Úvodní stránka   Ze školek

Ze školek

MŠ Okružní – Jablečný čaj

V rámci projektu Ekoškola si děti ze třídy Myška uvařily domácí jablečný čaj. Paní kuchařka nám přinesla jablíčka, děti donesly pomeranče, koření a příprava ovocného čaje mohla začít. Nejdříve jsme všechno pořádně umyli, děti jablíčka a pomeranče nakrájely na malé kousky, vymačkaly pomerančovou šťávu, přivoněli jsme si k hřebíčku a skořici a všechno jsme vložili do hrnce, který paní učitelka na bezpečném místě zalila vařící vodou a vše jsme nechali luhovat. Po určité době už jsme jenom nalévali čaj naběračkou do hrnků a pochutnávali si na domácím ovocném čaji, který byl výborný a někteří z nás si ho už dokonce uvařili i doma.

   

   

    Přečíst celé →


MŠ Okružní – Stavebnice máme rádi…..

Děti ze třídy Myška často během svých her a činností využívají konstruktivní stavebnice.


MŠ Okružní – …čáp letí přes moře

Z kalendáře nás zdraví Řehoř, tak ho Zajíčkové pozdravily kresbou čápa, vyhledáváním ptáčků v knihách, poslechem klasické hudby „V ptačí říši“ od B.Smetany a L.Janáčka, cvičením ptačího letu. Také děti vyhledávaly hlásky na začátku slov, postavily komíny pro čápy, měřily délku jejich letu např. až z Jihoafrické republiky a graficky ji zaznamenaly. Papírové sáčky se změnily na barevné ptáčky a kukuřici děti zasely do květináčků. Těšíme se na jaro a velikonoce!

 


MŠ Okružní – Óda na radost

Děti ze třídy Zajíček také cvičily a věnovaly se zimním sportům před i v době olympiády a budou sportovat stále ve třídě, ve sportovní hale a s příchodem jara co nejčastěji venku.


MŠ SLUNÍČKO – poznáváme lidské tělo

Krtečci poznávají lidské tělo a smysly

 

Dva týdny se děti seznamovaly s lidským tělem pomocí obrázkových knih, povídáním a sestavováním postavy. Krásné obrázky jsou důkazem toho, že téma děti velice zajímalo.

Naučily se písničky, básničku a druhý týden si procvičovaly svoje smysly vlastním prožitkem a pomocí her. Na ukončení tématu jsme si pozvali do třídy maminku dvojčátek paní MUDr. Laštovičkovou, která dětem velice pěkným přístupem a s pomocí plyšáků přiblížila různá ošetření zranění a nemocí. Domů děti odcházely s malým dárečkem v podobě  obrázkové náplasti.

Přečíst celé →


MŠ Vančurova -,,Víla Srdíčková“

 

Ve středu 14.3. nás navštívila „Víla Srdíčková“, která nám představila svou novou pohádku s názvem „Tulipánek“, kterou již tradičně zahájila vílí písničkou. A písničkami doprovázela i celé představení, ve kterém vystupoval nejen chlapeček Tulipánek s babičkou a dědečkem, ale i zvířátka, která vždy dobře poradila. Na závěr představení dostaly všechny děti na ruku obtisk obrázku víly, který jim má pomoci splnit jejich přání.

 


MŠ SLUNÍČKO – akce s rodiči

,,ZAJÍČKOVY  VELIKONOCE“

Srdečně zveme všechny děti a jejich rodiče na naši společnou, zahradní akci, která se uskuteční dne 27.3.  a to průběžně od 14.15 – 16.00 hod.  Děti se mohou těšit na zajímavé soutěže, proto je vhodné spíše pohodlné, sportovní oblečení a obuv. Po splnění všech úkolů si ,,velikonoční zajíček“ pro děti připravil milá překvapení.

Těšíme se na vás.

 


MŠ SLUNÍČKO – česko čte dětem

Vyvrcholením akce ,, Babička a dědeček do školky “ bylo rozloučení se čtecími seniory.

Přečíst celé →


MŠ SLUNÍČKO – cvičení smyslů

Proč má člověk smyslů pět?

Na tuto otázku umí odpovědět děti ze Stonožky.

Celý týden procvičovaly sluch, čich, hmat a chuť. Ani na zrak  nezapomněly. Na návštěvu k nám přišla maminka, která pracuje s dětmi, které to se svým zrakem nemají jednoduché. Ukazovala dětem, jak „vidí“ děti, které nevidí vůbec, nebo mají nějakou oční vadu, hrály s ní různé hry a učily se o svůj zrak pečovat.

Přečíst celé →


MŠ Vančurova – velikonoční kraslice

 

Milí rodiče a děti,

velikonoční svátky se kvapem blíží a my bychom byli moc rádi, kdybyste  si s dětmi našli chvilku času na jarní tvoření a  pomohli nám tak opět s výzdobou naší školky.

Vlastnoručně vyrobené velikonoční kraslice noste prosím nejpozději do 23.3. p. učitelkám na třídu.

Těšíme se na Vaše výrobky a předem za ně moc děkujeme.