Úvodní stránka   Ze školek

Ze školek

MŠ Veselská – Je nám dobře na Sluníčku

Prázdninový provoz v MŠ Sluníčko se přehoupl do druhé poloviny. Paní učitelky si s dětmi hrají převážně na školní zahradě hned po svačině z důvodu vysokých teplot. Využívají přírodní stinná místa na dece, slunečníky zastíněná pískoviště, děti se osvěžují studenou vodou na terase a brouzdají se v bazéncích. Samozřejmě je pro děti připraven dostatek tekutin ve třídách i venku na zahradě. Děkujeme rodičům za shovívavost a trpělivost při organizačních změnách z důvodu sníženého počtu dětí.

 


MŠ Haškova – Přání

KOLEKTIV   MŠ   VLÁČEK   PŘEJE   KRÁSNÉ  PRÁZDNINY

PLNÉ  KRÁSNÝCH   ZÁŽITKŮ   A  SLUNÍČKA

 


MŠ Haškova – Exkurze u Hasičů v Zámku Žďáře

Krásné ukončení školního roku připravili pro děti z mateřské školy Vláček členové Sboru dobrovolných hasičů v Zámku Žďáře. V průběhu dvou dnů – 27. a 28. června 2018 se děti postupně seznámily s mnohaletou tradicí záchranného sboru, s jeho významem pro obyvatele našeho města.

 

Přečíst celé →


MŠ Santiniho – Loučení ….

V pátek 29.6.2018 jsme zakončili tento školní rok
a naposledy jsme se rozloučili s Danuškou a vyprovodili jsme ji
na novou cestu za HVĚZDIČKOU…..

Přejeme vám všem krásné léto,
dětem radostné prázdniny a mnoho krásných zážitků
a vám, milí rodiče, přejeme příjemnou a pohodovou dovolenou.

kolektiv MŠ Pastelka 🙂

 


MŠ Santiniho – Tanec je silné kouzlo!

Ve čtvrtek 28.6.2018 k nám dorazila vzácná návštěva z velké dálky. Setkali jsme se tváří v tvář s tanečníky z Ghany. Hudebníci si přinesli své hudební nástroje a milí a srdeční tanečníci nás naučili černošský tanec. Děti byly moc šikovné a tanec si velmi užily. Našim hostům jsme poděkovali prázdninovou písničkou a společně jsme se vyfotili.

Malá ukázka 🙂

Černošský tanec

 


MŠ Santiniho – Školáci se rádi vrací

V posledním červnovém týdnu jsme u nás s radostí vítali děti ze zámecké školy. Zavzpomínat na svou školku přišly děti z družiny, prvňáčci i druháci.
Byla to milá setkání plná vzpomínek 🙂

 


MŠ Santiniho – Vodnická zahradní slavnost

Od poloviny června začaly v naší MŠ velké přípravy na poslední odpolední akci s rodiči v tomto školním roce – VODNICKOU ZAHRADNÍ SLAVNOST. Děti vyráběly hrníčky, žabičky a vodníky, abychom si mohli pěkně vyzdobit naši školní zahradu. Zpívali jsme si písničky od vody a také jsme si hráli vodnické pohybové hry s říkankami. Nejen děti, ale i rodiče přemýšleli o kostýmech od vody.

Odpoledne 21.6.2018 jsme se sešli na školní zahradě. Letos jsme na slavnost pozvali také  rodiče s dětmi, které k nám nastoupí do školky v září. Paní zástupkyně ředitelky Miroslava Buďová všechny přivítala a představila odpolední program. Slavnost začala hudebním vystoupením skupiny DO-RE-MI z Českých Budějovic. Děti byly zapojeny do tance, hudebních hádanek, plnění úkolů, hraní na rytmické nástroje, ….. a zatančili si i rodiče.

Dále následovaly pohybové říkanky, hry rodičů s dětmi

a slavnostní pasování předškoláků, kteří dostali šerpy a malé dárečky.

