti navštívily p. uč.Veleckou a 2.C  s pásmem- ,,Na mravenčí pasece“,zde si děti vyzkoušely práci  na interaktivní tabuli, následovalo společné hraní se třídou 2.A  a p. uč Růžičkovou na téma zvířátka ze ZOO, perličkou bylo  ,,Relaxační cvičení, zpívání anglicky“ – s p. uč. Štikarovou a 2.B,kdy se děti společně protáhly.

Druhý den navštívily školu děti z Veverky a ze Žirafy. Po milém přivítání paní učitelkou Mgr. I. Šlapákovou jsme byli zváni na pohádku „Z deníku kocoura Modroočka“, kterou nádherně zahrála děvčata ze 4. C dle choreografie p.uč. J.Heroldové. Další pozvání jsme přijali do třídy 1. C paní uč. Mgr. V. Poulové, kde měly děti uhádnout, o jakou pohádku se jedná. Po pohádce „Boudo, budko“ děti pracovaly společně se školáky ve skupinách, kde řešily různé úkoly. Nakonec jsme si společně zazpívali. Jako poslední nás čekala pohádka „O koblížkovi“, kterou zahrály děti z 5. A pod vedením paní uč. Mrg. J. Maršounové. Děti z mateřské školy prožily krásné dopoledne, tři milá setkání byla velkým obohacením pro svět předškoláka. Uchvátily nás i nádherné výtvarné práce dětí na chodbách školy. Mnohokrát děkujeme paním učitelkám za milá setkání, obrovskou profesionalitu a za přípravu různorodých aktivit, které děti v průběhu dopoledne plnily společně se školáky. Nakonec jsme si vzájemně popřáli krásné prožití tolik zasloužených prázdnin.