Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Srdíčko

MŠ Srdíčko

MŠ Vančurova – „Cesta za pokladem“

„Cestu za pokladem“ podnikly malé „Myšky“  20.června a doprovázeli je malí skřítkové, kteří dětem nejen označili cestu barevnými fáborky, ale také jim zanechali dopisy s pokyny pro plnění různých úkolů, na jejichž správné splnění dohlíželi např. skřítkové Zpíválek, Kvítečka, Lesníček,Vodníček, Šišák Střela a jiní. Na konci cesty obdržely děti psaníčko, ve kterém stálo, že poklad je ukrytý na školní zahradě! Najít velkou dřevěnou truhlu nebylo pro děti nic obtížného. Jaké však bylo jejich překvapení, když zjistily, že se celá truhla hemží plyšovými myškami a z pokladu zbylo jen pár obalů od čokolád, bonbónů či nanuků. Děti pochopily ,že myšky bude ze všech dobrot bolet bříško a že se o ně budou muset postarat.  A nakonec samy uznaly, že nová plyšová kamarádka je přece jen milejší než bolavé zoubky z bonbónů či čokolád.


MŠ Vančurova – JEŽEČCI na dopr.hřišti

 

 


MŠ Vančurova – „Pilák“

 

Děti ze třídy “ Ježeček“ navštívily ve středu 20. června rekreační areál „Pilák“. Naše první kroky vedly přes hráz Pilské nádrže na protější písčitý břeh, kde jsme zkoumali to, co tam zanechala voda. Po občerstvení jsme náš výšlap zakončili příjemnou relaxací v písku pro plážový volejbal.

 

 

 

 


MŠ Vančurova – SOLÁRNÍ DEN

Ve středu 20. června jsme s dětmi z „Koťátka“ navštívily akci, kterou pořádá Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola ve Žďáru nad Sázavou pod názvem „SOLÁRNÍ DEN“. Zde se děti ve zkratce seznámily s tím, jak a na co je využívána sluneční energie, jak vypadá solární panel a hlavně jak se sluneční záření dá využít k výrobě takových lahůdek jako je cukrová vata a popcorn, kterými naše děti ochotně obdarovávali studenti z této školy 🙂

 

 


MŠ Vančurova – hasiči

V úterý 12.6. Filípkův dědeček pan Tomek ze Sboru dobrovolných hasičů ve Žďáru nad Sázavou 2,  přijel s ostatními dobrovolnými hasiči k naší školce, aby dětem popovídal o jejich činnosti a ukázal jim, co vše se skrývá v hasičském voze. Poutavé povídání a zajímavé ukázky pánů hasičů bylo završeno prohlídkou vozu, zkoušením hasičských přileb a hašením fiktivního ohně. Všem dětem se tato návštěva moc líbila a my děkujeme panu Tomkovi a jeho kolegům za obětavost a ochotu.

 

 

 

 


MŠ Vančurova – show M.Řezníčka

V pátek 15.6. zažily naše děti na školní zahradě zábavný program plný tance, kouzel a legrace.

 

 


MŠ Vančurova – výlet Veverek

Děti z Veverky se vydaly vlakem do Nového Města na Moravě, kde navštívily Horácké muzeum s pohádkovým podzemím a pohyblivým mlýnkem.

 

 

 


MŠ Vančurova – výlet Medvídci

Ve čtvrtek 7.6. se děti ze třídy Medvídek vydaly na školní poznávací námořnický výlet. Městskou hromadnou dopravou dojely k rybníku Pilská nádrž a přes hráz šly směrem do kempu. Cestou rozlišovaly různé druhy květin, stromů a keřů. Plnily různé námořnické úkoly, pozorovaly život ve vodě a kolem vody. Ke konci výletu si ještě zazpívaly námořnickou píseň, pochutnaly si na dobrotách a spokojeně se vrátily do školky.

 

 

 

 


MŠ Vančurova – výlet Ježečků a Koťátek

Děti z Ježečka a Koťátka jely na výlet do pohádkové aleje Lužánky v Bystřici nad Pernštejnem, kde na ně v úvodu cesty čekaly malované postavy z pohádky Večernice, které děti navedly na rytířskou cestu plnou rozmanitých překážek a průlezek, v kterých si děti vyzkoušely svou obratnost a zdatnost. Na konci na ně čekal obrovský zubr, jedna z Olšiakových soch. Po prohlídce a pojmenování všech pohádkových postav děti došly k EDENU, kde viděly koníky a nakrmily kozičky a prasátko. V závěru výletu pomlsaly dobrůtky od maminek a ještě si pohrály v zahradě s atrakcemi.

 

 


MŠ Vančurova – fotbal nás baví