Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Srdíčko

MŠ Srdíčko

MŠ Vančurova -,,Víla Srdíčková“

 

Ve středu 14.3. nás navštívila „Víla Srdíčková“, která nám představila svou novou pohádku s názvem „Tulipánek“, kterou již tradičně zahájila vílí písničkou. A písničkami doprovázela i celé představení, ve kterém vystupoval nejen chlapeček Tulipánek s babičkou a dědečkem, ale i zvířátka, která vždy dobře poradila. Na závěr představení dostaly všechny děti na ruku obtisk obrázku víly, který jim má pomoci splnit jejich přání.

 


MŠ Vančurova – velikonoční kraslice

 

Milí rodiče a děti,

velikonoční svátky se kvapem blíží a my bychom byli moc rádi, kdybyste  si s dětmi našli chvilku času na jarní tvoření a  pomohli nám tak opět s výzdobou naší školky.

Vlastnoručně vyrobené velikonoční kraslice noste prosím nejpozději do 23.3. p. učitelkám na třídu.

Těšíme se na Vaše výrobky a předem za ně moc děkujeme.


MŠ Vančurova – MDŽ

 

Děti z KOŤÁTKA si připomněly dnešní svátek, který slaví všechny maminky, babičky, tety, zkrátka všechny ženy na celém světě, kterým posíláme pomyslnou kytičku s přáním všeho nejlepšího. Radost z vyrobené kytičky měly nejen maminky, ale nezapomněly jsme i na naše obětavé a usměvavé paní kuchařky a paní uklizečky, kterým děti rády popřály.


MŠ Vančurova – krmení kačenek

Děti z myšek si udělaly malý výlet za kačenkami k řece Sázavě, aby jim po dlouhé zimě zpestřily jejich jídelníček o suché pečivo, které jim maminky připravily. A zážitek to byl veliký, neboť kromě hojného počtu kačenek je přivítal i krásný pár labutí.


MŠ Vančurova – OLYMPIÁDA

V čase kdy celý svět žil XXIII. zimními olympijskými hrami, se i děti z naší školky zapojily do olympijského nadšení a příprav „MALÉ OLYMPIÁDY“. Pilně trénovaly např. hokej, curling, lyžování, ale také malovaly státní vlajky, které vyhledávaly v encyklopediích a atlasech světa, kde poměřovaly vzdálenost mezi Českou republikou a Jižní Koreou. Sledovaly úspěchy našich sportovců, o kterých si rády vyprávěly a malovaly  obrázky a také medaile.

Na úterý 20.února se všechny děti i paní učitelky oblékly do barev olympijské vlajky tak, že děti ze ZAJÍČKA symbolicky představovaly Evropu, děti z VEVERKY zastupovaly Afriku, děti z KOŤÁTKA byly zástupci Ameriky, děti z MEDVÍDKA představovaly Asii a děti z JEŽEČKA byly zástupci Austrálie. Zapomenout nemůžeme ani na naše nejmenší  MYŠKY, které byly v bílé barvě olympijské vlajky. Po slavnostním nastoupení za doprovodu maskota her bílého tygříka Suhoranga, kterého zodpovědně představovala naše Eliška Turinská, přivítala všechny sportovce paní zástupkyně Mgr. Eva Janebová, která také rozsvítila olympijský oheň a za doprovodu sloganu  ,, AŤ JE TEPLO NEBO ZIMA, SPORTOVÁNÍ JE VŽDY PRIMA“, zahájila naši olympiádu, při které děti soutěžily v jednotlivých třídách, kde byly připraveny sport. disciplíny – curling, lyžování, skoky na lyžích, biatlon, hokej a krasobruslení. Na závěr našeho snažení byl každý sportovec odměněn diplomem a medailí. A nám dospělým byla odměnou radost dětí z nezapomenutelného zážitku. A kdo ví, jestli se nenajde mezi těmi našimi sportovními nadšenci takový talent, který nás bude za několik let zastupovat na olympijských hrách. Tak se pro tentokrát loučíme heslem:,,Sportu zdar!“ A přáním  mnoha úspěchů všem našim sportovcům.

 


MŠ Vančurova – masopust

 

O tom, co je masopust a jak jej lidé dříve drželi jsme si s dětmi povídali během karnevalových příprav, při kterých děti zdobily třídy, vyráběly klauny, vytvářely koláče a koblížky. Seznamovaly se s masopustními říkadly a veselými písničkami a převlékaly se do rozličných kostýmů, v kterých vyjadřovaly danou postavu. Vše jsme završili karnevalovým veselím, které vypuklo v úterý 13.2. různými soutěžemi, přehlídkami a tanečky, při kterých se děti dostatečně pobavily. Odměnou na závěr veselého dopoledne byly výborné koblížky od našich obětavých paních kuchařek.

 

 

 

 

 

 

 

 


MŠ Vančurova – divadlo

Před týdnem přijal naše pozvání herec J.Hrubec, který přijel se svým loutkovým divadlem, aby dětem zahrál pohádku „Aladinova kouzelná lampa“. Pohádka s orientální atmosférou se dětem velice líbila a tak se někteří zapojily do jejího výtvarného ztvárnění.


MŠ Vančurova – návštěva školáků

Na konci ledna nás čekala milá návštěva p.učitelek a dětí z prvních tříd 4.ZŠ, kteří se nám přišly pochlubit se svým prvním vysvědčením a také přišly zavzpomínat na dobu, kdy ještě chodily do školky a hrály si s oblíbenými hračkami.


MŠ Vančurova – hry rodičů s dětmi

 

V průběhu měsíce ledna a února umožňujeme rodičům  naší školky návštěvu tříd svých dětí, kde si s nimi pohrají, podívají se co se změnilo a pohovoří se svými p. učitelkami o tom, v čem se děti zlepšily, případně v čem je potřeba dětem pomoci.

V úterý 30.1. odpoledne proběhly ve třídě ZAJÍČEK opět hry rodičů s dětmi . Tato akce je u dětí  i rodičů velmi oblíbená. O tom svědčí 100% účast nejen rodičů, ale i prarodičů, kteří se zabrali do hry se svými ratolestmi natolik, že zapomněli i na uběhnutý čas.

Paní učitelky ze ZAJÍČKA děkují za návštěvu a těší se na příštÍ setkání.


MŠ Vančurova – téma „Když kamarád stůně“

Děti z “ Koťátka“ se seznamují s lidským tělem a učí se jak mají chránit své zdraví a předcházet nemocem a úrazům. V rámci vzdělávacího programu jsme zařadili předchozí návštěvu zdravotnické školy.