Úvodní stránka   Ze školek

Ze školek

MŠ Brodská – Na výletě

SLÁVA, NAZDAR VÝLETU, NEZMOKLI JSME, UŽ JSME TU !

Na výlety  se děti vždy moc těší, s batůžky na zádech  i letos  procházely příjemným prostředím jihlavské ZOO. Přálo nám krásné počasí! Děti  zvířátka pozorovaly, dozvěděly se o nich spoustu zajímavého a ve školičce je kreslily – už povedené obrázky zdobí  třídy a chodby. Kosíci a Vrabčáci byli svědky krmení tuleňů, vyder, medvědů  a sami si zkusili nakrmit lamy – mrkev jim opravdu chutnala!                                                                                                                                                     Za zprostředkování nevšedního zážitku děkujeme mamince Buchtové.

Strategie Centrum

Projekt Strategie Centrum se zabývá možnostmi dalšího rozvoje centra Žďáru nad Sázavou. I děti z Pastelky se vážně zamýšlely a diskutovaly o tom, co jim v našem městě chybí. Rády by zde měly Lanové centrum, ZOO park, Vodní svět, velký kolotoč pro děti nebo přírodní amfiteátr, kde by se mohly hrát i dětské pohádky. Své představy se pak pokusily výtvarně ztvárnit. Některé obrázky budou společně s pracemi dětí z ostatních škol vystavené na Dni Žďáru 9.6.2018.

Pod Zelenou horou

Užíváme si jarní procházky do krásného okolí naší MŠ 🙂

MŠ Sluníčko – Čmeláčci na policii

Ve středu 23.5. navštívily děti ze třídy Čmeláček městskou policii, kde je p. Pálková seznámila s policejní stanicí, pouty a obuškem, policejním autem. Děti odcházely nadšené.

MŠ Sluníčko – Broučci v modelovém království

22.5. si Broučci hned po svačině oblékli oranžové vestičky a vyrazili do Modelového království v Domě kultury. Ze všeho, co viděli a slyšeli byli velice nadšení. Zvládli i tmu při „noční ukázce“.

MŠ Vančurova – návštěva muzea

V úterý 23.5. navštívily děti z KOŤÁTKA  Moučkův dům, kde na nás čekala paní průvodkyně se zajímavým vyprávěním a ukázkou expozice z historie našeho města. Tak jsme si mohli prohlédnout prvorepublikový obchod, ve kterém se prodávalo mimo jiné i zubní mýdlo, ke kterému mohly děti přivonět, také jsme si prohlédli měšťanský pokoj a vyzkoušeli si oblečení pro městskou paní, kardinála či vojáka. Naši předškoláci také vyzkoušeli jak se dříve dětem sedělo v dřevěných lavicích. Děti se seznámily i s některými tradičními řemesly a pokusily se pomocí mlýnského kamene umlít mouku. Nejen to děti zaujalo, ale i spoustu dalšího a to co jsme nestihli jistě zvládneme při některé příští návštěvě.

MŠ Vančurova – třídění odpadu

Děti z KOŤÁTKA hledaly v blízkosti naší mateřské školky kontejner, do kterého můžeme vhodit vybité baterie z LEGO vláčku – a podařilo se 🙂

Rovněž jsme si připomněli a zopakovali jak třídíme ostatní odpad.

MŠ Vančurova – knihovna

Děti z JEŽEČKA navštívily ve středu 23.5. knihovnu , kde na ně čekalo poutavé povídání paní knihovnice a samozřejmě prohlídka dětského oddělení, v kterém našly spoustu zajímavých knížek, encyklopedií a také i různých hraček, které zaujaly hlavně mladší děti.

MŠ SLUNÍČKO-exkurze do pivovaru

V pondělí 21.5. navštívily děti ze třídy ,, Čmeláček“ soukromý pivovar. Tímto bychom chtěly poděkovat rodičům Radimka Blažejovského za vřelé přivítání.

MŠ Vysocká – Zpívánky se zvířátky

Dne 16.5. v dopoledních hodinách k nám do školky zavítal pán z Bystřice pod Hostýnem, který zazpíval Přečíst celé →