Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Kamarád

MŠ Kamarád

MŠ Okružní – Slyšela jsem svoje srdíčko

Na návštěvě SZŠ v pátek 20.10. poslouchaly děti ze třídy Zajíček stetoskopem tlukot svého srdíčka, zkoušely obvazovat studenty nebo plyšového medvěda, píchnout injekci do molitanové houby, polohovat lůžko, masáž srdce, změřit tlak a odpovídat na „lékařské“ otázky. Při odchodu bylo slyšet: „…tady se budu učit“. Takže nebojte se, sestřiček bude dostatek.

MŠ Okružní – Tolik ryb …

Ve čtvrtek 19.10. se byly děti ze třídy Zajíček podívat na výlov Horního rybníku. Obdivovaly, jak jsou ryby velké, pohladily si je. Při čekání na autobus MHD hledaly kaštany a pak okružní jízdou zpátky na Okružní dolní do školky.

MŠ Okružní – Nebojíme se vody

„Tak už jsme byli pětkrát! A ještě půjdeme pětkrát!“ To dnes volaly děti po skončení 5.lekce plavecké výuky. A jde jim to čím dál lépe a čím dál méně se bojí vody. Jsou to odvážní Plaváčci.

Návštěva knihovny

V pondělí 16.10.2017 navštívily děti ze tříd Zajíček a Myška besedu v knihovně s názvem: „Ovoce a zelenina“. Formou básniček, pohádek a písniček si děti připomněly různé druhy ovoce a zeleniny.

MŠ Okružní – Šípek s jeřabinou podzim nám připomenou

Stále slavíme 60 let naší školky a v září jsme nachodili v přírodě stejný počet kilometrů. Nelekejte se, toto číslo je rozdělené do 3 tříd a ještě na pracovní dny, takže vychází 1km denně. Tak to jsme zvládli  i víc!!! Běhali jsme, skákali, hledali houby. Trhali jsme šípky a sušíme je, navlékali jsme jeřabiny a ozdobili si školku.

V říjnu vytvoříme s rodiči 60 přírodních mandal. Tralala, mandala!

MŠ Okružní – „Příběhy kočky Micky“

V úterý 10.10.2017 v dopoledních hodinách k nám do školky přijelo divadlo „U dvou sluncí“ s pohádkou „Příběhy kočky Micky“. Děti byly vtaženy do děje příběhu – ježečkovi nepěkné vlastnosti brzy odhalily a pomohly ostatním zvířátkům (kočičce, krtkovi, ptáčkovi a sluníčku) ježka polepšit a při hře na kytaru si zazpívaly rytmickou písničku. Příběhy dětem zábavnou divadelní formou ukázaly ponaučení o slušném chování a pravdomluvnosti.

MŠ Okružní – Městské divadlo Žďár nad Sázavou

V úterý 3.10.2017 v dopoledních hodinách děti ze třídy Myška a Zajíček navštívily Městské divadlo Žďár nad Sázavou, kde zhlédly představení hudebního divadla z Hradce Králové „POVÍDEJME SI, DĚTI“. Tři muzikály na motivy pohádek J. Čapka (Jak si pejsek roztrhl kaťata, O pyšné noční košilce a Jak vařili dort) se dětem moc líbily. Veselé písničky děti dokázaly zaujmout natolik, že se aktivně zapojily do pořadu od začátku do konce.

MŠ Okružní – Sportovní dopoledne

Fotbalový klub Žďár nad Sázavou připravil pro malé děti sportovní dopoledne na fotbalovém stadionu Bouchalky, kterého se zúčastnili předškoláci z naší MŠ.

Přečíst celé →

MŠ Okružní – Zvládli jsme to

Ve středu 20.9. se děti ze tříd Myška a Zajíček těšily i obávaly 1.lekce plavecké výuky. Není to jen tak – dlouhá cesta, převlékání, sprchování, předplavecké začátky, zase sprchování, převlékání, vysoušení vlasů, dlouhá cesta zpět do MŠ. Ale zvládli jsme to!

Logopedické vady a vývoj řeči u dětí

Vážení rodiče,

dne 14.9.2017 se uskuteční tematické setkání s Mgr. Lenkou Bínovou na téma „Logopedické vady a vývoj řeči u dětí“. Setkání proběhne od 15 hodin na MŠ Srdíčko, Vančurova 14.

Zveme rodiče ze všech MŠ i všechny další zájemce, které toto téma zajímá.

Mgr. Iveta Klusáková
ředitelka MŠ Žďár na Sázavou