Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Srdíčko

MŠ Srdíčko

MŠ Vančurova – návštěva muzea

V úterý 23.5. navštívily děti z KOŤÁTKA  Moučkův dům, kde na nás čekala paní průvodkyně se zajímavým vyprávěním a ukázkou expozice z historie našeho města. Tak jsme si mohli prohlédnout prvorepublikový obchod, ve kterém se prodávalo mimo jiné i zubní mýdlo, ke kterému mohly děti přivonět, také jsme si prohlédli měšťanský pokoj a vyzkoušeli si oblečení pro městskou paní, kardinála či vojáka. Naši předškoláci také vyzkoušeli jak se dříve dětem sedělo v dřevěných lavicích. Děti se seznámily i s některými tradičními řemesly a pokusily se pomocí mlýnského kamene umlít mouku. Nejen to děti zaujalo, ale i spoustu dalšího a to co jsme nestihli jistě zvládneme při některé příští návštěvě.

 

 

 

 


MŠ Vančurova – třídění odpadu

Děti z KOŤÁTKA hledaly v blízkosti naší mateřské školky kontejner, do kterého můžeme vhodit vybité baterie z LEGO vláčku – a podařilo se 🙂

Rovněž jsme si připomněli a zopakovali jak třídíme ostatní odpad.


MŠ Vančurova – knihovna

Děti z JEŽEČKA navštívily ve středu 23.5. knihovnu , kde na ně čekalo poutavé povídání paní knihovnice a samozřejmě prohlídka dětského oddělení, v kterém našly spoustu zajímavých knížek, encyklopedií a také i různých hraček, které zaujaly hlavně mladší děti.


MŠ Vančurova – vystoupení malých zpěváčků

Děti z pěveckého kroužku vedeného Mgr. Jitkou Novákovou potěšily v úterý 22.5. svým vystoupením babičky a dědečky z Domu klidného stáří ve Žďáru nad Sázavou.

 

 


MŠ Vančurova – divadelní představení

V pátek 18.5. byly starší děti na divadelním představení “ O Balynce, dobrém štěněti a třídě nízkých kamarádů“, kteří řešili záhadu zapomenuté zahrady, ve které čaruje kocour Robert, ale jeho kouzla se mu nedaří, protože se v zahradě objevuje stále nepořádek. Tuto záhadu se nakonec podaří štěněti vyřešit a za pomoci kamarádů a našich dětí, kteří uměli správně roztřídit odpad, mohl kocour Robert opět kouzlit.


MŠ Vančurova – fotografování

Vážení rodiče,

ve čtvrtek 10.5. se budou jednotlivé třídy fotit na společné fotografie.

Focení proběhne na školní zahradě od 8.00 hod, proto doveďte děti do této doby.

  Děkujeme

                                                                                 


MŠ Vančurova – čarodějnice

I v naší školce jsme nezapomněli na oblíbené téma našich dětí, kterým je pálení čarodějnic. Na ně se děti připravovaly nejen zkoušením kostýmů a vařením lektvarů, ale také vyráběním papírových čarodějnic, které si nesly domů. Také se podělily o čarodějnický poklad s p. kuchařkami, které při té příležitosti začarovaly tak, že se jim na plotně nikdy nic nespálí 🙂


MŠ Vančurova – dopravní hřiště

Starší děti ze třídy „Medvídek“ a „Koťátko“ procvičovaly své znalosti a dovednosti na dopravním hřišti.


MŠ Vančurova – „Hudební potěšení“

V pátek 26.4. nás navštívil Mgr. B.Vojkůvka, který naše děti rozezpíval a roztančil během svého vystoupení s názvem „Hudební potěšení“.


MŠ Vančurova – městské divadlo

Ke konci dubna navštívily starší děti z naší MŠ městské divadlo, kde prožily dva zajímavé zážitky. Tím prvním bylo vystoupení žďárských folklorních souborů doprovázené veselou Horáckou muzikou ,které nás potěšilo ve čtvrtek 19.4. a druhým zážitkem v následujícím týdnu 25.4. bylo divadelní představení hodonínského divadla s názvem „Kouzelný bubínek“, které přimělo děti k přemýšlení nad životem stromů.  Na obě představení se děti náležitě připravily a to nejen tím, že se seznámily se správným chováním v kulturním zařízení, ale také se na to patřičně oblékly, na což se těšily především děvčátka, která mohla ukázat své modely 🙂