Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Sluníčko

MŠ Sluníčko

MŠ SLUNÍČKO – vánoční akce s rodiči

Ve středu 20.12. vás všechny srdečně zveme na naši školní akci s názvem ,,VÁNOCE, VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ…“ 

Začínáme tvořením na svých třídách individuálně dle rozpisu v jednotlivých šatnách a od 16.15 hod.je sraz všech rodičů a dětí u terasy na šk. zahradě, kde ozdobíme rozsvícený stromeček a zazpíváme vánoční koledy za hudebního doprovodu rodičů Marečka Černého a paní učitelky Lenky Novotné.

Děti si s sebou přinesou nějaké zvonečky, rolničky, světýlka, prskavky.

Těšíme se na vás.


MŠ SLUNÍČKO – Mikulášské tvoření a nadílka u Včeliček


MŠ Sluníčko – Mikulášská nadílka

Štědrý Mikuláš se svou družinou u Berušek a Krtečků, Stonožek a Motýlků.

Přečíst celé →


MŠ SLUNÍČKO – ,, A je tu zima a čerti „

ZIMA U BROUČKŮ

Na první sníh se malí Broučci velmi těšili a pěkně si ho na školní zahradě užili.

Společně se Čmeláčky se připravovali na čerty, vykrajovali si z perníkového těsta Mikuláše,čerta nebo anděla. Společně si zařádili jako čerti v pekle a statečně ( někteří s malou dušičkou) zazpívali naučené písničky i čertovské říkanky Mikuláši, andělu i čertům.  Po slibu,( že už nikdy nebudou zlobit), dostali mikulášskou nadílku. Nakonec se společně vyfotili.

Přečíst celé →


MŠ SLUNÍČKO – Podzim u Broučků a Čmeláčků

Podzim dětem rychle utekl,stále se měly čím bavit – mimo jiné pokračovaly ve zpracovávání ovoce ( sušily křížaly, vyráběly jablečno-hruškovou přesnídávku, upekly si jablečný koláč,dýňové muffiny, ovocný kompot). Tolik práce a dobrot a pak to nemá utíkat ? Přečíst celé →


MŠ SLUNÍČKO – Berušky v knihovně

Ve středu 29 .11. se děti z „BERUŠKY“ vypravily do městské knihovny, kde na ně čekalo vyprávění paní knihovnice o nadcházejících zimních svátcích – vánoční a zimní básničky, hry a příběhy. Nakonec si mohly děti prohlédnout prostory knihovny a listovat si v dětských knížkách.

Přečíst celé →


MŠ SLUNÍČKO- Nejen na SLUNÍČKU se děti usmívají!!!

Naší školce byla nabídnuta možnost, účastnit se projektu ,,Úsměvy všude“

Děti fotografuje profesionální fotograf pan Milan Šustr.

Z těch nejvydařenějších úsměvů se v březnu 2018 uskuteční vernisáž a výstava přímo v MŠ

Přečíst celé →


MŠ SLUNÍČKO – Krtečci v knihovně

Děti ze třídy Krteček si povídají tento týden o zvířátkách – co dělají na podzim a jak se chystají na zimu. Do MŠ si nosily obrázky, naučily se písničku. Dnes byly v hudební knihovně na téma „Máme rádi zvířata“. Poslouchaly písničky, trochu si zatancovaly, poznávaly zvířátka podle obrázku a také dostaly hádanky a podle zvuku je správně poznaly. V pátek se půjdou podívat do lesa a donesou zvířátkům kaštany.

Přečíst celé →


MŠ SLUNÍČKO – Leť si dráčku leť, obleť celý svět!

MŠ Sluníčko prožila měsíc říjen ve znamení draků. Děti se svými rodiči vyráběli draky z různých materiálů a vyzdobili jimi interiér celé školky. Děkujeme 🙂 !

Přečíst celé →


MŠ SLUNÍČKO – Stonožky v lese

Jeden říjnový týden si Stonožky ze Sluníčkové školky vyprávěly příběh: “O ukopnuté houbě“. V tomto týdnu se děti seznámily nejen s houbami jedlými, ale i s těmi, které jíst nesmí. Do projektu se zapojili i rodiče a spolu s dětmi vytvořily nádherné dekorace s houbami a ostatními přírodninami. I paní učitelky se vydaly s děti na procházku do lesa, kde kromě hub si všímali i obrovského mraveniště, pokácených klád, vykotlaných pařezů, sbírali šišky, mechy a různé další přírodniny. Ve školce děti malovaly les s houbami, vyráběly hřiby, muchomůrky, ryzce apod. Tento týden se opravdu líbil všem.

Přečíst celé →