Úvodní stránka   Ze školek

Ze školek

MŠ Okružní – Slyšela jsem svoje srdíčko

Na návštěvě SZŠ v pátek 20.10. poslouchaly děti ze třídy Zajíček stetoskopem tlukot svého srdíčka, zkoušely obvazovat studenty nebo plyšového medvěda, píchnout injekci do molitanové houby, polohovat lůžko, masáž srdce, změřit tlak a odpovídat na „lékařské“ otázky. Při odchodu bylo slyšet: „…tady se budu učit“. Takže nebojte se, sestřiček bude dostatek.

MŠ SLUNÍČKO- výlov rybníka

BERUŠKY NA VÝLOVU

Ve čtvrtek 19.10. se děti z ,, Berušky “ zúčastnily neobvyklé podívané-výlovu Horního rybníka. Se zájmem pozorovaly práci rybářů z bezprostřední blízkosti.

Přečíst celé →

MŠ Okružní – Tolik ryb …

Ve čtvrtek 19.10. se byly děti ze třídy Zajíček podívat na výlov Horního rybníku. Obdivovaly, jak jsou ryby velké, pohladily si je. Při čekání na autobus MHD hledaly kaštany a pak okružní jízdou zpátky na Okružní dolní do školky.

MŠ Haškova – Výlov rybníka

….a takto byly děti odvážné

Duo Eden

Ve středu 18.10.2017 k nám do MŠ zavítala společnost Duo Eden se svojí zvířecí „šou“. Měli jsme možnost Přečíst celé →

MŠ Okružní – Nebojíme se vody

„Tak už jsme byli pětkrát! A ještě půjdeme pětkrát!“ To dnes volaly děti po skončení 5.lekce plavecké výuky. A jde jim to čím dál lépe a čím dál méně se bojí vody. Jsou to odvážní Plaváčci.

MŠ Santiniho – LISTOHRÁTKY

Vrátilo se krásné babí léto a tak jsme ho s dětmi využili k listohrátkám. Děti zkoušely chytat padající listí, hrály tzv. listovanou, válely v listí sudy a dělaly si z listí postýlky. Na školní zahradě listí hrabaly a vozily je v kotoučcích na hromadu. V přírodě jsme z listí měli velikou radost, ale před školkou nám moc parádu nafoukané listí nedělalo a tak si naše paní školnice Terezka zapůjčila vysavač na listí, aby to před školkou pěkně poklidila. Děti si měly možnost stroj prohlédnout a zjistit, jak se s ním pracuje a jak funguje. Alešek mu dal název „Vysálist“. A když už jsme poklidili hodně listí, jen tak jsme ho nevyhodili, ale vyrobili jsme si kocourka Podzimourka právě z listí a přírodnin z naší zahrádky. Nikolku, Aničku a Lucinku krásné babí léto inspirovalo k vázání kytiček pro maminky. A koukněte sami, pro aranžování květin mají opravdu cit.

MŠ HAŠKOVA – Plavecký výcvik

MŠ Haškova – malí konstruktéři a kuchaři