Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Vysočánek

MŠ Vysočánek

….a takto byly děti odvážné


Duo Eden

Ve středu 18.10.2017 k nám do MŠ zavítala společnost Duo Eden se svojí zvířecí „šou“. Měli jsme možnost Přečíst celé →


Divadelní představení

V úterý 3. října 2017 navštívíme s dětmi divadelní představení Hudebního divadla dětem v Městském divadle ve Žďáře nad Sázavou.Děti se mohou těšit na představení s názvem: Povídejme si, děti. Jedná se o tři muzikály na motivy pohádek Karla Čapka (Jak si pejsek roztrhl kaťata, O pyšné noční košilce a Jak vařili dort) v netradičním podání s veselými písničkami.

Rodiče prosíme o včasný příchod do MŠ, tak abychom bez zbytečného spěchu stihli začátek představení.

Vzhledem ke kulturnímu charakteru akce prosíme rodiče, aby své děti v tento den vybavili společenským oblečením vhodným do divadla.

 

 

 


Omezení provozu 29. 9. a 26. – 27. 10.

Upozorňujeme rodiče našich dětí na omezení provozu mateřské školy Vysočánek.

V pátek 29. září 2017 (den po státním svátku sv. Václava) a v době školních podzimních prázdnin čtvrtek 26. a pátek 27. října 2017 nebude naše mateřská škola v provozu.

Zvažte prosím možnost nechat si děti doma. V případě potřeby docházky dítěte do MŠ v tyto dny, pro vás bude zajištěno místo v náhradní mateřské škole ve Žďáře n. S., kterou byla ustanovena 6. MŠ Srdíčko (Vančurova 14, Žďár nad Sázavou 4). Svůj případný zájem o docházku dětí do MŠ hlaste třídním učitelkám. V opačném případě jsou všechny děti z docházky v tyto dny automaticky odhlášeny.

Děkujeme za pochopení


Noví obyvatelé Vysočánku

V září se do MŠ Vysočánek nevrátili jenom děti, p. učitelky a provozní zaměstnanci. Ve vstupním vestibulu školy našli svůj nový domov strašilky a dva šneci afričtí, zvaní též oblovky.

   

Malý ZOO koutek vznikl ze starého vyřazeného domečku. Noví obyvatelé v něm našli své útočiště a věříme, že se jim v něm bude dařit. Malí zoologové z obou třít tak mají možnost pozorovat život plazů a hmyzu zblízka. Zároveň se děti učí péči o tyto malé tvory. K jejich každodenním povinnostem přibylo krmení, rošení terárií i udržování jejich čistoty.


Letní rekonstrukce ve Vysočánku

Od prvních zářijových dní využívají děti v mateřské škole Vysočánek zrekonstruovaných sociálních zařízeních. Koupelny září nejen novotou, ale hlavně jsou lépe uzpůsobeny dětským potřebám. Prázdninové opravy se rovněž týkaly pracoven učitelů a provozních zaměstnanců školy. Na první pohled je zřejmá výměna velkých dveří při vstupu do školky, kterými do chodby proudí více slunečního svitu. Více o rekonstrukcích na budovách žďárských mateřských škol si můžete přečíst v článku Žďárského deníku. Věříme, že se dětem nejen v nových koupelnách bude dařit rozvíjet se, učit a růst.


Logopedické vady a vývoj řeči u dětí

Vážení rodiče,

dne 14.9.2017 se uskuteční tematické setkání s Mgr. Lenkou Bínovou na téma „Logopedické vady a vývoj řeči u dětí“. Setkání proběhne od 15 hodin na MŠ Srdíčko, Vančurova 14.

Zveme rodiče ze všech MŠ i všechny další zájemce, které toto téma zajímá.

Pozvánka

Mgr. Iveta Klusáková
ředitelka MŠ Žďár na Sázavou


a ještě …


Barokní slavnost

Ve středu 28.6. se naše školková zahrádka proměnila v zámeckou zahradu a zahradní domeček v zámek. Oslavili jsme 40.výročí založení školky Přečíst celé →


Na návštěvě v arboretu

Výprava předškolních dětí do arboreta při ZŠ Palachova.