Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Sluníčko

MŠ Sluníčko

MŠ Sluníčko – Čmeláčci na policii

Ve středu 23.5. navštívily děti ze třídy Čmeláček městskou policii, kde je p. Pálková seznámila s policejní stanicí, pouty a obuškem, policejním autem. Děti odcházely nadšené.

MŠ Sluníčko – Broučci v modelovém království

22.5. si Broučci hned po svačině oblékli oranžové vestičky a vyrazili do Modelového království v Domě kultury. Ze všeho, co viděli a slyšeli byli velice nadšení. Zvládli i tmu při „noční ukázce“.

MŠ SLUNÍČKO-exkurze do pivovaru

V pondělí 21.5. navštívily děti ze třídy ,, Čmeláček“ soukromý pivovar. Tímto bychom chtěly poděkovat rodičům Radimka Blažejovského za vřelé přivítání.

MŠ Sluníčko – První pomoc

Co je první pomoc?

To se pokusili studenti a pedagogové z Vyšší odborné školy zdravotnické vysvětlit a ukázat dětem ze třídy Motýlek a Stonožka během akce na Farských humnech, jenž probíhala v pondělí 22. 5. 2018.

MŠ SLUNÍČKO – planetárium

Berušky a Stonožky poznávaly vesmír

Ve středu 16.5. navštívily děti z „Berušky“ a „Stonožky“ brněnské planetárium na Kraví hoře.

Poutavé vyprávění průvodkyně a tematická pohádka o zvířátkách je vtáhla do prostředí vesmíru, kde se dozvěděly mnoho zajímavostí o planetách, souhvězdích a hvězdách. Velkým zážitkem bylo i otáčivé hlediště a pohybující se kopule ve velkém sále digitária.

MŠ Sluníčko – TETINY

V pátek 11.5. jsme se celá školka namačkali k Broučkům, protože nás navštívily Brněnské písničkové Tetiny Klotylda a Matylda. Tedy, stálo to za to. Spolu s nimi přijela Emilka Holubová a vyprávěla nám o svých zážitcích z cest po všech světadílech. A jak jinak než vesele, názorně a s písničkami. Nejen, že jsme se něco naučili, ale výborně jsme se pobavili. A hlavně! Už víme, že všude na světě je dobře, ale doma je nejlépe! 🙂

MŠ Sluníčko – Jaro u Včeliček

Včeličky na jaře vůbec nezahálejí a pilně se fotí. Nyní Vám předkládají velikou porci svého „medu“- březnového: „Kterak navštívily ZŠ“ a „Kterak besedovaly s policií“.  Také dubnového: „Kterak se učily milovat svou planetu“, „Kterak otvíraly pískoviště“ a „Kterak se převlékly za čaroděje a čarůvky“. Z květnového ochutnejte zatím ždibek: „Kterak šly obhlédnout pouť“.

MŠ SLUNÍČKO-přednáška v Krtečku

Do naší krtečkové třídy jsme si pozvali maminku Vašíka.

Paní Havlíková je hydroložka a přednáší na přírodovědecké fakultě UK v Praze.

S sebou k nám si přinesla veliký mikroskop a povídala si s námi o vodě v přírodě a co v ní všechno žije. Děti pozorovaly v mikroskopu vodní perloočku, trepku a další tvory, což všechny, a ne jen děti, velice zaujalo.

Ještě jednou bychom chtěli paní Havlíkové poděkovat za zajímavou přednášku.

MŠ Sluníčko – Beseda s vedoucí stravování

Dne 3.5. proběhla ve třídě Čmeláček beseda o zdravé výživě a stravovacích možnostech v MŠ s novou vedoucí stravování paní Alenou Podanou. Ti kdo přišli, měli možnost něco ochutnat a také si odnést domů recepty.

MŠ Sluníčko – Výprava s jarními skřítky

Celá naše mateřská škola se v minulém týdnu zapojila do projektu s pracovním názvem O přírodě v přírodě. Všechno začalo dopisem od skřítka, kterému některé děti samy vymyslely různá jména, a který děti pozval ven do přírody plnit různé úkoly s ekotématikou. V některých třídách se do tématu paní učitelky s dětmi ponořily natolik, že v něm budou ještě pokračovat a rozvíjet ho dál.

(Všechny třídy ani zážitky se odfotit nepodařilo. I tak je na co se podívat. Fotografie jdou za sebou v pořadí tříd: Stonožky, Berušky, Motýlci, Čmeláčci, Broučci, Včeličky.)