Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Kamarád

MŠ Kamarád

MŠ Okružní – Mikuláš

V úterý 5.12.2017 k nám do školky přišel na návštěvu Mikuláš s anděly a čerty. Děti měly připravené písničky, básničky i tanečky, tak drobné zlobení, které měl Mikuláš zaznamenané ve své knize, bylo odpuštěno a za slib, že budou hodné, dostaly bohatou nadílku.

Přečíst celé →

MŠ Okružní – Mokré vysvědčení

Tak už ho máme! Všichni jsme zvládli 10 lekcí plaveckého výcviku, nebojíme se plavat, potápět, sklouznout se do vody, nevadí nám voda v očích. Prostě voda je náš kamarád a my jsme školka Kamarád!

MŠ Okružní – Klaun TÚ TÚ učí děti dopravu

Ve středu 22. listopadu 2017 k nám do školky zavítal klaun TÚ TÚ, který dětem svým představením připomněl správné chování v dopravním provozu.

MŠ Okružní – In aqua sanitas

„Ve vodě je zdraví“ – v té, co pijeme, ale i v té, co plaveme. Děti to v bazénu moc baví a pokaždé se těší. A i ti, kteří se zpočátku báli, všechno zvládnou. Příště si jdeme pro vysvědčení!

MŠ Okružní – Beseda s městskou policií

6. listopadu 2017 v dopoledních hodinách naši školku navštívili strážníci městské policie našeho města paní Pálková a pan Hedvičák. Děti si s nadšením prohlédly policejní uniformu s vybavením strážníků, poslechly si zajímavé povídání o jejich práci a snažily se zapamatovat si telefonní čísla tísňového volání.

Hlava, ramena, kolena, palce….

V prvním listopadovém týdnu si děti ze třídy Myška povídaly o lidském těle. Děti kreslily, stříhaly, lepily, skládaly puzzle, stavěly obrázky z kaštanů, z plastových víček a dřívek, rozvíjely polytechnické dovednosti, pracovaly na interaktivní televizi……

Přečíst celé →

MŠ Okružní – Bylinky a čaje, to nám tělo uzdravuje

Vzpomínáte si, jak jsme trhali a sušili ve třídě Zajíček šípky? Tak teď jsme si je rozdrtili a uvařili šípkový čaj. Příjemně voněl a dobře chutnal (ještě lepší byl s troškou medu). Kdo chtěl přidat, kamarád mu ochotně nabral. A když děti míchaly, to byl doslova „lžičkový koncert“!

MŠ Okružní – Vyvěsme české vlajky

Agentura Dobrý den Pelhřimov (redakce České knihy rekordů) vyhlásila k 28.říjnu Český den s českými vlajkami s výzvou „Vyvěsme společně nejvíc českých vlajek“. Podpořili jsme tuto výzvu, děti malovaly a vlaje nám 42 našich krásných vlajek.

MŠ Okružní – Cvičení je vždycky prima

Děti ze třídy Myška a Zajíček chodí cvičit do sportovní haly, kde si zvyšují obratnost celého těla, rychlou orientaci v prostoru a rychlé reakce na pokyny a signály.

Děti ze třídy Zajíček jsou zapojeny do projektu „Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“, kterým Česká obec sokolská podporuje sportovní všestrannost dětí. Součástí cvičení jsou také odpočinkové chvilky, kdy si děti rozvíjejí rozumové a jazykové schopnosti.

MŠ Okružní – Tralala mandala

Podzim nám svými barvami nabízí tolik inspirací k tvoření z přírodnin, že jsme pozvali i rodiče, aby si jedno odpoledne udělali čas a společně s dětmi vyrobili mandaly.

Tralala, tralali, podívejte se, jak se povedly.