Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Pohádka

MŠ Pohádka

MŠ Brodská-Loučení se školkou

         Děti z Kosíků se každý rok loučí piknikem na školní zahradě. Protože nám letošní počasí nepřálo, uspořádali jsme hostinu ve třídě.                Všem maminkám děkujeme za připravené dobroty                                   a školákům přejeme“šťastnou plavbu do školy“.


MŠ Brodská- Letní přání

PŘEJEME VŠEM NAŠIM DĚTEM, RODIČŮM A PRARODIČŮM SLUNEČNÉ  ODPOČINKOVÉ LÉTO A SPOUSTU NOVÝCH RADOSTNÝCH ZÁŽITKŮ.                     DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI V TOMTO ŠKOLNÍM ROCE                                           A TĚŠÍME SE NA VÁS 3. ZÁŘÍ .

Přečíst celé →


MŠ Brodská – O kapičce vody

Děti ze Soviček si  povídaly příběh „O kapičce vody“. Kapička je provedla přes rosu, potůček, rybník, řeku až do moře a oceánu. Ve třídě si děti vyzkoušely chůzi přes „potok“, lovení rybiček, stavěly maják, skládaly ve vrstveném puzzle těla ryb –  od kostry až po celou rybu, zahrály si pohybovou hru „Na žraloka“, porovnávaly čistotu vody z kohoutku a řeky. Na interaktivní televizi si protrénovaly kreslení mořských vln.

Přečíst celé →


MŠ Brodská-Malí fotbalisté

Všichni předškoláčci si mohli v rámci měsíce náborů vyzkoušet hru na opravdovém fotbalovém hřišti. Pro malé fotbalisty byly připraveny rozmanité úkoly na procvičení síly, rychlosti a pohybové koordinace. Děti hrály fotbal, honičku s ocásky, vyzkoušely si slalom v trávě mezi metami, probíhání pod pohybujícím se lanem a mezi obručemi, přetahovanou a  různá další cvičení s míči.     Po náročném tréninku děti čekalo občerstvení a malý dáreček. Tak jsme zvědaví, které děti tento sport zaujal a přijdou trénovat spolu s ostatními do fotbalového klubu 🙂 

Přečíst celé →


MŠ Brodská- Jak jsme slavili?

Svátek dětí jsme slavili celý týden – na děti čekaly pestré aktivity. V pondělí děti ,,vykouzlily“ krásné kresby na asfaltu 😀 

V úterý shlédly veselý program s kozičkami – Reginka, Julinka a Elenka nám ukázaly své dovednosti a reakce na povely.

Ve středu jsme si vyšlápli s batůžky na zádech ( pití bylo potřeba v těchto horkých dnech) hledat poklad a našli jsme. Nebyl samozřejmě zadarmo, první třídy značily cestu a poklad důkladně schovaly, hledající děti měly za úkol stopovat , plnit zadané úkoly a najít děti a poklad. A podařilo se – v pokladu se skrývaly tužky s beruškou, včelky na domalování a sladký pendrek.

Ve čtvrtek se předvedly všechny děti na školní pěvecké přehlídce – i kolemjdoucí si mohli poslechnout krásné písničky od našich malých zpěváčků. Kromě potlesku si děti vyzpívaly slavíčkové medaile a diplomky.

 V pátek si děti užívaly jízdy na koloběžkách a odrážedlech, trať s překážkami byla obtížnější pro mladší děti, ale všechny dojely bez nehody za fandění ostatních. Studená pochoutka po velkém výkonu v parném dni přišla vhod 😛  


