Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Kamarád

MŠ Kamarád

MŠ Okružní – Jablečný čaj

V rámci projektu Ekoškola si děti ze třídy Myška uvařily domácí jablečný čaj. Paní kuchařka nám přinesla jablíčka, děti donesly pomeranče, koření a příprava ovocného čaje mohla začít. Nejdříve jsme všechno pořádně umyli, děti jablíčka a pomeranče nakrájely na malé kousky, vymačkaly pomerančovou šťávu, přivoněli jsme si k hřebíčku a skořici a všechno jsme vložili do hrnce, který paní učitelka na bezpečném místě zalila vařící vodou a vše jsme nechali luhovat. Po určité době už jsme jenom nalévali čaj naběračkou do hrnků a pochutnávali si na domácím ovocném čaji, který byl výborný a někteří z nás si ho už dokonce uvařili i doma.

   

   

    Přečíst celé →


MŠ Okružní – Stavebnice máme rádi…..

Děti ze třídy Myška často během svých her a činností využívají konstruktivní stavebnice.


MŠ Okružní – …čáp letí přes moře

Z kalendáře nás zdraví Řehoř, tak ho Zajíčkové pozdravily kresbou čápa, vyhledáváním ptáčků v knihách, poslechem klasické hudby „V ptačí říši“ od B.Smetany a L.Janáčka, cvičením ptačího letu. Také děti vyhledávaly hlásky na začátku slov, postavily komíny pro čápy, měřily délku jejich letu např. až z Jihoafrické republiky a graficky ji zaznamenaly. Papírové sáčky se změnily na barevné ptáčky a kukuřici děti zasely do květináčků. Těšíme se na jaro a velikonoce!

 


MŠ Okružní – Óda na radost

Děti ze třídy Zajíček také cvičily a věnovaly se zimním sportům před i v době olympiády a budou sportovat stále ve třídě, ve sportovní hale a s příchodem jara co nejčastěji venku.


MŠ Okružní – Karneval

Ve středu 14.2.2018 téměř všichni přišli do školky v převlečení do různých masek. Na karnevalu se veselily princezny, víly, andělé, různí ochránci zákona, pohádkové bytosti, zvířátka… a u obědu jsme si všichni pochutnali na masopustních koblihách.

   

   

    Přečíst celé →


MŠ Okružní – Kino Vysočina

Ve čtvrtek 8.2.2018 děti ze třídy Zajíček a Myška navštívily kino Vysočina, kde zhlédly animovaný dobrodružný film „Tajný život mazlíčků“.


MŠ Okružní – Logo Ekoškoly

Po setkání Ekotýmu nám p.Jan Janů vytvořil nové logo projektu Ekoškola – děkujeme!


MŠ Okružní – Budka v poli

Během měsíce ledna si děti ze třídy Myška povídaly o životě zvířátek v zimě, o tom, jak se můžeme o zvířata a ptáčky v zimě starat. Dozvěděly se, že některá zvířata můžeme v zimě vidět ve volné přírodě, ale jiná, že přečkávají zimu ve svých skrýších. Děti se seznámily s pohádkou: „Budka v poli“, kterou secvičily a zahrály kamarádům, starší děti ji kreslily, mladší děti vykreslovaly a nalepily obrázky z pohádky, stavěli jsme domečky a krmítka pro ptáčky z plastových víček a bílých papírových proužků, kreslili jsme potravinářským barvivem do mléka, děti vytvářely obrázky pomocí kladiva a hřebíčků, magnetické stavebnice, pracovaly na interaktivní televizi se zimním vzdělávacím materiálem, pověsili jsme krmení pro ptáčky na strom a také jsme museli využít sněhové nadílky……..

 

     Přečíst celé →


MŠ Okružní – EKOTÝM

V úterý 30.1.2018 proběhla schůzka EKOTÝMU naší školky. Společně jsme vyhodnotili plnění úkolů a cílů, které jsme si stanovili na první pololetí a navrhli jsme činnosti na pololetí druhé.

Pro děti byly připravené úkoly na interaktivní televizi, kde z nabídnutých potravin určovaly ty správné do zdravé zeleninové polévky a na koberci třídily obrázky zdravého a nezdravého jídla.

Děkujeme všem rodičům a dětem, kteří jsou součástí našeho EKOTÝMU.

 


MŠ Okružní – Divadlo v MŠ

Ve středu 24.1.2018 do naší školky přijelo divadlo Úsměv s pohádkovým příběhem „VESELÁ ZIMA“. Z tohoto představení si děti odnesly ponaučení, jak se v zimním období správně chovat, aby se vyhnuly rýmě a chřipce.