Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Pohádka

MŠ Pohádka

MŠ Brodská – Na výletě

         SLÁVA, NAZDAR VÝLETU, NEZMOKLI JSME, UŽ JSME TU !

Na výlety  se děti vždy moc těší, s batůžky na zádech  i letos  procházely příjemným prostředím jihlavské ZOO. Přálo nám krásné počasí! Děti  zvířátka pozorovaly, dozvěděly se o nich spoustu zajímavého a ve školičce je kreslily – už povedené obrázky zdobí  třídy a chodby. Kosíci a Vrabčáci byli svědky krmení tuleňů, vyder, medvědů  a sami si zkusili nakrmit lamy – mrkev jim opravdu chutnala!                                                                                                                                                     Za zprostředkování nevšedního zážitku děkujeme mamince Buchtové.

Přečíst celé →


MŠ Brodská – Poznáváme Žďár

Vztah ke svému městu děti získávají během pozorování okolí, při vycházkách i při aktivitách ve třídě. V týdnu  se Žďárem si děti z Vrabčáků  připomněly státní hymnu, vlajku a to, že žijí  v české republice. Poznávaly významné budovy ve městě a určovaly směr dané cesty. Skládaly z rozstříhaných částí vlajky a hist.objekty, seznámily se s logem a znakem města. V rámci konstr. her sestrojovaly vodovodní potrubí, zahrály si na stavitele – vznikaly zajímavé stavby. Hledaly dvojice stejných obrázků ze žď. oblasti, mladší děti bavilo tiskání jarních listů do koruny stromů      a třídění barevných tvarů. V region. muzeu jsme získali spoustu nových poznatků o hmyzu – děti již ví, že hmyz má 6 nožiček, jaké části těla má mravenec a že v mraveništi má každý svoji práci a roli, že největším motýlem v ČR je Martináč hrušňový, že vosa si staví své hnízdo spojením dřeva a slin. Prohlédli jsme si spoutu druhů hmyzu, ale děti nejvíce zaujala živá dvojice nosorožíků.                   Pod mikroskopem jsme se podívali do tváře sršně –,, je jako plyšáček“- ozvalo se!                        Děkujeme p. Kamile Dvořákové za srozumitelný a poutavý výklad,                               stálo to za to přijít !

Přečíst celé →


MŠ Brodská-Sedmikráskový sirup

Při pohledu na rozkvetlou zahradu plnou sedmikrásek děti z Kosíků napadlo, že by si z nich mohli něco dobrého vyrobit. Vyhrál sirup. Druhý den jsme si přinesli kelímky a velkou mísu. Všechny děti se s horlivostí vrhly na sbírání květů sedmikrásek. Miska se začala plnit a  nakonec jich bylo 1500.Květy jsme ve třídě vypláchli, přidali vodu, citron a nechali odstát do druhého dne. Druhý den přecedili přes sítko a plátýnko, přidali cukr a svařili. Po vychladnutí nalili do lahví.
                Všem nám sirup moc chutnal 😛 .


MŠ Brodská- Z lásky maminkám

 V BŘÍŠKU JSI MĚ NOSILA, V KOČÁRKU MĚ VOZILA.                                                                                    PAMATUJEŠ PRVNÍ ZOUBEK? NATLUČENÉ KOLÍNKO?                                                                                  U VŠEHO JSI VŽDYCKY BYLA, MOLE ZLATÁ MAMINKO!                                                                               ZA KAŽDOU CHVILIČKU, NOSÍM TĚ V SRDÍČKU.      

                                                                                                                                                                   Ke svátku matek si děti pro své maminky  připravily programy plné básniček, písniček, tanečků a pohádek.Věříme, že si maminky společné chvíle s dětmi užily       a naopak – pro děti byl potlesk velkou odměnou :-).

SOVIČKY –  zahrály pohádku,,Jak zvířátka probudila jaro“ + básničky a písničky o jaru

SÝKORKY – si připravily pohádku o dom. zvířátkách, tancovaly s Míšou a zahrály muzikál,,O červené Karkulce“

KOSÍCI – tancovali s Míšou a secvičili básničky a písničky o mamince

VRABČÁCI – představili ,,Myší školičku“ s tancem, písničkami a společnou masáží s maminkami

 


MŠ Brodská- Fotografování

17.5. proběhne společné fotografování  tříd na školní zahradě –               od 9.00 hodin.


