Úvodní stránka   Ze školek

Ze školek

MŠ Vančurova – Mikuláš

Jak se děti z naší školky připravovaly na Mikuláše a jak tento den prožily?

MŠ SLUNÍČKO – vánoční akce s rodiči

Ve středu 20.12. vás všechny srdečně zveme na naši školní akci s názvem ,,VÁNOCE, VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ…“

Začínáme tvořením na svých třídách individuálně dle rozpisu v jednotlivých šatnách a od 16.15 hod.je sraz všech rodičů a dětí u terasy na šk. zahradě, kde ozdobíme rozsvícený stromeček a zazpíváme vánoční koledy za hudebního doprovodu rodičů Marečka Černého a paní učitelky Lenky Novotné.

Děti si s sebou přinesou nějaké zvonečky, rolničky, světýlka, prskavky.

Těšíme se na vás.

MŠ SLUNÍČKO – Mikulášské tvoření a nadílka u Včeliček

MŠ Sluníčko – Mikulášská nadílka

Štědrý Mikuláš se svou družinou u Berušek a Krtečků, Stonožek a Motýlků.

Přečíst celé →

MŠ Haškova – Hurvínek a kouzelné muzeum

Ve středu 13. prosince 2017 se děti z celé mateřské školy vypravily do kina Vysočina. Těšily se na filmovou pohádku Hurvínek a kouzelné muzeum. Jedná se o příběh, kdy prastarému muzeu loutek, kde pan Spejbl pracuje jako hlídač, hrozí zbourání. Hurvínek se díky své neposlušnosti dostane do podzemí muzea a objeví svět, který byl doposud návštěvníkům zcela utajen. Velmi brzy bude muset prokázat svou chytrost, šikovnost, odvahu a smysl pro přátelství, aby zachránil kouzelné muzeum a celé město z nadvlády zločinného Pána loutek. Oproti klasickému pojetí těchto příběhů je pro dětské diváky připravena  vizuálně atraktivnější a pro filmové plátno vhodnější forma. Pohádkové postavičky létají a poskakují všude kolem nezbedného Hurvínka i vyděšeného Spejbla. Takhle vypadá posun klasiky do 21. století. Základním principem je však stále rozjímání nad vztahem otce a syna, což je naštěstí i v tom všem zmatku dostatečně znát.

MŠ Brodská- Advent u Kosíků

V adventním období děti z Kosíků vymýšlely z čeho vyrobit adventní věnec, Betlém nebo hvězdičky. Každý si vyrobil adventní svícen se 4. svíčkami (malé děti s dopomocí starších), upekli jsme medovo – zázvorový věnec, který nám velmi chutnal, předškoláci určovali na pracovních listech první písmena ve slovech vztahujících se k adventu, mladší vykreslovaly. V tomto krásném období plném očekávání jsme nezapomínali ani na hry na sněhu a se sněhem.

Přečíst celé →

MŠ Haškova – Zdobíme stromeček

Děti ze třídy Medvídek si samy ozdobily vánoční stromeček ve třídě

MŠ Haškova – Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka v MŠ

Každým rokem se těší děti z celé mateřské školy na mikulášskou nadílku, která patří v našich končinách k tradičním předvánočním zvykům. Jejich přání se vyplnilo v úterý 5. prosince 2017, kdy vstoupil do třídy Mikuláš s vysokou čepicí a bílým plnovousem. Doprovázel ho milý andílek se svatozáří a křídly, kolem pobíhali čertíci, kteří byli připraveni strčit do pytle nějakého zlobivce. Mikuláš zhodnotil chování dětí, většinu z nich pochválil, někomu doporučil, aby se raději polepšil. Děti přislíbily, že už budou opravdu hodné a raději zazpívaly Mikulášovi vánoční písně a koledy. Mikuláš rozdal všem dětem nadílku, ty mu poděkovaly a byly rády, že režný pytel čertíků zůstal zcela prázdný.

MŠ Santiniho – Tančíme s radostí

Tanečnice ze třídy MOTÝLEK Vás všechny srdečně zvou na svá vystoupení:

12.12.2017 od 16.00 hod. v Domě kultury – AKADEMIE MŠ – Vánoční hvězdičky

14.12.2017 od 17.00 hod. v sokolovně na ulici Dvorská – Besídka ZŠ Zámek

Těšíme se na Vás :-))

MŠ Santiniho – „Mámo, táto, dědečku, vyzdobíme školičku!“

Děkujeme všem rodinám, které se zapojily do adventní výzdoby naší školky 🙂