Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Pohádka

MŠ Pohádka

MŠ Brodská-U hasičů

U hasičů na Jamské ulici se dětem z Kosíků a Vrabčáků moc líbilo, hlavně chlapci si přišli na své! Děti se dozvěděly, k jakým situacím hasiči vyjíždějí, kde zachraňují  životy lidí a zvířat. Zaujala nás obrovská pračka na hasičské kombinézy, sušička a  speciální lůžko pro zraněné, které si vyzkoušela paní učitelka Hanka. V  garážích jsme prozkoumávali výstroj hasičů a veškeré vybavení . I hasičská siréna se ozvala! A teď si o všech zážitcích z této exkurze povídáme a kreslíme je.

Přečíst celé →


MŠ Brodská-S pohádkou o budce

Boudo, budko, kdo v tobě přebývá?

Děti ze třídy Sovičky prožívaly v pohádce pocity přátelství, vstřícnosti, ohleduplnosti, snahu pomoci ostatním v nouzi. Dotkly se i tématu přiznání vlastní chyby, potřeby omluvy a nápravy za způsobené škody.                                                                                                                                                       Povídaly si o tom, jak ptáci a volně žijící zvířátka v zimě strádají a jak jim můžeme pomáhat. Vyzkoušely si roztloukat slunečnicová semínka, aby se přesvědčily, že obsahují tuk, který je pro ptáčky tak výživný. Procházely překážkovou dráhu, určovaly pořadí a zahrály si pohádku ,,Boudo, budko!“ Nakonec si postavily z velkých molitanových kostek domeček, do kterého se vešly všichni a bylo jim tam dobře.

Přečíst celé →


MŠ Brodská – Čištění zoubků

 Při besedě se studentkou zubní medicíny  děti hovořily o tom, jak bojovat proti zubnímu kazu a jak správně o zuby pečovat. Třídily zdravé a příliš sladké potraviny, připomněly si význam vyplachování úst po sladkém jídle. Ví, že bakterie jsou takové malé příšerky, které na zoubek plivají a čůrají – a když si zuby budeme pravidelně čistit, tak si vytvoří ,,pláštěnku“ a bakterie se tam nedostanou. Názorně jsme si vyzkoušeli správnou techniku čištění zoubků a pak si vykreslili omalovánku.

Přečíst celé →


MŠ Brodská- Rej masek

HALÓ, PANE KARNEVALE, RAČTE DÁL!

Každoroční masopustní karneval u nás ve školce proběhl ve středu  14.2. Ze tříd zněla hudba, smích, děti v krásných maskách tancovaly     a užívaly si veselí. V poledne si pochutnaly na bavorských vdolečkách.

Přečíst celé →


MŠ Brodská-Já a moje zdraví

V  týdnu s tématem ,,Já a moje zdraví“ si děti z Vrabčáčků povídaly o všem, co zdraví prospívá a co mu škodí.  Připomněli jsme si 10 prospěšných rad –např. dostatek pohybu, mytí rukou, přiměřené oblékání, jíst zeleninu a ovoce, dbát na hygienu….Studentky ze žďárské VOŠZ pro děti připravily poučnou besedu , zaměřenou na prevenci nemocí a úrazů. Z encyklopedií jsme získávali nové poznatky o našem těle, naučili jsme se pohybovou hru ,,Na bacily „, připravili jsme zdravý salát z mrkve a jablíček. Mrkev a jablíčko ochutnala i naše Lentilka a šneci. Děti si vyzkoušely převádět slepého kamaráda přes překážky, kde byla důležitá důvěra k druhému a vzájemná spolupráce. Masáže ve dvojicích byly důkazem, že bližší kontakt s druhým dětem nedělá problém.

Přečíst celé →


MŠ Brodská- Tučný čtvrtek

„Tučný“ čtvrtek ( 8.2.) u Kosíků.

A jak jej děti prožily? Nejdříve lepily do papírových prasátek produkty z jejich masa, potom ochutnávaly jitrnici, kterou jsme koupili v řeznictví “U Švandů“ a nakonec s pomocí p. učitelek upekly, rozporcovaly a snědly sladká i slaná prasátka z těsta.


MŠ Brodská – Beseda o zdraví

V úterý 6.2.2018 naši MŠ navštívila děvčata z VOŠZ. Předškoláci si zopakovali, jak je důležité naše zdraví, jak předcházet nemocem a úrazům, co jsou bacily, kde a jaké jsou vitamíny. V praktické části si děti zahrály na lékaře, učily se obvazovat, poslouchaly srdíčko  a vyzkoušely si oděvy na operační sál. Jako odměnu si všichni odnesli injekční stříkačku.

Přečíst celé →


MŠ Brodská- Masopustní karneval

Ve středu 14.2. dopoledne  proběhnou ve všech třídách v MŠ masopustní  reje – prosíme rodiče, aby dětem připravili na tento den kostýmy. Děkujeme.


MŠ Brodská- Sněhová královna

Další pohádka, se kterou se děti z Kosíků seznámily, byla Sněhová královna.            Po částech ji shlédly v animované podobě (současně se seznámily se slovenským jazykem), s pomocí p.uč. ji vyrobily v životní velikosti a ozdobily detaily. K ní potom vytvořily další postavy  z pohádky (Kai, Gerda, babička, sob, loupežníci..),                z molitanových kostek postavily i ledový zámek. Zahrály si několik pohybových nebo sluchových her k tématu – Na soba, Na zrcadlo, Na zmrzlíky. Předškoláci pracovali s Logic kartami, kde přiřazovali tvary odrážející se v zrcadle, sledovali dráhu padajících vloček, v ranním úkolu děti skládaly rozbité zrcadlo. Davídek vymyslel  sáně, do kterých s Lucinkou zapřáhli soba. A nakonec zdolání cesty Gerdy do ledového zámku (překážková dráha), byla pro děti hračkou.

Přečíst celé →


MŠ Brodská – Odpoledne s rodiči

UŽ SE TĚŠÍME DO ŠKOLY

Naši předškoláčci se moc těšili, že ukáží svým rodičům, co je ve školce baví a co se již naučili.           Plnili různě složité úkoly – poznávali číslice, skládali kostky podle předlohy, procvičovali barvy, přiřazovali písmena ke slovům, hledali tvary na obrázcích, popisovali děje, určovali krátké a dlouhé slabiky, řešili logico karty, pracovní listy a zdolávali překážkovou dráhu. Rodiče mohli sledovat,       jak děti zvládají a jak se dokáží soustředit a úkol dokončit. Svoji fantazii uplatnili při tvoření záložky do knihy.  Po splnění si za svoji píli zasloužili odměnu.

Přečíst celé →