Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Kamarád

MŠ Kamarád

MŠ Okružní – Nejlepší jsou sportovci

Děti ze třídy Zajíček stále sportují. Cvičí ve školce, ve sportovní hale, venku na hřišti Modrý svět. Jsme zapojeni v projektu „Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“, který úspěšně na konci června ukončíme. Cvičit ale samozřejmě nepřestaneme.

 

 


MŠ Okružní – Ze života hmyzu

Také děti ze třídy Myška navštívily výstavu v Regionálním muzeu města, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o životě hmyzu.


MŠ Okružní – Ekoškola

Také nejmladší děti ze třídy Krteček se zapojily do programu EKOŠKOLA. „Co se stane se semínkem, když jej zasejeme do hlíny a budeme pravidelně zalévat a co s kukuřicí, když ji vsadíme do hlíny?“ „Co je to za bylinku?“ „My si těmi námi vypěstovanými bylinkami můžeme ozdobit svačinku?“ …


MŠ Okružní – Divadlo v MŠ

V pátek 27.4.2018 naši školku navštívilo DIVADLO ÚSMĚV s pohádkou „Jaro s čápem“. Děti byly vtaženy do děje a pomohly v pohádce kašpárka Nazdárka napravit zlobivou vránu, která se neuměla správně chovat k přírodě a hlavně k jarním květinám, které děti dokázaly pojmenovat.

 

 


MŠ Okružní – Dospěláci mají práci

Tento týden se děti ze třídy Zajíček seznamují s profesemi dospělých. Prohlédli jsme si díky p.Slanému prodejnu a autoservis a pozorovali automechaniky při jejich práci.


MŠ Okružní – Rýmovník

V rámci programu Ekoškola si s dětmi zkoušíme vypěstovat léčivou rostlinu: „Rýmovník“, kterou nám do školky přinesla Lucinka s maminkou. Nejdříve jsme ji dali do vody a pozorovali, jak zapouští kořínky a pak už jsme mohli začít sázet, samozřejmě nesmíme zapomínat zalévat a třeba si z ní na podzim uvaříme léčivý čaj proti rýmě.

 

 


MŠ Okružní – Děti, pozor červená!

V pátek 20.4.2018 navštívily děti ze třídy Myška dopravní hřiště, kde si vyzkoušely jízdu na koloběžkách a odrážedlech s dodržováním dopravních předpisů.


MŠ Okružní – Hurá, cvičení!

V měsíci dubnu děti ze třídy Myška navštívily sportovní halu 2.ZŠ  a zacvičily si na téma: „Voda, voděnka“. Procvičili jsme si běh, chůzi, posílili svalstvo horních a dolních končetin, zacvičili jsme si s padákem a zahráli PH: „Rybičky, rybičky, rybáři jedou“.


MŠ Okružní – Ať je více kukuřice

V rámci programu Ekoškola se děti seznamují s různými bylinami a plodinami. Děti ze třídy Zajíček vyloupaly z klasů kukuřici, kterou nám přinesla paní Smrčková. Pak ji zasely a ozdobily velikonočními vajíčky. A protože nám ještě zbylo, ze dvou květináčů děti kukuřici přenesly teď v teplém počasí do zahrady a zbylá zrna nasypaly kachnám u řeky.


MŠ Okružní – Kamarádi, jdeme cvičit!

Do sportovní haly se děti ze třídy Zajíček vždycky těší a pořádně si „dají do těla“. Protáhnou si všechny svaly, běhají, skáčou, cvičí s míčem, … prostě nelenoší.