MŠ Brodská – Na dopravním hřišti

Sovičky a Vrabčáci si v pátek užívali krásného počasí na dopravním hřišti. Na odrážedlech, koloběžkách a kolech se doslova,,vyřádili“. Strážník p. Hedvičák děti nejprve seznámil se všemi pravidly při jízdě a děti tak mohly směle vyrazit na kruhový objezd, světelnou křižovatku                 a přejíždění přes koleje. Všechny se mohou pyšnit velkou pochvalou – zvládaly jízdu i dodržování bezpečného chování v provozu. Je vidět, že rodiče u dětí podporují pohybovou aktivitu i správné návyky. 

Přečíst celé →


MŠ Brodská – Slet čarodějnic

Od rána byla naše školka celá celičká čarodějnická – všichni  čarodějové                  a čarodějnice kreslili, tancovali, hráli si v čarodějnických doupětech a zkoumali své kostýmy jako na módní přehlídce. Krásné klobouky, sukně, šaty a doplňky – prostě modely podle poslední módy. Maminky a babičky i tentokrát zapojily svoji tvořivost při výrobě! Po svačince děti plnily úkoly, aby se mohly zúčastnit velkého sletu se starými čarodějnicemi – prolézaly pavučinami, pomáhaly velké Bertě sestřelit havrana Kazimíra, musely zdolat překážky při cestě za čarodějnicí Bertou, pavoukovi pomáhaly dostat se až k pavučině. Ve výšce si sáhly na netopýra Bonifáce, čarodějovi Peprníčkovi zmizeli z klobouku pavouci a netopýři, děti mu nakreslily nové. Pavouci utekli Dlouhé Hnátě – děti je lovily v polystyrénu.Skládaly střepy rozbitého kouzelného zrcadla, pomáhaly havranovi Abraxasovi sbírat čarodějnickou havěť. Po splnění všech úkolů v jídelně dostaly od starší čarodějnice Hanky diplom, sladkou žížalu a malého pavoučka pro štěstí. Na zahradě jsme si společně zatancovali a rozloučili se s naší p. vedoucí Janičkou, která odchází na mateřskou dovolenou. 

Jani, děkujeme za péči a starost o nás a naši školičku a přejeme Ti, aby sis toto krásné období užívala a byla spokojená a zdravá.

Přečíst celé →


MŠ Brodská- Čarodějnický rej

Slet čarodějnic proběhne dopoledne                           v pátek 27.4.                                    Děti převlečte do kostýmů již ráno. Společně si užijeme plnění čarodějnických úkolů , tance                       a zábavy.


MŠ Brodská- Letní prázdniny

V průběhu letních prázdnin – v červenci a v srpnu ( od 2.7. do 31.8.2018) bude zajištěn provoz na 12.MŠ Sluníčko (Veselská ulice). Naše MŠ bude v těchto dnech uzavřena. Prosíme rodiče o závazné vyplnění docházky dítěte v červenci a v srpnu do MŠ do seznamů vyvěšených v šatnách jednotlivých tříd- nejpozději do 15. května. Děkujeme.                             Provoz na naší MŠ bude opět zahájen 3.9.2018.


MŠ Brodská – Brzy budu školákem.

Děti z Kosíků se, jako ostatní předškoláci, připravovaly na zápis do ZŠ. Hravou formou se seznamovaly s jednotlivými písmenky abecedy, dělily slova na slabiky, určovaly počáteční písmena, cvičily sluchové     i zrakové vnímání, poznávaly geometrické tvary, orientovaly se v číselné řadě, rozlišovaly pravou a levou stranu. Vyrobily si stojánky na tužky, společně malovaly kamarády ve škole. Nejoblíbenější hra byla “Na školu“ nebo stavění  školy z kostek. V hale při cvičení skládaly písmena z tyčí a znázorňovaly je i svým tělem. Naučily se písničku o škole a dozvěděly se, co jsou to „litery“. Někteří se nám přišly pochlubit i svojí aktovkou. Zážitkem byla i návštěva 3.ZŠ a možnost vyzkoušet si velkou trampolínu.                                                       VŠEM ŠKOLÁKŮM PŘEJEME ŠŤASTNÁ ŠKOLNÍ LÉTA!  

Přečíst celé →