MŠ Brodská -Zelené střechy

Maminka od naší Aničky si vyšetřila čas a přišla našim předškoláčkům  povídat           o zelených střechách a jejich významu. I když toto téma je netradiční , děti pozorně poslouchaly a zapojily se i se svými znalostmi. Význam zelených střech spočívá v tom, že mají obrovskou schopnost zadržet vodu, ochlazují okolní prostředí, izolují, vytváří prostor pro ptáky, hmyz, včelky, drobné obratlovce a jsou krásné! Dozvěděli jsme se, že jedny z vhodných rostlin, které mohou být na zelených střechách  se jmenují  rozchodníky. Rozchodníky se pěstují pro tyto účely na poli v takzvaných ,,školkách“, kde se zalévají, sekají. Zelené střechy zadržují vodu, kdežto například z plechových střech voda odteče do kanalizace. Zelená střecha ochlazuje a izoluje. Plechová střecha se může v létě rozpálit až na 80 °C. Zelená střecha má v extrémně horkých dnech maximálně 30-35°C. Rozchodníky přežijí,       i když neprší – jsou hodně odolné. Mohli jsme na fotografiích vidět střechy mrakodrapu, kde tyto zelené terasy byly ve velkých výškách a bylo na nich živo, i na těchto místech žijí ptáci, hmyz, ještěrky, včelky…                                                 V rámci této besedy máme i my zelenou střechu- na našem žlutém domečku na zahradě. Jistě jste si už všimli!  Děkujeme p. Kocmanové za poučné povídání             a zajištění nainstalování zelené stříšky u nás na zahradě.                                                              Budeme ji pozorovat a těšit se z ní !

Přečíst celé →


MŠ Brodská – Slavnostní stužkování

Stužkování předškoláčků proběhne ve středu 13.6. na Staré radnici ve dvou skupinách.                                                                                                              1. skupina – děti ze Soviček a Vrabčáků v 15,30  hod.                                          ( sraz v 15,20 hod.před radnicí)                                                         2. skupina – děti z Kosíků v 16,00 hod.( sraz v 15,50 hod. před radnicí)


MŠ Brodská – Tabla

           Tabla našich předškoláčků můžete obdivovat                                v prodejně S-sport na Brodské ulici.


MŠ Brodská – Na výletě

         SLÁVA, NAZDAR VÝLETU, NEZMOKLI JSME, UŽ JSME TU !

Na výlety  se děti vždy moc těší, s batůžky na zádech  i letos  procházely příjemným prostředím jihlavské ZOO. Přálo nám krásné počasí! Děti  zvířátka pozorovaly, dozvěděly se o nich spoustu zajímavého a ve školičce je kreslily – už povedené obrázky zdobí  třídy a chodby. Kosíci a Vrabčáci byli svědky krmení tuleňů, vyder, medvědů  a sami si zkusili nakrmit lamy – mrkev jim opravdu chutnala!                                                                                                                                                     Za zprostředkování nevšedního zážitku děkujeme mamince Buchtové.

Přečíst celé →


MŠ Brodská – Poznáváme Žďár

Vztah ke svému městu děti získávají během pozorování okolí, při vycházkách i při aktivitách ve třídě. V týdnu  se Žďárem si děti z Vrabčáků  připomněly státní hymnu, vlajku a to, že žijí  v české republice. Poznávaly významné budovy ve městě a určovaly směr dané cesty. Skládaly z rozstříhaných částí vlajky a hist.objekty, seznámily se s logem a znakem města. V rámci konstr. her sestrojovaly vodovodní potrubí, zahrály si na stavitele – vznikaly zajímavé stavby. Hledaly dvojice stejných obrázků ze žď. oblasti, mladší děti bavilo tiskání jarních listů do koruny stromů      a třídění barevných tvarů. V region. muzeu jsme získali spoustu nových poznatků o hmyzu – děti již ví, že hmyz má 6 nožiček, jaké části těla má mravenec a že v mraveništi má každý svoji práci a roli, že největším motýlem v ČR je Martináč hrušňový, že vosa si staví své hnízdo spojením dřeva a slin. Prohlédli jsme si spoutu druhů hmyzu, ale děti nejvíce zaujala živá dvojice nosorožíků.                   Pod mikroskopem jsme se podívali do tváře sršně –,, je jako plyšáček“- ozvalo se!                        Děkujeme p. Kamile Dvořákové za srozumitelný a poutavý výklad,                               stálo to za to přijít !

Přečíst celé →