Vzhledem k tomu, že to byla poslední akce v tomto školním roce a pro některé rodiče zároveň vůbec poslední akce v mateřské škole, nechyběla ani slova díků a přání. Za MŠ poděkovala rodičům za skvělou spolupráci paní Miroslava Buďová a za rodiče připravili krásné a milé poděkování dva vodníci – KEBULÁK A ČESULÁK. Nejprve nás uvedli do krásného pohádkového vyprávění. Vypadalo to na pohádku o Rákosníčkovi, ale nebylo to o Rákosníčkovi, ale o naší školce Pastelce :-)) Kebulák s Česulákem chytili rybky, ale také dort s vodníčky pro naše dětičky. Pomocí básničky Kebulák s Česulákem zhodnotili celý školní rok a je vidět, že rodiče dobře vědí, co se v naší školce děje a to nás velmi těší 🙂

Alespoň malá část z jejich krásné básně:

Ve školce na zahradě roste, ptáme se jí, kdo jste?
Máta, šalvěj, meduňka, to je naše bylinka.
U nás se jí dobře daří, děti s láskou hospodaří.

Při letošní slavnosti jsme se všichni loučili i s naší paní učitelkou Danuškou, která odchází do dětské skupiny HVĚZDIČKA a zároveň jsme přivítali i novou paní učitelku Olinku Mlíkovou, která bude u nás od září s našimi BERUŠKAMI. Bylo to odpoledne plné emocí. Prožívali jsme radost i trochu smutek a ukápla i nějaká slzička z kdejakého vodníčka.

Na závěr odpolední slavnosti nechybělo ani příjemné vodní osvěžení,
vždyť vodu mají vodníci moc rádi:-)

Po dobu celé zahradní slavnosti byl také představen pitný režim ve spolupráci s vedoucí školní jídelny Katkou Ondráčkovou. Děti i rodiče mohli ochutnat sirup s extraktem Mařinky vonné, hruškový a mangový džus, vodu s citronem a mátou a ovocný čaj. Děkujeme také všem maminkám a babičkám za přípravu slaných i sladkých dobrot a také za chutné vyzrálé ovoce, které jste přinesli na společný zahradní piknik.

Všem moc děkujeme za spolupráci a ještě jednou za milé dárky a květiny.
Moc si toho vážíme!

 


MŠ Santiniho – Exkurze v Restauraci u pošty

Ve čtvrtek 21.6.2018 jsme se s dětmi ze třídy Motýlek jeli podívat do Restaurace u pošty, kam nás pozval tatínek naší Aničky. Pan Filipi nás pěkně přivítal a začal nejprve dětem povídat o tom, co vše je potřeba udělat, aby si tatínci u nich mohli pochutnat na skvělém vychlazeném pivu z tanku. Děti měly možnost do jednoho tanku nahlédnout. Dále dětem nejen ukázal výčepní pult a popsal, jak to všechno funguje, ale děti si samy mohly natočit malinovku a osvěžit se. V kuchyni pan Filipi ukázal dětem různé typy talířů a vysvětlil jim, na kterém se co podává za jídlo. Nahlédli jsme do přípravny masa, kde si pan Filipi připravil pro děti ukázku nožů a také si děti měly možnost prohlédnout čerstvé lososy. Pak už jsme se posadili v restauraci a dostali jsme výbornou buchtu a ještě nanuka. V restauraci se nám velmi líbilo a moc nám chutnalo. Na cestu domů dostaly děti výroční pohlednice. Děkujeme panu Filipi i panu Vokřínkovi za milé přijetí, poutavé vyprávění o jejich práci a také za ochutnávku z jejich skvělé kuchyně a přejeme jim mnoho spokojených zákazníků. Až budete přemýšlet, kam zajít na oběd či večeři, neváhejte a navštivte Restauraci u pošty 🙂

 


MŠ Brodská-Loučení se školkou

         Děti z Kosíků se každý rok loučí piknikem na školní zahradě. Protože nám letošní počasí nepřálo, uspořádali jsme hostinu ve třídě.                Všem maminkám děkujeme za připravené dobroty                                   a školákům přejeme“šťastnou plavbu do školy“.


MŠ Vysocká

Přejeme všem dětem a rodičům krásné prázdniny. 🙂