Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Srdíčko

MŠ Srdíčko

MŠ Vančurova – Mikuláš

Jak se děti z naší školky připravovaly na Mikuláše a jak tento den prožily?

 

 

 

 


MŠ Vančurova – divadlo

V pondělí 4.12. do naší mateřské školky zavítal divadelní spolek Šeherezáda s pohádkou „Jak čertík Lucíšek neposlechl babičku“.

 


MŠ Vančurova – Hurá, sníh!

 

Děti z „Koťátka“ využily sněhovou nadílku nejen ke koulovačce a hře na sněhu, ale také ke stavbě jejich prvního letošního sněhuláka. A i když nebyl tak veliký jako ten loňský, tak se jim moc povedl.


MŠ Vančurova – bazén

Základům plavání, které je pro každé dítě velice důležité se v předplavecké  výuce učí i naši předškoláci z „Koťátka“, „Medvídka“ a „Zajíčka“, pod vedením zkušené instruktorky v bazénu relaxačního centra. 


MŠ Vančurova – „Svatomartinská cesta“

 

I přes nepřízeň počasí, se ve středu 8.11. na naší školní zahradě sešlo mnoho rodičů s dětmi, aby přivítali sv. Martina, se kterým se s nadšením fotili a kterého doprovázeli s lampiónky a světýlky kolem školky. Děti pak za jeho přívětivého dohledu splnily šest úkolů, které na ně čekaly na jednotlivých stanovištích. Po té, co se dětem podařilo zaplnit podkovičku šesti puntíky, si mohly jít k p. kuchařkám pro martinské koláčky a teplý čaj. 

Pro nás pak bylo odměnou vidět spokojené tváře našich dětí i rodičů, které dávají svojí účastí najevo, že nás v naší práci podporují a za to jim moc děkujeme.


MŠ Vančurova – ZAHRADA

Naše školní zahrada prošla první částí rekonstrukce a byla obohacena o prvky, které budou u dětí rozvíjet nejen fyzickou zdatnost a obratnost, ale i fantazii a také inteligenční i manuální schopnosti. Jak některé prvky vznikaly a jak je děti využívají si můžete prohlédnout na přiložené fotodokumentaci.


MŠ Vančurova – přednáška

Vážení rodiče,

zveme Vás na zajímavé setkání s Mgr. Květou Hrbkovou na téma HRANICE A RITUÁLY DĚTÍ. Setkání se uskuteční 15:11 v 15.00 hodin ve školce Sluníčko, Veselská 26/39.


MŠ Vančurova-„Svatomartinská cesta“

„SVATOMARTINSKÁ CESTA“

Srdečně zveme všechny rodiče s dětmi na zábavné odpoledne na naší školní zahradě, které se koná ve středu 8.11. v 16.00 hodin. S sebou si na cestu vezměte lucerničku, lampion či jiné světýlko a samozřejmě nezapomeňte i na dobrou náladu.

Těší se na Vás kolektiv mateřské školky „Srdíčko“.


MŠ Vančurova-pohádková hra

V pondělí 30.10. jsme ve školce shlédli pohádkovou hru „Příběh kočky Micky“, která společně se svými kamarády krtečkem, ježečkem a pomocí písniček seznamovala děti s ročním obdobím a s prvky ekologie.


MŠ Vančurova – FOTOGRAFOVÁNÍ

V PONDĚLÍ 6.11. OD 8.00 HODIN PROBĚHNE FOTOGRAFOVÁNÍ DĚTÍ FIRMOU PHOTODIENST NA ALBA S VÁNOČNÍ TÉMATIKOU.