Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Sluníčko

MŠ Sluníčko

MŠ SLUNÍČKO – poznáváme lidské tělo

Krtečci poznávají lidské tělo a smysly

 

Dva týdny se děti seznamovaly s lidským tělem pomocí obrázkových knih, povídáním a sestavováním postavy. Krásné obrázky jsou důkazem toho, že téma děti velice zajímalo.

Naučily se písničky, básničku a druhý týden si procvičovaly svoje smysly vlastním prožitkem a pomocí her. Na ukončení tématu jsme si pozvali do třídy maminku dvojčátek paní MUDr. Laštovičkovou, která dětem velice pěkným přístupem a s pomocí plyšáků přiblížila různá ošetření zranění a nemocí. Domů děti odcházely s malým dárečkem v podobě  obrázkové náplasti.

Přečíst celé →


MŠ SLUNÍČKO – akce s rodiči

,,ZAJÍČKOVY  VELIKONOCE“

Srdečně zveme všechny děti a jejich rodiče na naši společnou, zahradní akci, která se uskuteční dne 27.3.  a to průběžně od 14.15 – 16.00 hod.  Děti se mohou těšit na zajímavé soutěže, proto je vhodné spíše pohodlné, sportovní oblečení a obuv. Po splnění všech úkolů si ,,velikonoční zajíček“ pro děti připravil milá překvapení.

Těšíme se na vás.

 


MŠ SLUNÍČKO – česko čte dětem

Vyvrcholením akce ,, Babička a dědeček do školky “ bylo rozloučení se čtecími seniory.

Přečíst celé →


MŠ SLUNÍČKO – cvičení smyslů

Proč má člověk smyslů pět?

Na tuto otázku umí odpovědět děti ze Stonožky.

Celý týden procvičovaly sluch, čich, hmat a chuť. Ani na zrak  nezapomněly. Na návštěvu k nám přišla maminka, která pracuje s dětmi, které to se svým zrakem nemají jednoduché. Ukazovala dětem, jak „vidí“ děti, které nevidí vůbec, nebo mají nějakou oční vadu, hrály s ní různé hry a učily se o svůj zrak pečovat.

Přečíst celé →


MŠ SLUNÍČKO-předškoláci u policie

 

 

Návštěva předškoláků na služebně Městské policie

 

V pondělí 12.3. navštívili předškoláci ze „Sluníčka“ služebnu Městské policie. Prohlédli si prostory, kde strážníci pracují, viděli i různé pomůcky, které  jsou používány např. při odchytu zvířat, při zachraňování lidí a vyzkoušeli si, jak se sedí v policejním autě. Velmi děkujeme strážníkům – preventistům –  p. Pálkové a p. Hedvičákovi za poučné vyprávění.

Přečíst celé →


MŠ SLUNÍČKO- autopohádky v Berušce

Beruškám četl tatínek

 

„Beruška“ ví, jak se přechází

Děti z „Berušky“ si upevňovaly své znalosti o bezpečnosti na ulici, formou hry řešily různé situace, se kterými se běžně setkávají při přecházení vozovky nebo při jízdě autem. Největším zážitkem však byla návštěva tatínka – policisty, pana Prokopa, který dětem přečetl autopohádku, hovořil s nimi o práci policisty – dopraváka a nakonec si s nimi zazpíval při kytaře. Moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci s rodiči i prarodiči.

Přečíst celé →


MŠ SLUNÍČKO – Berušky hra na Indiány baví

Ze severu od Eskymáků děti z Berušky cestovaly na jih do Ameriky k Indiánům, aby se dozvěděly zase něco o jejich životě a porovnaly rozdíly mezi lidmi z rozdílných koutů světa. Už vědí, že Indiáni bydlí v „týpí“, jezdí na kánoi, na koni v prérii, nosí ponča, čelenky a mokasíny, umí stopovat a lovit bizony. Kluky velmi bavilo prohlížet si jejich zbraně, vyrobit si tomahawk, holky si zase rády navlékly indiánský náhrdelník a zhotovily čelenku s pírky. Bubnování na indiánské tamtamy se rozléhalo celou školkou.

Nejvíce se však všichni vyřádili na indiánském karnevalu se samotným Velkým náčelníkem.

Přečíst celé →


MŠ SLUNÍČKO – Broučci na návštěvách

Ještě pár vzpomínek na týden před karnevalem: Nejen Stonožky si celý týden hrály na indiány. V každé třídě byl kmen, který žil svým indiánským životem. Některý více v tichosti, jiný o sobě dával vědět veselým křepčením v rytmu bubnů. A právě dunění tamtamů  uslyšela naše paní školnice a vylákala nás, malé zvědavce, na výzkumnou výpravu. Nelitujeme a moc jí za to děkujeme!

Přečíst celé →


MŠ SLUNÍČKO – Indiánský karneval

Minulý pátek 16.2. k nám do školky zavítal zábavný „indián“ a DG „Velká huba“ se svým tee pee, spícím buvolem v něm a dalším vybavením, díky kterému všechny děti mohly zažít radostné chvíle při společném indiánském karnevalu.

Samozřejmě i ony se na to jak se patří připravily. Všem až přecházel zrak nad krásnými kostýmy, čelenkami, péry… I sám pan bavič na ně musel zamrkat svým fotoaparátem. A jak se mu to povedlo, posuďte sami 🙂

Přečíst celé →


MŠ SLUNÍČKO – Informuje o zveřejnění fotografií

Presentace některých fotografií z projektu „Úsměvy všude“, který probíhal i na naší Mateřské škole, bude zveřejněna v Domě kultury na sobotním plese.

Dále budou všechny k nahlédnutí ve vestibulu naší MŠ během dní otevřených dveří v čase zápisů.